Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetIQ CloudAccess 2.1 - bezpieczne logowanie do chmury

NetIQFirma NetIQ udostępniła oprogramowanie NetIQ CloudAccess 2.1 w postaci wirtualnego urządzenia. Nowa wersja systemu do obsługi jednokrotnego logowania (SSO, single sign-on) pozwala w prostszy niż dotychczas sposób rozciągnąć wygodę i bezpieczeństwo jednokrotnego logowania do wielu systemów i aplikacji na dowolne usługi działające w chmurze obliczeniowej.


NetIQ CloudAccess ułatwia pracę osobom mobilnym, a przedsiębiorstwom zapewnia możliwość lepszej ochrony ważnych i poufnych informacji. Z jego pomocą można stworzyć bardziej spójne, przyjazne dla użytkowników środowiska pracy, zapewniające uprawnionym użytkownikom wygodny dostęp do niezbędnych informacji podczas pracy na komputerach stacjonarnych, notebookach i urządzeniach mobilnych.

NetIQ CloudAccess to specjalnie opracowane wirtualne urządzenie, stworzone pod kątem szybkości uruchomienia, łatwości podłączenia i prostoty obsługi. Eliminuje ono konieczność przechowywania danych uwierzytelniających w chmurze, wykorzystując zamiast tego stosowaną do tej pory infrastrukturę kontroli dostępu, co zmniejsza ryzyko włamania. NetIQ CloudAccess 2.1 udostępnia również mechanizmy samoobsługi przywracania haseł bez konieczności angażowania informatyków, co dodatkowo zwiększa produktywność użytkowników i zmniejsza obciążenie personelu IT.  

NetIQ CloudAccess 2.1 zapewnia:
• Pełne zarządzanie kontami dla platform SaaS takich, jak Office 365, Google Apps czy Salesforce.  Funkcje zarządzania kontami obejmują przydzielanie uprawnień, kontrolę dostępu do konkretnych aplikacji i usług, a także zautomatyzowane blokowanie uprawnień w przypadku zmiany roli użytkownika lub odejścia z firmy.
• Usprawnienia federowania w stosunku do np. Microsoft Active Directory Federation Services (ADFS), zapewniające prostsze konfigurowanie i pielęgnację systemu.

Oprócz tego NetIQ CloudAccess umożliwia użytkownikom biznesowym:
• Wygodne i bezpieczne korzystanie z najbardziej popularnych platform działających w infrastrukturze cloud computing, takich jak Microsoft Office 365, Google Apps czy Salesforce bez konieczności tworzenia nowych kont dla każdej aplikacji.
• Dostęp do praktycznie dowolnej aplikacji SaaS działającej w chmurze z użyciem jednokrotnego logowania, eliminujący uciążliwości związane z korzystaniem z wielu haseł.
• Możliwość korzystania z usług biznesowych z poziomu platform mobilnych z systemami iOS lub Android z oddzieleniem prywatnego i służbowego użycia tego samego urządzenia.

NetIQ CloudAccess 2.1 jest już dostępny. Ceny licencji korporacyjnych wynoszą od 15 euro za użytkownika, co obejmuje pierwszy rok standardowej pomocy technicznej. NetIQ CloudAccess jest również dostępny w ramach rocznego abonamentu w cenie 5,20 euro za użytkownika.