Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam uzyskuje rekordowe wyniki w trzecim kwartale 2014 r.

VeeamVeeam Software, innowacyjny dostawca rozwiązań zapewniających dostępność nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center) odnotował w trzecim kwartale 2014 r. wzrost przychodów z zamówień o 65 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Jest to 27. z kolei kwartał, w którym łączne przychody z tego tytułu wzrosły o dwucyfrową wartość procentową rok do roku.


"Obecnie firmy wymagają całodobowej dostępności swoich aplikacji i danych. Dlatego też systemy IT nabrały strategicznego znaczenia. Aby zapewnić taki stopień dostępności, konieczna jest transformacja współczesnych centrów danych. Poprzez połączenie wirtualizacji, technologii chmurowych i pamięci masowych możliwe jest szybsze udostępnianie usług i urządzeń, wzmocnienie zabezpieczeń i kontroli oraz ograniczenie kosztów operacyjnych. Ciągły wzrost przychodów Veeam ilustruje ten trend. Obserwujemy niezmiennie wysoki popyt w każdym regionie geograficznym i we wszystkich sektorach w miarę, jak firmy starają się zapewnić wysoką dostępność aplikacji, której domagają się użytkownicy" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

"Jestem bardzo zadowolony, że pakiet Veeam Availability Suite v8 jest już ogólnie dostępny, ponieważ uwzględnia on wspomniane wymagania ciągłości biznesowej i zapewnia nieprzerwane funkcjonowanie firm - Always-On Business. Nowe wydanie umacnia Veeam na pozycji lidera rynku wysokiej dostępności dla nowoczesnych centrów danych. Zawiera ono ponad 200 nowych funkcji oraz ulepszeń, takich jak Veeam Cloud Connect, integracja z NetApp oraz ważne usprawnienia w replikacji i usuwaniu skutków awarii. Rozwiązanie to przyspieszy globalną ekspansję Veeam i pomoże nam osiągnąć zakładany udział w rynku oraz przychody pod koniec 2014 r."

Inne ważne wydarzenia w trzecim kwartale 2014 r. to:
Program Veeam Cloud Provider (VCP)
- Wysokie tempo rozwoju. W trzecim kwartale 2014 r. przychody z programu VCP wzrosły o 159 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem 2013 r. Przekroczono też liczbę 6000 partnerów.  
- Obsługa Veeam Cloud Connect. Veeam we współpracy z 21 partnerami zapewnił obsługę funkcji Veeam Cloud Connect od pierwszego dnia dostępności pakietu Veeam Availability Suite v8.  
- Sojusze VCP. Veeam wydał wersję beta nowej wtyczki do integracji rozwiązań Veeam i LabTech. Firma dodała też grupę Westcon (Nowa Zelandia) jako nowego agregatora VCP i zawarła sojusz technologiczny z NEXTDC w Australii.
• Rosnąca liczba klientów
- Ponad 3000 nowych klientów co miesiąc. W trzecim kwartale firma zdobyła około 10 000 nowych klientów i przekroczyła próg 121 500 klientów płacących za jej produkty.
- VeeamON. Pierwsza flagowa konferencja Veeam, VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event, odbyła się w Las Vegas na początku października. Wzięło w niej udział ponad 1200 klientów, partnerów, dziennikarzy i analityków. Firma planuje organizację kolejnej edycji konferencji, VeeamON 2015.
• Pozycja firmy na rynku korporacyjnym
- Duży zasięg. 45 proc. przedsiębiorstw z listy Global 2000 2014 to klienci Veeam.
- Szybki wzrost. Liczba nowych klientów korporacyjnych wzrosła o 108 proc. rok do roku, generując przychody o 140 proc. wyższe w tym samym okresie.

Więcej informacji o pakiecie Veeam Availability Suite v8 można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Veeam