Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle rewolucjonizuje ochronę baz danych

Oracle OpenWorldFirma Oracle udostępniła jedyne w branży rozwiązanie zapewniające kompleksową ochronę baz danych Oracle, które eliminuje ryzyko utraty danych i pozwala zachować ciągłość biznesową. Urządzenie Oracle Zero Data Loss Recovery Appliance do odzyskiwania danych to pierwsze na świecie rozwiązanie zapewniające pełną ochronę baz danych Oracle o znaczeniu krytycznym.


Korzystając z dostępnych obecnie rozwiązań do odtwarzania baz danych, przedsiębiorstwa tracą zazwyczaj wszystkie dane wygenerowane od momentu utworzenia ostatniej kopii zapasowej - co często obejmuje okres kilku godzin lub nawet dni i może się wiązać z utratą istotnych danych.

Nowe urządzenie Recovery Appliance znacznie obniża wpływ procesów wykonywania kopii zapasowych na serwery i sieci produkcyjne, praktycznie eliminując okresy przestoju planowane na potrzeby tworzenia kopii zapasowych.

Dzięki architekturze chmurowej, pojedyncze urządzenie Recovery Appliance może zapewnić ochronę tysięcy baz danych, co pozwala uniknąć kosztów i złożoności związanych z niezgodnymi ze sobą systemami kopii zapasowych.

Urządzenie Zero Data Loss Recovery Appliance:
• eliminuje ryzyko utraty danych: unikalna integracja z bazą danych zapewnia ciągłe przesyłanie powtórzonych danych (redo) do urządzenia, zapewniając ochronę najnowszych transakcji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu bazy danych mogą zostać odtworzone bez utraty żadnych danych.
• eliminuje wpływ operacji tworzenia kopii zapasowych na funkcje produkcyjne: algorytmy tworzenia kopii zapasowych zintegrowane z bazą danych Oracle Database wysyłają do urządzenia wyłącznie zmienione dane, minimalizując wpływ na funkcje produkcyjne, ruch I/O oraz obciążenie sieci. Urządzenie przejmuje wszelkie złożone operacje przetwarzania kopii zapasowych.
• przejmuje zadania związane z archiwizacją na taśmach: urządzenie Recovery Appliance może przenosić kopie zapasowe baz danych bezpośrednio na ekonomiczne taśmowe pamięci masowe, co odciąża serwery produkcyjne baz danych. Operacje archiwizacji mogą się odbywać zarówno w dzień, jak i w nocy, aby zwiększyć wykorzystanie napędów taśm.
• umożliwia przywrócenie stanu danych z dowolnego punktu czasowego: dane dotyczące zmian w bazie danych przechowywane na urządzeniu można wykorzystać do stworzenia pełnych kopii bazy danych z dowolnego punktu czasowego.
• zapewnia ochronę na skalę chmury: pojedyncze urządzenie Recovery Appliance może zapewnić ochronę tysięcy baz danych w centrum przetwarzania danych lub regionie.
Pojemność urządzenia można bez problemu rozszerzać do tysięcy petabajtów pamięci masowej bez żadnych przestojów.

Źródło: Oracle