Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetIQ CloudAccess 2.1 - bezpieczne logowanie do chmury

NetIQFirma NetIQ udostępniła oprogramowanie NetIQ CloudAccess 2.1 w postaci wirtualnego urządzenia. Nowa wersja systemu do obsługi jednokrotnego logowania (SSO, single sign-on) pozwala w prostszy niż dotychczas sposób rozciągnąć wygodę i bezpieczeństwo jednokrotnego logowania do wielu systemów i aplikacji na dowolne usługi działające w chmurze obliczeniowej.


NetIQ CloudAccess ułatwia pracę osobom mobilnym, a przedsiębiorstwom zapewnia możliwość lepszej ochrony ważnych i poufnych informacji. Z jego pomocą można stworzyć bardziej spójne, przyjazne dla użytkowników środowiska pracy, zapewniające uprawnionym użytkownikom wygodny dostęp do niezbędnych informacji podczas pracy na komputerach stacjonarnych, notebookach i urządzeniach mobilnych.

NetIQ CloudAccess to specjalnie opracowane wirtualne urządzenie, stworzone pod kątem szybkości uruchomienia, łatwości podłączenia i prostoty obsługi. Eliminuje ono konieczność przechowywania danych uwierzytelniających w chmurze, wykorzystując zamiast tego stosowaną do tej pory infrastrukturę kontroli dostępu, co zmniejsza ryzyko włamania. NetIQ CloudAccess 2.1 udostępnia również mechanizmy samoobsługi przywracania haseł bez konieczności angażowania informatyków, co dodatkowo zwiększa produktywność użytkowników i zmniejsza obciążenie personelu IT.  

NetIQ CloudAccess 2.1 zapewnia:
• Pełne zarządzanie kontami dla platform SaaS takich, jak Office 365, Google Apps czy Salesforce.  Funkcje zarządzania kontami obejmują przydzielanie uprawnień, kontrolę dostępu do konkretnych aplikacji i usług, a także zautomatyzowane blokowanie uprawnień w przypadku zmiany roli użytkownika lub odejścia z firmy.
• Usprawnienia federowania w stosunku do np. Microsoft Active Directory Federation Services (ADFS), zapewniające prostsze konfigurowanie i pielęgnację systemu.

Oprócz tego NetIQ CloudAccess umożliwia użytkownikom biznesowym:
• Wygodne i bezpieczne korzystanie z najbardziej popularnych platform działających w infrastrukturze cloud computing, takich jak Microsoft Office 365, Google Apps czy Salesforce bez konieczności tworzenia nowych kont dla każdej aplikacji.
• Dostęp do praktycznie dowolnej aplikacji SaaS działającej w chmurze z użyciem jednokrotnego logowania, eliminujący uciążliwości związane z korzystaniem z wielu haseł.
• Możliwość korzystania z usług biznesowych z poziomu platform mobilnych z systemami iOS lub Android z oddzieleniem prywatnego i służbowego użycia tego samego urządzenia.

NetIQ CloudAccess 2.1 jest już dostępny. Ceny licencji korporacyjnych wynoszą od 15 euro za użytkownika, co obejmuje pierwszy rok standardowej pomocy technicznej. NetIQ CloudAccess jest również dostępny w ramach rocznego abonamentu w cenie 5,20 euro za użytkownika.