Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

5nine Optimizer 1.0 for Hyper-V and VMware

5nine SoftwareFirma 5nine Software wydała dziś 5nine Optimizer 1.0, wydajne i łatwe w użyciu oprogramowanie do analizy i optymalizacji środowisk wirtualnych.

Nowy produkt pozwala klientom na zmniejszenie kosztów nadmiernie zabezpieczonych środowisk wirtualnych z wieloma hiperwizorami i zwiększenie wykorzystania sprzętu dzięki zaawansowanej analizie tendencji w modelu "What If".

5nine Optimizer nieustannie analizuje wirtualne środowisko centrów danych, w tym hosty, maszyny wirtualne i fizyczne. Modelowanie "What If" obejmuje analizę oraz scenariusze dalszego ułatwienia planowania i optymalizacji.

5nine Optimizer jest zintegrowany z 5nine P2V Planner. Te dwa produkty razem stanowią kompleksowe rozwiązanie w zakresie planowania migracji P2V i optymalizacji środowiska wirtualnego. 5nine P2V Planner pozwala na planowanie migracji w środowiskach VMware i Microsoft Hyper-V, dostarcza analizy porównawcze migracji na obu platformach wraz ze wskaźnikami TCO i ROI.

"W obecnej sytuacji gospodarczej klienci korporacyjni szukają sposobów na lepsze wykorzystanie posiadanych zasobów, pragną zoptymalizować wykorzystanie posiadanego sprzętu w celu uniknięcia kosztów zakupu nowych serwerów i pamięci masowych. 5nine Optimizer jest zaprojektowany specjalnie, aby im w tym pomóc" - powiedział Konstantin Malkov, R&D Director of 5nine Software.

"Jest to doskonałe narzędzie do migracji P2V, planowania przepustowości i optymalizacji, co jest bardzo ważne, ponieważ w wielu przypadkach hosty są za bardzo lub za słabo zabezpieczone. Bardzo lubię zautomatyzowane kreatory optymalizacji ze zintegrowanymi raportami TCO i ROI" - powiedział Paolo Catalano, Starszy Administrator Systemów, AMA, Kanada.

5nine Optimizer oferuje następujące funkcje:

• Ciągła pro-aktywna analiza centra danych i środowiska wirtualnego
• Raporty wykorzystania hostów, wirtualnych i fizycznych maszyn
• Długo i krótkoterminowe trendy wykorzystania
• Dostarcza w czasie rzeczywistym informacje na temat obciążenia i ewentualnych problemów wydajnościowych
• Analizy i raporty "What If"
• Automatyczne kreatory optymalizacji migracji P2V Hyper-V i VMware

Ceny i dostępność:
5nine Optimizer for Hyper-V jest dostępny w cenie od 249 USD/procesor. 5nine Optimizer for VMware jest aktualnie w fazie beta, natomiast wersja finalna pojawi się jeszcze w tym roku.

Źródło: 5nine Software
Skomentuj na forum