Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle przedstawia Oracle Software in Silicon Cloud

Oracle openWorldW ubiegłym tygodniu, podczas konferencji Oracle OpenWorld 2014, zaprezentowano Oracle Software in Silicon Cloud - środowisko maszyn wirtualnych dla programistów, umożliwiające instalację, testowanie oraz doskonalenie ich kodu na wydajnej i bezpiecznej platformie do przetwarzania w chmurze, wyposażonej w rewolucyjną technologię Software in Silicon w planowanych procesorach SPARC M7 z systemem operacyjnym Oracle Solaris.


Nowe środowisko można wykorzystać do wykrywania uszkodzeń danych i naruszeń bezpieczeństwa oraz zapobiegania im. Testy dotyczące obciążeń wykazały średnio 40 razy szybsze rezultaty niż w przypadku narzędzi wyłącznie programowych, a w niektórych testach były one ponad 80 razy szybsze. Ta wyjątkowa wydajność świadczy o możliwości zapewnienia ciągłej dostępności, nie tylko w środowiskach testowych, lecz także produkcyjnych.

Przykładowe kody, prezentacje i dokumentacja pomogą użytkownikom szybciej czerpać korzyści z używania aplikacji z technologią Software in Silicon.

Do funkcji Software in Silicon wdrożonych w procesorze SPARC M7 należą:
- Spójność danych aplikacji to pierwsza na świecie implementacja kontroli dostępu do pamięci w rozwiązaniach sprzętowych. Została ona opracowana w celu zapobiegania lukom w zabezpieczeniach, które narażają systemy na poważne ryzyko. Umożliwia sprzętowy monitoring (w czasie rzeczywistym) żądań dostępu do pamięci, wysyłanych przez procesy programowe i blokuje nieuprawniony dostęp do pamięci - niezależnie od tego, czy jest on spowodowany błędem w programowaniu czy podejmowaną w złych intencjach próbą wykorzystania przepełnienia bufora.
- Przyspieszanie zapytań zwiększa wydajność przetwarzania zapytań do bazy danych w pamięci dzięki działaniu na danych przesyłanych bezpośrednio z pamięci za pomocą interfejsów o wyjątkowo wysokiej przepustowości (nawet 160 GB/s). Zapewnia to ogromny wzrost wydajności.
- Moduły dekompresji w mechanizmach przyspieszeń Software in Silicon znacznie zwiększają wykorzystanie pojemności pamięci. Moduły w pojedynczym procesorze wykonują dekompresję danych z wydajnością, która stanowi ekwiwalent 16 kart PCI lub 60 rdzeni procesorowych.

Procesor SPARC M7 firmy Oracle to pierwszy układ scalony oferujący rewolucyjne funkcje Software in Silicon. Przewiduje się, że systemy oparte na procesorze SPARC M7 będą dostępne w 2015 r.

Źródło: Oracle