Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam uzyskuje rekordowe wyniki w trzecim kwartale 2014 r.

VeeamVeeam Software, innowacyjny dostawca rozwiązań zapewniających dostępność nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center) odnotował w trzecim kwartale 2014 r. wzrost przychodów z zamówień o 65 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Jest to 27. z kolei kwartał, w którym łączne przychody z tego tytułu wzrosły o dwucyfrową wartość procentową rok do roku.


"Obecnie firmy wymagają całodobowej dostępności swoich aplikacji i danych. Dlatego też systemy IT nabrały strategicznego znaczenia. Aby zapewnić taki stopień dostępności, konieczna jest transformacja współczesnych centrów danych. Poprzez połączenie wirtualizacji, technologii chmurowych i pamięci masowych możliwe jest szybsze udostępnianie usług i urządzeń, wzmocnienie zabezpieczeń i kontroli oraz ograniczenie kosztów operacyjnych. Ciągły wzrost przychodów Veeam ilustruje ten trend. Obserwujemy niezmiennie wysoki popyt w każdym regionie geograficznym i we wszystkich sektorach w miarę, jak firmy starają się zapewnić wysoką dostępność aplikacji, której domagają się użytkownicy" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

"Jestem bardzo zadowolony, że pakiet Veeam Availability Suite v8 jest już ogólnie dostępny, ponieważ uwzględnia on wspomniane wymagania ciągłości biznesowej i zapewnia nieprzerwane funkcjonowanie firm - Always-On Business. Nowe wydanie umacnia Veeam na pozycji lidera rynku wysokiej dostępności dla nowoczesnych centrów danych. Zawiera ono ponad 200 nowych funkcji oraz ulepszeń, takich jak Veeam Cloud Connect, integracja z NetApp oraz ważne usprawnienia w replikacji i usuwaniu skutków awarii. Rozwiązanie to przyspieszy globalną ekspansję Veeam i pomoże nam osiągnąć zakładany udział w rynku oraz przychody pod koniec 2014 r."

Inne ważne wydarzenia w trzecim kwartale 2014 r. to:
Program Veeam Cloud Provider (VCP)
- Wysokie tempo rozwoju. W trzecim kwartale 2014 r. przychody z programu VCP wzrosły o 159 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem 2013 r. Przekroczono też liczbę 6000 partnerów.  
- Obsługa Veeam Cloud Connect. Veeam we współpracy z 21 partnerami zapewnił obsługę funkcji Veeam Cloud Connect od pierwszego dnia dostępności pakietu Veeam Availability Suite v8.  
- Sojusze VCP. Veeam wydał wersję beta nowej wtyczki do integracji rozwiązań Veeam i LabTech. Firma dodała też grupę Westcon (Nowa Zelandia) jako nowego agregatora VCP i zawarła sojusz technologiczny z NEXTDC w Australii.
• Rosnąca liczba klientów
- Ponad 3000 nowych klientów co miesiąc. W trzecim kwartale firma zdobyła około 10 000 nowych klientów i przekroczyła próg 121 500 klientów płacących za jej produkty.
- VeeamON. Pierwsza flagowa konferencja Veeam, VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event, odbyła się w Las Vegas na początku października. Wzięło w niej udział ponad 1200 klientów, partnerów, dziennikarzy i analityków. Firma planuje organizację kolejnej edycji konferencji, VeeamON 2015.
• Pozycja firmy na rynku korporacyjnym
- Duży zasięg. 45 proc. przedsiębiorstw z listy Global 2000 2014 to klienci Veeam.
- Szybki wzrost. Liczba nowych klientów korporacyjnych wzrosła o 108 proc. rok do roku, generując przychody o 140 proc. wyższe w tym samym okresie.

Więcej informacji o pakiecie Veeam Availability Suite v8 można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Veeam