Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Infoblox - pierwsze rozwiązanie inteligentnej automatyzacji sieci

InfobloxFirma Infoblox rozbudowała system Infoblox NetMRI o zarządzanie wirtualnym routingiem (VRF), technologią niezbędną w centrach danych nowej generacji i przetwarzaniu danych dla wielu dzierżawców. NetMRI jest pierwszym rozwiązaniem do automatyzacji sieci, które może zmieniać i konfigurować wiele sieci z routingiem wirtualnym w środowiskach heterogenicznych.


Popularyzacja przetwarzania w chmurze i centrów danych nowej generacji sprawia, że zarządzanie elementami zwirtualizowanej sieci nabiera krytycznego znaczenia. Wirtualne kierowanie i przekazywanie ruchu sieciowego (VRF) umożliwia tworzenie dynamicznych połączeń pomiędzy sieciami wirtualnymi oraz segmentację wielu ścieżek danych w jednym routerze. Jednak istniejące rozwiązania do automatyzacji sieci nie potrafią odkrywać i zarządzać złożonymi sieciami VRF bez konieczności kosztownego wdrożenia serwerów administracyjnych dla każdej instancji sieci wirtualnej.

Najnowsza wersja Infoblox NetMRI umożliwia odkrywanie tradycyjnych i wirtualnych sieci oraz zarządzanie nimi z pojedynczego punktu sterowania - nawet w przedsiębiorstwach ze środowiskami heterogenicznymi - co umożliwia inteligentne wykrywanie, przydzielanie i konfigurowanie urządzeń sieciowych, a także na utrzymanie zgodności z zasadami bezpieczeństwa. Taka inteligentna automatyzacja może znacznie skrócić czas konfiguracji i modyfikacji sieci, jednocześnie zmniejszając koszty operacyjne i prawdopodobieństwo ludzkiego błędu.

W NetMRI usprawniono również egzekwowanie zasad bezpieczeństwa, co pomaga organizacjom zapewnić ustawienia konfiguracyjne urządzeń sieciowych zgodne ze standardami i polityką bezpieczeństwa firmy. Standardowe praktyki zarządzania sieciami często nie uwzględniają zaawansowanych wymogów prawnych lub certyfikacyjnych, ale teraz zasady te mogą być automatycznie i nieustannie egzekwowane przez NetRMI. W nowej wersji NetMRI zaktualizowano również szablony zgodności z Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) v3.0, standardem, który musi spełniać każda organizacja przyjmująca płatności kartami kredytowymi lub debetowymi.

Główne funkcjonalności oferowane przez Infoblox NetMRI obejmują:
• Odkrywanie. NetMRI oferuje kompletne funkcje odkrywania sieci i dynamicznej inwentaryzacji heterogenicznych, fizycznych i wirtualnych elementów sieciowych warstwy drugiej i trzeciej. NetMRI automatycznie gromadzi i aktualizuje informacje niezbędne dla wykonywania kluczowych zadań, takich jak inwentaryzacja urządzeń sieciowych, rozwiązanie problemów oraz konserwacja.
• Widoczność. NetMRI identyfikuje i eksponuje ukryte oraz sporadyczne problemy spowodowane złą konfiguracją, których diagnozowanie bywa bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Dzięki wbudowanej bazie wiedzy oraz zaawansowanym mechanizmom analitycznym NetMRI wykrywa symptomy problemów, zanim dojdzie do awarii.
• Automatyzacja. Baza wiedzy oraz konfigurowalne szablony do wprowadzanie zarówno prostych, jak i złożonych zmian, wbudowane w NetMRI, oszczędzają działom IT czasu i wysiłku związanego z pisaniem niestandardowych skryptów.

W zeszłorocznym raporcie opracowanym przez Tolly Enterprises na zlecenie Infoblox stwierdzono, że platforma Infoblox do automatyzacji sieci może ograniczyć czas potrzebny na wprowadzanie zmian i konfigurowanie sieci nawet o 95 proc., co w przedsiębiorstwie z tysiącem urządzeń sieciowych daje roczne oszczędności szacowane na ponad 600 tys. dolarów.

"Nawet 80 proc. problemów z sieciami wynika z wprowadzonych zmian, pomyłek popełnianych podczas ręcznego konfigurowania urządzeń oraz używanie niespójnych standardów. W sieciach zwirtualizowanych unikanie tych pomyłek jest jeszcze trudniejsze. Nasi klienci poprosili nas o pomoc w uporaniu się z takimi wyzwaniami, a ulepszenia wprowadzone dziś w Infoblox NetMRI spełniają ich potrzeby" - powiedział Scott Fulton, wiceprezes ds. produktów w firmie Infoblox.

Źródło: Infoblox