Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell Filr 1.1, File Reporter 2.5 i Storage Manager 4.0

NovellNovell zaprezentował nowe wersje rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i produktywność środowiska pracy zespołowej poprzez sprawniejsze zarządzanie plikami i współdzielenie informacji. Wobec coraz większego znaczenia mobilności, mechanizmów społecznościowych i globalizacji, stale rosnące zasoby danych wymagają wyrafinowanej infrastruktury gwarantującej bezpieczne przechowywanie, udostępnianie i zarządzanie plikami.


Firma Novell, mając ponad 30 lat doświadczeń w dziedzinie obsługi plików i sieci, pomaga klientom podołać tym wyzwaniom za pomocą nowych wersji trzech sprawdzonych rozwiązań: Novell Filr 1.1, Novell File Reporter 2.5 i Novell Storage Manager 4.0.

Opublikowany niedawno raport firmy Forrester Research („Market Trends: Secure File Sharing And Collaboration In The Enterprise, Q1 2014,” Heidi Shey, Stephanie Balaouras, Kelley Mak, 4 lutego 2014 r.) przedstawia aspekty bezpiecznego współdzielenia plików w korporacyjnych środowiskach pracy zespołowej. Czytamy w nim m.in.: „Obecnie 97% pracowników umysłowych regularnie komunikuje się lub współpracuje z innymi pracownikami firmy w ramach codziennych obowiązków służbowych; 76% deklaruje to samo w stosunku do klientów, zaś 64% - do dostawców i partnerów. Tego rodzaju działania są - i zawsze były - integralną częścią pracy w biznesie. Jednak we współczesnych realiach, gdy rozproszone po świecie zespoły, klienci i partnerzy komunikują się ze sobą przez Internet, przesyłając newralgiczne informacje i nawet kontrakty zawierane są w formie cyfrowej, szczególnego znaczenia nabierają kwestie bezpieczeństwa”.

Novell dostarcza rozwiązania realizujące podstawowe usługi obsługi plików, druku i sieci, które są fundamentalne dla każdej firmy. Mobilność pracowników stworzyła konieczność zapewnienia im możliwości produktywnego działania nie tylko w biurze, ale i poza nim, przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa poufnych danych i dokumentów. Novell koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań, które pozwalają klientom wyprzedzać zagrożenia przy wykorzystaniu istniejących zasobów informatycznych, bez konieczności wchodzenia w rozwiązania chmurowe innych dostawców.  Mobilność jest sprawą kluczową, tak samo ważną, jak konieczność ochrony firmy przed zagrożeniami, które niesie współdzielenie informacji między użytkownikami, firmami i aplikacjami.

Przedsiębiorstwa nieustannie stają wobec nowych możliwości, wymagających bezpiecznego współdzielenia, przechowywania oraz zarządzania plikami i na te wyzwania odpowiada Novell, wciąż doskonaląc swoje rozwiązania.  Efektem takich działań są nowe wersje sprawdzonych rozwiązań do obsługi plików i wspomagania pracy zespołowej:

Filr 1.1
Najważniejsze usprawnienia dla administratorów  
     
• Ulepszenia folderów sieciowych: wiele usprawnień zwiększających wydajność związanych z indeksowaniem, synchronizacją i zarządzaniem obciążeniem, a także ulepszenia interfejsu i nawigacji, ułatwiające orientację i zarządzanie.        
• Zarządzanie urządzeniami mobilnymi: Zarządzanie aplikacją Filr na urządzeniach mobilnych użytkowników systemu. Możliwość podglądu urządzeń, które korzystały z systemu Filr i kasowania danych Filr na wybranych urządzeniach.            
• Usprawnienia LDAP: ulepszony interfejs z zakładkami, przeglądarka LDAP umożliwiająca wybieranie użytkowników i kontenerów w katalogu w celu konfiguracji LDAP, obsługa nieunikalnych nazw grup, filtrowanie użytkowników i grup na stronach Sync Results.
Najważniejsze usprawnienia dla użytkowników
• Ulepszenia aplikacji mobilnych (w tym obsługa telefonów z Windows): nowa aplikacja Windows Phone działająca w trybie rodzimym, możliwość kopiowania i przenoszenia plików i folderów (tylko w systemach Android i iOS), współdzielenie za pomocą File Link (tylko w systemach Android i iOS), wyświetlanie miniaturek przeglądanych obrazów. Mobilny klient dla systemu Android obejmuje integrację z Storage Access Framework, co zapewnia ściślejszą integrację aplikacji z urządzeniem.                
• Interfejs Przenieś-i-upuść - łatwiejsze, bardziej intuicyjne dodawanie plików do folderu lub obszaru (takiego jak np. Moje Pliki).
• Ulepszenie współdzielenia: użytkownicy, udostępniający foldery i pliki mogą modyfikować ustawienia współdzielenia dla wielu użytkowników jednocześnie, mogą również wysyłać link (URL) do pliku, umożliwiający autoryzowany dostęp do pliku.             

Novell File Reporter Version 2.5 - najważniejsze nowości
• Własne raporty z zapytaniami bazy danych: Oprócz standardowych raportów, można generować raporty dopasowane do potrzeb, korzystając z mechanizmu zapytań bazy danych. Uzyskane dane mogą zostać ułożone w tabelkę tekstową lub sformatowane według szablonu stworzonego za pomocą narzędzia Report Designer.
• Formatowanie raportów za pomocą Report Designer: Raporty tworzone z użyciem zapytań bazy danych można formatować za pomocą narzędzia Report Designer, nadając im postać przejrzystej prezentacji.
• Przeglądarka raportów: Zapisane raporty można przeglądać na komputerach z Windows workstation za pomocą aplikacji Report Viewer.
• Nowe narzędzie analityczne: Dostęp do funkcji analitycznych nowego narzędzia działającego w środowisku Windows.

Novell Storage Manager 4.0 - najważniejsze nowości
• Kopiowanie danych ad hoc: Możliwość kopiowania danych za pośrednictwem sieci z zachowaniem praw, własności, dat i innych atrybutów bez konieczności ustalania polityki.
• Mechanizm Pre-copy During Enforce Policy Path: Pozwala kopiować pliki w dwóch etapach - najpierw zamknięte, potem otwarte.
• Serwer baz danych SQL: Możliwość korzystania z dowolnej wersji Microsoft SQL Server, łącznie z bezpłatnym SQL Server Express. Dostępne jest narzędzie do migracji polityk i innych treści z poprzedniej bazy (SQLite) do nowej.

Źródło: Novell