Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

FUJITSU ETERNUS CD10000 - innowacyjny system storage

FujitsuW czasie gdy firmy próbują znaleźć najlepszy sposób wykorzystania wielkich zbiorów danych, przekraczających już barierę petabajta, firma Fujitsu wprowadza na rynek pierwszy na świecie system pamięci masowej, który może rosnąć wraz z ilością przechowywanych danych online i działać tak długo, jak one będą istnieć.


System FUJITSU ETERNUS CD10000 tworzy środowisko pamięci masowej o nieograniczonej pojemności i trwałości, co pozwala firmom wyeliminować największe kłopoty związane z lawinowym wzrostem ilości danych.

Ponieważ na całym świecie generowanych i przechowywanych online jest coraz więcej danych, firmy napotykają trzy kluczowe problemy: coraz większe wymagania dotyczące skalowalności, coraz większa złożoność i coraz wyższe koszty, a także ograniczona w przyszłości możliwość przenoszenia danych między systemami pamięci masowej bez znacznych zakłóceń. Łącznie te trzy czynniki powodują, że firmom, które będą musiały stale przechowywać online dziesiątki petabajtów danych, potrzebne jest nowe podejście do tradycyjnie dotąd rozumianej pamięci masowej. Aby przybliżyć te ilości danych, wystarczy powiedzieć, że jeden petabajt jest równoważny około 100 000 godzin filmu w rozdzielczości Full HD (1080p).

Architektura tego nowego, rozproszonego środowiska o bardzo dużej skalowalności umożliwia dodawanie, wymianę i rozbudowę indywidualnych węzłów pamięci masowej bez przestojów, co pozwala w nieskończoność przedłużać życie całego systemu i zawartych w nim danych. Zgodność wstecz oznacza, że nowsze węzły mogą działać jednocześnie ze starszymi, co zapewnia ochronę inwestycji w nowy system ETERNUS.

Nowa era pamięci masowej bez ograniczeń pojemności
System ETERNUS CD10000 otwiera nową erę rozwiązań o bardzo dużej pojemności stosowanych w codziennym przechowywaniu danych i zarządzaniu nimi. Obecnie system może zapewnić pojemność maksymalną 56 PB (56 000 TB) danych online (przez agregację maksymalnie 224 węzłów pamięci masowej). W przyszłym roku Fujitsu wprowadzi uaktualnienia, które umożliwią dalsze zwiększenie skalowalności.

Fujitsu dostarcza rozwiązania zwiększające opłacalność dla przedsiębiorstw i instytucji, które zarządzają zbiorami danych online o wielkości 250 TB lub większymi. Odbiorcami tych rozwiązań są dostawcy usług przetwarzania w chmurze i operatorzy telekomunikacyjni, firmy wykonujące analizy finansowe i biznesowe oraz analizy mediów, a także inne środowiska, w których występuje lawinowy wzrost ilości danych online.

Nowy system Fujitsu dla przedsiębiorstw jest oparty na oprogramowaniu pamięci masowej open source Inktank Ceph Enterprise firmy Red Hat z dodatkowymi rozszerzeniami funkcjonalnymi, co umożliwia kompleksowe zarządzanie z jednego miejsca. Na poziomie globalnym pełne usługi serwisowe i pomocy technicznej Fujitsu po raz pierwszy umożliwiają klientom korzystanie z poziomów usług klasy korporacyjnej w odniesieniu do systemu pamięci masowej opartego na oprogramowaniu open source. ETERNUS CD10000 daje wyjątkową możliwość prezentowania ujednoliconego widoku bloków, obiektów i plików w jednym klastrze rozproszonej pamięci masowej, co pozwala zmniejszyć złożoność i obniżyć koszty zarządzania pamięcią oraz optymalizować miejsce na przechowywanie danych na dotychczasowych dyskach fizycznych.

Źródło: Fujitsu