Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

IT Security Management

it security managementW dniach 1-3 grudnia 2014, w Hotelu Bania, w Białce Tatrzańskiej odbędzie się konferencja IT Security Management, podczas której przedstawione zostaną zagadnienia poświęcone kompleksowemu zarządzaniu bezpieczeństwem IT w firmie. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Poza wykładami na uczestników czekają liczne atrakcje.


TEMATYKA KONFERENCJI:
SESJA: BEZPIECZEŃSTWO DANYCH W OBLICZU NOWYCH TECHNOLOGII: MOBILE SECURITY, BEZPIECZEŃSTWO DANYCH W CHMURZE
- Safe Mobile Workforce - bezpieczny dostęp mobilny i optymalizacja kosztów w czasach konsumeryzacji IT - Kamil Śliwski (Trend Micro)
- BES12 - Jeden by wszystkim rządzić zarządzać - Łukasz Dzierzak (BlackBerry)
- Doświadczenia z przeprowadzenia oszacowania ryzyka bezpieczeństwa informacji w systemie IT na przykładzie firmy z branży finansowej - Kamil Pszczółkowski (niezależny ekspert)
SESJA: PLANY AWARYJNE (DISTASTER RECOVERY, CIĄGŁOŚĆ DZIAŁANIA)
- BEZPIECZEŃSTWO DANYCH – jak zapewnić właściwy poziom ochrony systemów informatycznych banku- Grzegorz Długajczyk oraz Krystian Paśdzior (ING BANK Śląski)
- Audyt systemu zarządzania bezpieczeństwem i ciągłością w firmach silnie eksponowanych na ryzyko IT - Piotr Welenc (Governance.pl)
SESJA: POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI
- Zarządzanie bezpieczeństwem informacji - projekt "kosztowy", czy może inwestycyjny? Jak uzasadnić wydatki na bezpieczeństwo, wskazując zysk z ich wdrożenia - Grzegorz Krzemiński (Instytut Bezpieczeństwa i Informacji)
- PCI zbiór standardów i wymagań ochrony informacji w sektorze finansowym - Adam Danieluk (ISSA Polska)
- TO BE OR NOT TO BE vs TO BE AGILE&LEAN or NOT – czyli jak zarządzać bezpieczeństwem informacji  w
dzisiejszym świecie – Robert Pławiak (PZU)
SESJA: ZARZĄDZANIE TOŻSAMOŚCIĄ, SYSTEMY KONTROLI DOSTĘPU, OCHRONA DANYCH WRAŻLIWYCH
- Zagrożenia w sieci Internet w aspekcie zabezpieczenia Dowodów Elektronicznych - kom. Robert Stańczyk (Komenda Główna Policji, Wydział do walki z Cyberprzestępczością)
- Pranie pieniędzy w Internecie (wirusy, waluta internetowa,wykorzystywanie legalnych podmiotów gospodarczych bądź tożsamości osób na potrzeby działalności przestępczej) - Centralne Biuro Śledcze Policji, Zarząd w Warszawie
Uczestnikom konferencji zapewniamy :
– udział w wykładach prowadzonych przez ekspertów,
– materiały konferencyjne,
– lunche i przerwy kawowe,
– udział w imprezach integracyjnych,
– pobyt w przepięknym miejscu
– transport na trasie Warszawa - Białka Tatrzańska / Białka Tatrzańska - Warszawa
– i wiele innych atrakcji (dla urozmaicenia pobytu m.in: centrum rekreacji, basen, termy, wyciąg narciarski)

Koszt udziału w konferencji:
– Koszt uczestnictwa – 1290 zł (+ 23% VAT)
– Koszt uczestnictwa dla firm IT posiadających rozwiązania dla bezpieczeństwa – 1790zł (+23% VAT)
– Koszt uczestnictwa dla członków ISSA Polska oraz osób uczestniczących w poprzednich edycjach konferencji: BIN GigaCon, Internet Banking Security oraz IT Security Management GigaCon - cena promocyjna (900zł +23%VAT)

Data: 1-3 grudnia 2014 r.
Miejsce: Hotel Bania, Białka Tatrzańska
-> Rejestracja

Konferencja odbywa się pod pod patronatem ISSA Polska. Portal Virtual-IT.pl objął konferencję patronatem medialnym. Zapraszamy!