Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

CommVault automatyzuje ochronę danych w Amazon Web Services

Amazon Web Services CommvaultCommVault poinformował o wyposażeniu swoich rozwiązań we wsparcie (w zakresie zarządzania i ochrony danych) dla rozwiązań Amazon Web Services (AWS) - w tym m.in. w rozbudowane narzędzie do raportowania w chmurze, provisioning wirtualnych maszyn (w modelu self-service), odtwarzania ich, a także zarządzania zasobami oraz ochrony danych realizowanej w oparciu o tzw. migawki (snapshot).


Klienci i partnerzy CommVault coraz aktywniej korzystają z rozwiązań wykorzystujących architekturę cloud computing - dlatego też firma zdecydowała się na dalsze inwestowanie w funkcje i narzędzia, dzięki którym możliwe będzie skuteczne zarządzanie oraz ochrona danych w chmurze (ze szczególnym uwzględnieniem AWS). Obok oferowanego już wsparcia dla Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) oraz Amazon Glacier, CommVault zaprezentował funkcje związane z dostarczaniem wirtualnych maszyn oraz zarządzaniem cyklem życia obciążeń w ramach Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2).

"CommVault bardzo wcześnie dostrzegł rosnącą popularność technologii cloud computing i w ciągu ostatnich kilku lat poczynił znaczące inwestycje w tym segmencie. Dzięki temu w ramach naszej platformy software’owej oferujemy dziś bardzo bogaty zestaw opcji związanych z obsługą danych przechowywanych w repozytoriach chmurowych za pomocą naszych narzędzi. Nasze rozwiązania z zakresu automatyzacji i optymalizacji dla AWS umożliwiają naszym klientom, resellerom oraz dostawcom usług pełne korzystanie z elastyczności, skalowalności oraz wygodnego modelu finansowego AWS Cloud - co z kolei pozwala im na redukowanie wydatków, poziomu skomplikowania infrastruktury oraz zagrożeń" - powiedział CO CommVault, Al Bunte.

Dodajmy, że CommVault uzyskał przyznawany przez Amazon Web Services tytuł partnera “Advanced Technology Partner”, a także  “Storage Competency Partner” w ramach AWS Partner Network (APN).

"AWS Partner Network to niezwykle przydatne rozwiązanie dla naszych klientów. CommVault uzyskał status Advanced Technology Partner w ramach programu AWS Storage Competency, w zakresie backupu oraz archiwizowania danych - cieszymy się niezmiernie, mogąc obserwować jak firma rozwija swoje innowacyjne rozwiązania dla użytkowników AWS" - powiedział Terry Wise, dyrektor działu Worldwide Partner Ecosystem w Amazon Web Services.

Backup, archiwizacja oraz Disaster Recovery w Amazon S3 oraz Amazon Glacier
Oprogramowanie CommVault Simpana umożliwia klientom oraz partnerom zunifikowanie operacji związanych z ochroną danych - w tym backupu, archiwizacji, odtwarzania po awarii (disaster recovery - DR) obciążeń wykorzystywanych w ramach AWS. Dzięki wsparciu dla Amazon S3 oraz Amazon Glacier użytkownicy mogą wygodnie i bez wysiłku przekazać dane do rozwiązania AWS, za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Wbudowane narzędzia do kategoryzowania danych pozwala na zautomatyzowanie zarządzania danymi oraz ich retencję w AWS (w oparciu o predefiniowane, konfigurowalne polityki zarządzania zasobami). Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom klienci i partnerzy mogą oszczędzić czas wykorzystany wcześniej do zarządzania hardware’em i skupić się na strategicznych projektach przynoszących realną wartość ich firmie.

Bakup, odzyskiwanie i zarządzanie wirtualnymi maszynami w AWS
Zaprezentowany ostatnio przez CommVault pakiet rozwiązań Solution Set for VM Backup, Recovery and Cloud Management umożliwia administratorom wirtualnych maszyn oraz użytkownikom na wygodne budowanie, ochronę oraz optymalizowanie zwirtualizowanych oraz infrastruktur cloud computing. Alternatywne produkty pozwalają zwykle wyłącznie na wykonywanie backupu maszyn wirtualnych - Simpana dodatkowo umożliwia właścicielom i użytkownikom aplikacji pełne zarządzanie zasobami VM, backup, odzyskiwanie, dezaktywowanie oraz archiwizowanie działań w ramach AWS Cloud - i to wszystko z poziomu pojedynczego interfejsu.

Nowe rozwiązania były prezentowane na konferencji AWS re:Invent 2014 w Las Vegas (11-14 listopada).

Źródło: CommVault