Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetIQ CloudAccess 2.1 - bezpieczne logowanie do chmury

NetIQFirma NetIQ udostępniła oprogramowanie NetIQ CloudAccess 2.1 w postaci wirtualnego urządzenia. Nowa wersja systemu do obsługi jednokrotnego logowania (SSO, single sign-on) pozwala w prostszy niż dotychczas sposób rozciągnąć wygodę i bezpieczeństwo jednokrotnego logowania do wielu systemów i aplikacji na dowolne usługi działające w chmurze obliczeniowej.


NetIQ CloudAccess ułatwia pracę osobom mobilnym, a przedsiębiorstwom zapewnia możliwość lepszej ochrony ważnych i poufnych informacji. Z jego pomocą można stworzyć bardziej spójne, przyjazne dla użytkowników środowiska pracy, zapewniające uprawnionym użytkownikom wygodny dostęp do niezbędnych informacji podczas pracy na komputerach stacjonarnych, notebookach i urządzeniach mobilnych.

NetIQ CloudAccess to specjalnie opracowane wirtualne urządzenie, stworzone pod kątem szybkości uruchomienia, łatwości podłączenia i prostoty obsługi. Eliminuje ono konieczność przechowywania danych uwierzytelniających w chmurze, wykorzystując zamiast tego stosowaną do tej pory infrastrukturę kontroli dostępu, co zmniejsza ryzyko włamania. NetIQ CloudAccess 2.1 udostępnia również mechanizmy samoobsługi przywracania haseł bez konieczności angażowania informatyków, co dodatkowo zwiększa produktywność użytkowników i zmniejsza obciążenie personelu IT.  

NetIQ CloudAccess 2.1 zapewnia:
• Pełne zarządzanie kontami dla platform SaaS takich, jak Office 365, Google Apps czy Salesforce.  Funkcje zarządzania kontami obejmują przydzielanie uprawnień, kontrolę dostępu do konkretnych aplikacji i usług, a także zautomatyzowane blokowanie uprawnień w przypadku zmiany roli użytkownika lub odejścia z firmy.
• Usprawnienia federowania w stosunku do np. Microsoft Active Directory Federation Services (ADFS), zapewniające prostsze konfigurowanie i pielęgnację systemu.

Oprócz tego NetIQ CloudAccess umożliwia użytkownikom biznesowym:
• Wygodne i bezpieczne korzystanie z najbardziej popularnych platform działających w infrastrukturze cloud computing, takich jak Microsoft Office 365, Google Apps czy Salesforce bez konieczności tworzenia nowych kont dla każdej aplikacji.
• Dostęp do praktycznie dowolnej aplikacji SaaS działającej w chmurze z użyciem jednokrotnego logowania, eliminujący uciążliwości związane z korzystaniem z wielu haseł.
• Możliwość korzystania z usług biznesowych z poziomu platform mobilnych z systemami iOS lub Android z oddzieleniem prywatnego i służbowego użycia tego samego urządzenia.

NetIQ CloudAccess 2.1 jest już dostępny. Ceny licencji korporacyjnych wynoszą od 15 euro za użytkownika, co obejmuje pierwszy rok standardowej pomocy technicznej. NetIQ CloudAccess jest również dostępny w ramach rocznego abonamentu w cenie 5,20 euro za użytkownika.

Logowanie i rejestracja