Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam ogłasza partnerów VCP ze wsparciem Veeam Availability Suite v8

VeeamPodczas konferencji VeeamON w Las Vegas, Veeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających dostępność dla nowoczesnych centrów danych - Availability for the Modern Data Center - przedstawił listę partnerów Veeam Cloud Provider (VCP), którzy będą wspierać platformę Veeam Cloud Connect już w dniu premiery pakietu Veeam Availability Suite v8.


Globalne wydatki na systemy centrów danych osiągną w tym roku 140 mld USD, co naszym zdaniem jest spowodowane popytem klientów na wirtualizację i chmurę. Wraz z modernizacją infrastruktury w celu osiągnięcia ciągłości biznesowej (Always-On Business) menedżerowie IT coraz częściej szukają pomocy dostawców usług, zwłaszcza w tworzeniu kopii danych poza siedzibą firmy. Backup w chmurze już jest dużym rynkiem i stale rośnie. Według opublikowano ostatnio raportu Storage Magazine, 31 proc. organizacji planuje korzystać z usług w chmurze do usuwania skutków awarii i zapewniania ciągłości biznesowej, w ramach ogólnego planu gwarantowania wysokiej dostępności.

"Nie można mówić o modernizacji IT w oderwaniu od chmury, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę danych i usuwanie skutków awarii. Coraz częściej chmura staje się nieodłączną częścią strategii ochrony danych w dużych przedsiębiorstwach oraz małych i średnich firmach. Przynajmniej jednak kopia danych musi znajdować się poza siedzibą firmy, a chmura spełnia ten wymóg" - powiedział Jason Buffington, starszy analityk w ESG.

Rozwiązanie Veeam Cloud Connect, część nowego pakietu Veeam Availability Suite v8, oferuje klientom Veeam zintegrowaną, szybką, ekonomiczną i bezpieczną metodę przenoszenia kopii zapasowych do zewnętrznego repozytorium preferowanego usługodawcy, bez wstępnych inwestycji we własną infrastrukturę. Dostawcy usług zyskują prostą platformę, która umożliwia szybkie i bezpieczne tworzenie chmurowych kopii zapasowych dla ponad 111 500 klientów Veeam. W rzeczywistości platforma Veeam Cloud Connect jest na tyle prosta w konfiguracji, że każdy Veeam ProPartner może zostać dostawcą usług i w ciągu 10 minut zaoferować swoim klientom repozytorium kopii zapasowych.

"Veeam traktuje chmurę jako sposób na umożliwienie partnerom VCP świadczenia usług, które spełniają potrzeby ich klientów, a jednocześnie pozwalają im na poszerzenie własnej oferty biznesowej. Nie zamierzamy budować własnej chmury, jak zrobiło to wielu producentów tradycyjnych rozwiązań do backupu. Nasi partnerzy są bliżej klientów i nawiązali z nimi ścisłe relacje jako zaufani doradcy. Rolą Veeam jest pomóc partnerom w dostarczaniu usług zewnętrznego backupu, które cechują się najwyższą jakością, a dzięki nowemu pakietowi Veeam Availability Suite v8 i rozwiązaniu Veeam Cloud Connect mają oni dostęp do czołowych produktów, które pozwalają osiągnąć ten cel" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Veeam zaleca, aby działy IT przestrzegały zasady 3-2-1: trzy kopie danych na dwóch różnych nośnikach, z których jedna jest przechowywana poza siedzibą firmy. Veeam Cloud Connect pozwala działom IT spełnić ten trzeci wymóg bez inwestowania w zewnętrzną infrastrukturę i rozwiązania administracyjne, ponieważ zasoby chmurowe są dostępne na żądanie.

Zarówno istniejący partnerzy VCP, jak i nowi dostawcy usług Veeam mogą wykorzystać Veeam Cloud Connect, aby powiększyć grono klientów i zyskać nowe źródła przychodów. Podstawowa konfiguracja jest prosta i trwa niespełna 10 minut, a rozwiązanie obejmuje wszystkie mechanizmy infrastrukturalne i administracyjne, których potrzebuje dostawca usług, aby zaoferować klientom zewnętrzne repozytorium kopii zapasowych. Ponadto innowacyjna kombinacja pamięci masowej i mocy obliczeniowej pozwala efektywnie zapisywać w chmurze nawet duże kopie zapasowe. Veeam umożliwia również partnerom oferowanie w pełni zarządzanych rozwiązań backupu D2D2C (disk-to-disk-to-cloud), w których kopia zapasowa jest najpierw tworzona na lokalnym dysku, zanim zostanie wysłana do chmury. Wielu spośród partnerów VCP oferuje również usługi planowania na wypadek awarii, testowania oraz odzyskiwania danych.

Listę partnerów VCP, którzy będą wspierać Veeam Cloud Connect od pierwszego dnia ogólnej dostępności pakietu Veeam Availability Suite v8, można znaleźć pod adresem www.veeam.com/service-provider-lookup.html.

Platforma Veeam Cloud Connect dla dostawców usług ma być ogólnie dostępna w czwartym kwartale 2014 r., w tym samym czasie, co Veeam Availability Suite v8 oraz Veeam Backup & Replication v8. Cena zależy od liczby maszyn wirtualnych i w Ameryce Północnej wynosi 4,5 dol. miesięcznie za jedną maszynę wirtualną. W innych regionach platforma będzie dostępna dla dostawców usług w lokalnych cenach. Komponenty Veeam Cloud Connect, które umożliwiają klientom Veeam łączenie się z zewnętrznymi repozytoriami kopii zapasowych, będą dołączone do wszystkich edycji Veeam Availability Suite v8 i Veeam Backup & Replication v8 bez dodatkowych opłat.

Źródło: Veeam Software