Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle rewolucjonizuje ochronę baz danych

Oracle OpenWorldFirma Oracle udostępniła jedyne w branży rozwiązanie zapewniające kompleksową ochronę baz danych Oracle, które eliminuje ryzyko utraty danych i pozwala zachować ciągłość biznesową. Urządzenie Oracle Zero Data Loss Recovery Appliance do odzyskiwania danych to pierwsze na świecie rozwiązanie zapewniające pełną ochronę baz danych Oracle o znaczeniu krytycznym.


Korzystając z dostępnych obecnie rozwiązań do odtwarzania baz danych, przedsiębiorstwa tracą zazwyczaj wszystkie dane wygenerowane od momentu utworzenia ostatniej kopii zapasowej - co często obejmuje okres kilku godzin lub nawet dni i może się wiązać z utratą istotnych danych.

Nowe urządzenie Recovery Appliance znacznie obniża wpływ procesów wykonywania kopii zapasowych na serwery i sieci produkcyjne, praktycznie eliminując okresy przestoju planowane na potrzeby tworzenia kopii zapasowych.

Dzięki architekturze chmurowej, pojedyncze urządzenie Recovery Appliance może zapewnić ochronę tysięcy baz danych, co pozwala uniknąć kosztów i złożoności związanych z niezgodnymi ze sobą systemami kopii zapasowych.

Urządzenie Zero Data Loss Recovery Appliance:
• eliminuje ryzyko utraty danych: unikalna integracja z bazą danych zapewnia ciągłe przesyłanie powtórzonych danych (redo) do urządzenia, zapewniając ochronę najnowszych transakcji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu bazy danych mogą zostać odtworzone bez utraty żadnych danych.
• eliminuje wpływ operacji tworzenia kopii zapasowych na funkcje produkcyjne: algorytmy tworzenia kopii zapasowych zintegrowane z bazą danych Oracle Database wysyłają do urządzenia wyłącznie zmienione dane, minimalizując wpływ na funkcje produkcyjne, ruch I/O oraz obciążenie sieci. Urządzenie przejmuje wszelkie złożone operacje przetwarzania kopii zapasowych.
• przejmuje zadania związane z archiwizacją na taśmach: urządzenie Recovery Appliance może przenosić kopie zapasowe baz danych bezpośrednio na ekonomiczne taśmowe pamięci masowe, co odciąża serwery produkcyjne baz danych. Operacje archiwizacji mogą się odbywać zarówno w dzień, jak i w nocy, aby zwiększyć wykorzystanie napędów taśm.
• umożliwia przywrócenie stanu danych z dowolnego punktu czasowego: dane dotyczące zmian w bazie danych przechowywane na urządzeniu można wykorzystać do stworzenia pełnych kopii bazy danych z dowolnego punktu czasowego.
• zapewnia ochronę na skalę chmury: pojedyncze urządzenie Recovery Appliance może zapewnić ochronę tysięcy baz danych w centrum przetwarzania danych lub regionie.
Pojemność urządzenia można bez problemu rozszerzać do tysięcy petabajtów pamięci masowej bez żadnych przestojów.

Źródło: Oracle