Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ulepszenia do rozwiązania XenApp 5

CitrixCitrix Systems wprowadził ulepszenia - Feature Pack 2 - do rozwiązania XenApp 5, pozwalające na dostarczanie aplikacji z maszyn wirtualnych, w których działają desktopowe systemy operacyjne, takie jak Windows 7, Vista czy Windows XP.

Nowy model oparty na maszynie wirtualnej uzupełnia dotychczasowe metody dostarczania zawarte w XenApp, takie jak centralne udostępnianie aplikacji za pośrednictwem usług terminalowych Windows czy strumieniowe przesyłanie ich do komputerów PC i laptopów w celu lokalnego uruchomienia. Po dodaniu aplikacji hostowanych w maszynie wirtualnej XenApp 5 oferuje pełną zgodność aplikacji przy minimalnych wymaganiach w zakresie testowania i weryfikacji. Poza aplikacjami hostowanymi w maszynie wirtualnej XenApp 5 zawiera nowe funkcje zarządzania zasilaniem i wydajnością, a także ulepszenia technologii Citrix HDX, takie jak HDX MediaStream for Flash do obsługi najcięższych aplikacji multimedialnych.

 

Zaawansowane rozwiązanie klasy korporacyjnej

XenApp 5 zawiera funkcje zarządzania zasilaniem oparte na polityce optymalizującej działanie farmy serwerów i ograniczającej pobór mocy - bez zakłócania dostępu użytkowników do aplikacji. Konsolidacja sesji użytkowników na mniejszej liczbie serwerów ogranicza nierównomierne lub niskie wykorzystanie serwerów i zapobiega niepotrzebnemu mnożeniu sesji. Ulepszone funkcje testowania obciążeniowego umożliwiają klientom tworzenie tzw. „inteligentnych” scenariuszy testowych. Pozwala to na analizowanie wydajności serwerów i określanie optymalnego stosunku serwerów fizycznych i wirtualnych, a jednocześnie eliminuje potrzebę stosowania nadmiernie rozbudowanych zasobów.

 

Otwarte rozwiązania wirtualizacyjne

Citrix stosuje otwarte podejście do infrastruktury wirtualizacji desktopów i aplikacji. Szeroka gama produktów Citrix Ready została przetestowana i zintegrowana z rozwiązaniami Citrix, a kolejne są wciąż dodawane. Dodatkowo na mocy porozumienia z Microsoftem firma integruje rozwiązania do wirtualizacji desktopów i aplikacji z infrastrukturą administracyjną Microsoftu.

Korporacyjne działy IT będą mogły zarządzać zarówno aplikacjami rozproszonymi, jak i udostępnianymi centralnie, używając Citrix XenApp i Microsoft System Center Configuration Manager. Citrix XenApp rozszerzy także możliwości Microsoft Application Virtualization (App-V), umożliwiając samoobsługowe dostarczanie aplikacji do dowolnego urządzenia z wykorzystaniem Citrix Receiver i Citrix Dazzle. Otwarte podejście gwarantuje użytkownikom środowisk Citrix możliwość integracji technologii najlepiej spełniających ich potrzeby, bez względu na producenta.

 

Ulepszona technologia HDX

Technologia HDX MediaStream for Flash została wbudowana w XenApp 5 w celu zagwarantowania użytkownikom korzystającym z aplikacji Flash i treści wideo odpowiedniego standardu pracy. HDX MediaStream wykorzystuje zasoby po stronie klienta do przetwarzania treści Flash, aby ograniczyć zużycie pasma sieciowego. XenApp 5 zawiera również funkcję HDX, pozwalającą na szybki dostęp do urządzeń USB. Urządzenia mogą być odwzorowywane w czasie rzeczywistym przed rozpoczęciem sesji lub w jej trakcie. Ulepszona technologia HDX IntelliCache dla protokołu MAPI nawet 50-krotnie przyspiesza działanie Microsoft Exchange z perspektywy użytkowników mobilnych lub pracujących w oddziałach firm, a jednocześnie ogranicza zużycie pasma sieciowego.

Dzięki automatycznej kompresji i deduplikacji załączników skrócono czas reakcji Outlooka i Exchange w sieciach o dużych opóźnieniach.

 

Wirtualny event poświęcony wirtualizacji desktopów

Rozwiązania Citrix do wirtualizacji desktopów i aplikacji, w tym ulepszenia w wersji XenApp 5, zostaną przedstawione podczas globalnej imprezy internetowej 20 października br. Wirtualny event zatytułowany „Secrets, Lies and VDI: Dispel the Myths and Uncover the Truth about Desktop and Application Virtualization” będzie składał się z prezentacji, sesji czatu i internetowych demonstracji z udziałem kluczowych partnerów Citrix, takich jak Dell, HP, IBM, Intel i Microsoft.

 

Ceny i dostępność

Nowe funkcje XenApp 5 są dostępne do pobrania od 29 września 2009 roku. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://citrix.com/xenapp/featurepack2

 

Źródło: Citrix Systems

Skomentuj na forum