Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

ASUSTOR AS7004T już na dostępny!

AsustorASUSTOR AS7004T uzupełnia gamę serwerów AS7008T oraz AS7010T z nowej serii AS70T. To kompaktowe, wydajne urządzenie w obudowie typu tower, dedykowane dla wymagających firm i do zastosowań multimedialnych. AS7004T wykorzystuje dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-4330 3.5GHz, posiada 2GB pamięci SO-DIMM DDR3 RAM (z możliwością rozbudowy do maksymalnie 16GB).


Urządzenie oferuje obsługę czterech dysków twardych i nawet 24TB przestrzeni na dane, a także zapewnia prędkość odczytu i zapisu przekraczającą 112 MB/s. Dodatkowo, AS7004T oferuje dwa gigabitowe porty Ethernet, trzy złącza USB 3.0 i dwa w standardzie 2.0, a także dwa porty eSATA.

Zaawansowane rozwiązania sprzętowe zapewniają odtwarzanie wideo w jakości 4K poprzez złącze HDMI 1.4a, a wyjście S/PDIF obsłuży dźwięk w wysokiej rozdzielczości. Całość sprawia, że AS7004T to nie tylko wydajny serwer NAS, ale i wysokiej jakości centrum multimedialne.

Urządzenie posiada także specjalny układ chłodzący, złożony z wyjątkowo dużego wentylatora oraz dedykowanych przewodów wentylacyjnych. Współpracują one z odpowiednio zaprojektowanymi tackami na dyski twarde, zapewniając przepływ powietrza od frontu urządzenia do jego tylnej części, efektywnie chłodząc zarazem procesor jak i nośniki danych. Realizowany przez system operacyjny ADM mechanizm inteligentnej kontroli pracy wentylatora zapewnia optymalne parametry jego pracy i ciche działanie układu chłodzenia.

Asustor as7004t

Wydajna konfiguracja sprzętowa AS7004T oraz bogaty zestaw złącz multimedialnych to także ciekawa oferta dla użytkowników zainteresowanych budową wysokiej jakości, domowego centrum rozrywki.

W celu lepszej ochrony danych, tacki na dyski w modelu AS7004T wyposażono w blokady, uruchamiane bez potrzeby korzystania z dodatkowych narzędzi, które zapobiegają przypadkowemu wysunięciu w trakcie pracy urządzenia.

Pracą AS7004T zarządza najnowsza wersja systemu operacyjnego ADM 2.3 (ASUSTOR Data Master), oferująca odświeżony interfejs użytkownika oraz bardziej płynne działanie. ADM współpracuje z mechanizmem praw dostępu Windows AD oraz ACL, gwarantując bardziej wydajne zarządzanie i szybszą integrację ze środowiskiem w firmie. Dostępna jest także obsługa SMB 2.0, zwiększająca wydajność operacji sieciowych w Windows o 30-50 proc.

Miłośnicy multimediów otrzymują możliwość instalacji najnowszej wersji odtwarzacza XBMC w wersji 13, obsługującej wideo w jakości 4K oraz 10-bitowych filmów.

Serwery AS7004T trafiają do sprzedaży na całym świecie. Objęte są 3-letnią gwarancją.

Źródło: Asustor