Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell Filr 1.1, File Reporter 2.5 i Storage Manager 4.0

NovellNovell zaprezentował nowe wersje rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i produktywność środowiska pracy zespołowej poprzez sprawniejsze zarządzanie plikami i współdzielenie informacji. Wobec coraz większego znaczenia mobilności, mechanizmów społecznościowych i globalizacji, stale rosnące zasoby danych wymagają wyrafinowanej infrastruktury gwarantującej bezpieczne przechowywanie, udostępnianie i zarządzanie plikami.


Firma Novell, mając ponad 30 lat doświadczeń w dziedzinie obsługi plików i sieci, pomaga klientom podołać tym wyzwaniom za pomocą nowych wersji trzech sprawdzonych rozwiązań: Novell Filr 1.1, Novell File Reporter 2.5 i Novell Storage Manager 4.0.

Opublikowany niedawno raport firmy Forrester Research („Market Trends: Secure File Sharing And Collaboration In The Enterprise, Q1 2014,” Heidi Shey, Stephanie Balaouras, Kelley Mak, 4 lutego 2014 r.) przedstawia aspekty bezpiecznego współdzielenia plików w korporacyjnych środowiskach pracy zespołowej. Czytamy w nim m.in.: „Obecnie 97% pracowników umysłowych regularnie komunikuje się lub współpracuje z innymi pracownikami firmy w ramach codziennych obowiązków służbowych; 76% deklaruje to samo w stosunku do klientów, zaś 64% - do dostawców i partnerów. Tego rodzaju działania są - i zawsze były - integralną częścią pracy w biznesie. Jednak we współczesnych realiach, gdy rozproszone po świecie zespoły, klienci i partnerzy komunikują się ze sobą przez Internet, przesyłając newralgiczne informacje i nawet kontrakty zawierane są w formie cyfrowej, szczególnego znaczenia nabierają kwestie bezpieczeństwa”.

Novell dostarcza rozwiązania realizujące podstawowe usługi obsługi plików, druku i sieci, które są fundamentalne dla każdej firmy. Mobilność pracowników stworzyła konieczność zapewnienia im możliwości produktywnego działania nie tylko w biurze, ale i poza nim, przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa poufnych danych i dokumentów. Novell koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań, które pozwalają klientom wyprzedzać zagrożenia przy wykorzystaniu istniejących zasobów informatycznych, bez konieczności wchodzenia w rozwiązania chmurowe innych dostawców.  Mobilność jest sprawą kluczową, tak samo ważną, jak konieczność ochrony firmy przed zagrożeniami, które niesie współdzielenie informacji między użytkownikami, firmami i aplikacjami.

Przedsiębiorstwa nieustannie stają wobec nowych możliwości, wymagających bezpiecznego współdzielenia, przechowywania oraz zarządzania plikami i na te wyzwania odpowiada Novell, wciąż doskonaląc swoje rozwiązania.  Efektem takich działań są nowe wersje sprawdzonych rozwiązań do obsługi plików i wspomagania pracy zespołowej:

Filr 1.1
Najważniejsze usprawnienia dla administratorów  
     
• Ulepszenia folderów sieciowych: wiele usprawnień zwiększających wydajność związanych z indeksowaniem, synchronizacją i zarządzaniem obciążeniem, a także ulepszenia interfejsu i nawigacji, ułatwiające orientację i zarządzanie.        
• Zarządzanie urządzeniami mobilnymi: Zarządzanie aplikacją Filr na urządzeniach mobilnych użytkowników systemu. Możliwość podglądu urządzeń, które korzystały z systemu Filr i kasowania danych Filr na wybranych urządzeniach.            
• Usprawnienia LDAP: ulepszony interfejs z zakładkami, przeglądarka LDAP umożliwiająca wybieranie użytkowników i kontenerów w katalogu w celu konfiguracji LDAP, obsługa nieunikalnych nazw grup, filtrowanie użytkowników i grup na stronach Sync Results.
Najważniejsze usprawnienia dla użytkowników
• Ulepszenia aplikacji mobilnych (w tym obsługa telefonów z Windows): nowa aplikacja Windows Phone działająca w trybie rodzimym, możliwość kopiowania i przenoszenia plików i folderów (tylko w systemach Android i iOS), współdzielenie za pomocą File Link (tylko w systemach Android i iOS), wyświetlanie miniaturek przeglądanych obrazów. Mobilny klient dla systemu Android obejmuje integrację z Storage Access Framework, co zapewnia ściślejszą integrację aplikacji z urządzeniem.                
• Interfejs Przenieś-i-upuść - łatwiejsze, bardziej intuicyjne dodawanie plików do folderu lub obszaru (takiego jak np. Moje Pliki).
• Ulepszenie współdzielenia: użytkownicy, udostępniający foldery i pliki mogą modyfikować ustawienia współdzielenia dla wielu użytkowników jednocześnie, mogą również wysyłać link (URL) do pliku, umożliwiający autoryzowany dostęp do pliku.             

Novell File Reporter Version 2.5 - najważniejsze nowości
• Własne raporty z zapytaniami bazy danych: Oprócz standardowych raportów, można generować raporty dopasowane do potrzeb, korzystając z mechanizmu zapytań bazy danych. Uzyskane dane mogą zostać ułożone w tabelkę tekstową lub sformatowane według szablonu stworzonego za pomocą narzędzia Report Designer.
• Formatowanie raportów za pomocą Report Designer: Raporty tworzone z użyciem zapytań bazy danych można formatować za pomocą narzędzia Report Designer, nadając im postać przejrzystej prezentacji.
• Przeglądarka raportów: Zapisane raporty można przeglądać na komputerach z Windows workstation za pomocą aplikacji Report Viewer.
• Nowe narzędzie analityczne: Dostęp do funkcji analitycznych nowego narzędzia działającego w środowisku Windows.

Novell Storage Manager 4.0 - najważniejsze nowości
• Kopiowanie danych ad hoc: Możliwość kopiowania danych za pośrednictwem sieci z zachowaniem praw, własności, dat i innych atrybutów bez konieczności ustalania polityki.
• Mechanizm Pre-copy During Enforce Policy Path: Pozwala kopiować pliki w dwóch etapach - najpierw zamknięte, potem otwarte.
• Serwer baz danych SQL: Możliwość korzystania z dowolnej wersji Microsoft SQL Server, łącznie z bezpłatnym SQL Server Express. Dostępne jest narzędzie do migracji polityk i innych treści z poprzedniej bazy (SQLite) do nowej.

Źródło: Novell