Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam uzyskuje rekordowe wyniki w trzecim kwartale 2014 r.

VeeamVeeam Software, innowacyjny dostawca rozwiązań zapewniających dostępność nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center) odnotował w trzecim kwartale 2014 r. wzrost przychodów z zamówień o 65 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Jest to 27. z kolei kwartał, w którym łączne przychody z tego tytułu wzrosły o dwucyfrową wartość procentową rok do roku.


"Obecnie firmy wymagają całodobowej dostępności swoich aplikacji i danych. Dlatego też systemy IT nabrały strategicznego znaczenia. Aby zapewnić taki stopień dostępności, konieczna jest transformacja współczesnych centrów danych. Poprzez połączenie wirtualizacji, technologii chmurowych i pamięci masowych możliwe jest szybsze udostępnianie usług i urządzeń, wzmocnienie zabezpieczeń i kontroli oraz ograniczenie kosztów operacyjnych. Ciągły wzrost przychodów Veeam ilustruje ten trend. Obserwujemy niezmiennie wysoki popyt w każdym regionie geograficznym i we wszystkich sektorach w miarę, jak firmy starają się zapewnić wysoką dostępność aplikacji, której domagają się użytkownicy" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

"Jestem bardzo zadowolony, że pakiet Veeam Availability Suite v8 jest już ogólnie dostępny, ponieważ uwzględnia on wspomniane wymagania ciągłości biznesowej i zapewnia nieprzerwane funkcjonowanie firm - Always-On Business. Nowe wydanie umacnia Veeam na pozycji lidera rynku wysokiej dostępności dla nowoczesnych centrów danych. Zawiera ono ponad 200 nowych funkcji oraz ulepszeń, takich jak Veeam Cloud Connect, integracja z NetApp oraz ważne usprawnienia w replikacji i usuwaniu skutków awarii. Rozwiązanie to przyspieszy globalną ekspansję Veeam i pomoże nam osiągnąć zakładany udział w rynku oraz przychody pod koniec 2014 r."

Inne ważne wydarzenia w trzecim kwartale 2014 r. to:
Program Veeam Cloud Provider (VCP)
- Wysokie tempo rozwoju. W trzecim kwartale 2014 r. przychody z programu VCP wzrosły o 159 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem 2013 r. Przekroczono też liczbę 6000 partnerów.  
- Obsługa Veeam Cloud Connect. Veeam we współpracy z 21 partnerami zapewnił obsługę funkcji Veeam Cloud Connect od pierwszego dnia dostępności pakietu Veeam Availability Suite v8.  
- Sojusze VCP. Veeam wydał wersję beta nowej wtyczki do integracji rozwiązań Veeam i LabTech. Firma dodała też grupę Westcon (Nowa Zelandia) jako nowego agregatora VCP i zawarła sojusz technologiczny z NEXTDC w Australii.
• Rosnąca liczba klientów
- Ponad 3000 nowych klientów co miesiąc. W trzecim kwartale firma zdobyła około 10 000 nowych klientów i przekroczyła próg 121 500 klientów płacących za jej produkty.
- VeeamON. Pierwsza flagowa konferencja Veeam, VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event, odbyła się w Las Vegas na początku października. Wzięło w niej udział ponad 1200 klientów, partnerów, dziennikarzy i analityków. Firma planuje organizację kolejnej edycji konferencji, VeeamON 2015.
• Pozycja firmy na rynku korporacyjnym
- Duży zasięg. 45 proc. przedsiębiorstw z listy Global 2000 2014 to klienci Veeam.
- Szybki wzrost. Liczba nowych klientów korporacyjnych wzrosła o 108 proc. rok do roku, generując przychody o 140 proc. wyższe w tym samym okresie.

Więcej informacji o pakiecie Veeam Availability Suite v8 można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Veeam