Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Burton migruje z systemu UNIX do SLES

NovellNovell poinformował, że firma Burton Corporation, wiodący w świecie producent snowboardów, przeniosła swoje newralgiczne aplikacje z systemu UNIX na SUSE Linux Enterprise Server firmy Novell.

 

Celem było ograniczenie przestojów i obniżenie całkowitych kosztów eksploatacji serwerów o 80 procent.

Firma Burton (www.burton.com) dokonała migracji wszystkich swoich newralgicznych systemów na serwery Dell z systemem SUSE Linux Enterprise Server już w 2008 r. Eksploatowana wcześniej platforma miała częste przestoje, co w znacznym stopniu zakłócało pracę firmy. Po ustaleniu, że modernizacja systemu UNIX wiązała by się z bardzo wysokimi kosztami, firma wybrała system SUSE Linux Enterprise Server jako stabilną, niezawodną platformę dla wykorzystywanych środowisk SAP i Oracle.

Obecnie firma planuje wykorzystać wbudowane w SUSE Linux mechanizmy wirtualizacyjne Xen (www.novell.com/linux/virtualization) w celu zmniejszenia liczby serwerów fizycznych i umożliwienia szybkiej adaptacji do zmieniających się obciążeń serwerów. Możliwość szybkiego uruchamiania wirtualnych serwerów znacznie ułatwi informatykom dodawanie nowych aplikacji w miarę potrzeb. Serwery wirtualne pozwolą również tworzyć lepsze środowiska do rozwijania i testowania aplikacji na posiadanym już sprzęcie.

„Jednym z najistotniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze SUSE Linux Enterprise Server była konieczność posiadania platformy linuksowej certyfikowanej przez SAP (www.novell.com/products/prioritysupportsap)” - mówi Bill York, starszy administrator systemu Linux w firmie Burton. „Choć sami snowboardziści nie unikają ryzyka, to jednak nasza firma nie może sobie na to pozwolić, gdy chodzi o newralgiczne systemy, które muszą być dostępne non-stop. Od momentu przejścia na SUSE Linux Enterprise Server przestoje przestały być naszym problemem.”

„Migracja odbyła się znacznie sprawniej, niż przypuszczaliśmy. Mieliśmy raptem parę problemów implementacyjnych. Nasz personel z łatwością przeniósł się ze środowiska UNIX i to bez dodatkowych szkoleń. SUSE Linux Enterprise Server jest o wiele prostszy do administrowania za pomocą zawartego w nim narzędzia YaST, możemy też wreszcie bez kłopotu zdążyć z implementacją uaktualnień związanych z bezpieczeństwem” - powiedział York.

Przenosząc aplikację z systemu HP-UX pracującego na nietypowym sprzęcie na platformę SUSE Linux Enterprise Server pracującą z kolei na standardowych serwerach, firma Burton znacznie ograniczyła całkowite koszty posiadania serwerów uwalniając spore fundusze na inne inwestycje. Możliwość wykorzystania aplikacji open source pozwala dodatkowo obniżyć wydatki na oprogramowanie.

Przeniesienie newralgicznych środowisk SAP i Oracle do SUSE Linux Enterprise Server pozwoliło firmie Burton obniżyć wszelkie koszty związane z serwerami o ponad 80 procent w stosunku do używanego wcześniej rozwiązania. Możliwość wykorzystania standardowych serwerów wiązała się nie tylko z niższymi kosztami sprzętu, ale i umożliwiła zmniejszenie zużycia energii o 30 procent.

Dodatkowo zastosowanie SUSE Linux Enterprise Server pozwoliło ograniczyć pracochłonność i koszt administrowania o 40 procent. Prostsze administrowanie i wysoka dyspozycyjność systemów przełożyły się na zmniejszenie ilości czasu poświęcanego na wsparcie użytkowników o 25 procent. O ile w przypadku poprzedniego środowiska ERP przestoje były rzeczą normalną, nowa implementacja osiąga założoną niezawodność na poziomie 99,999 procent.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum