Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle rewolucjonizuje ochronę baz danych

Oracle OpenWorldFirma Oracle udostępniła jedyne w branży rozwiązanie zapewniające kompleksową ochronę baz danych Oracle, które eliminuje ryzyko utraty danych i pozwala zachować ciągłość biznesową. Urządzenie Oracle Zero Data Loss Recovery Appliance do odzyskiwania danych to pierwsze na świecie rozwiązanie zapewniające pełną ochronę baz danych Oracle o znaczeniu krytycznym.


Korzystając z dostępnych obecnie rozwiązań do odtwarzania baz danych, przedsiębiorstwa tracą zazwyczaj wszystkie dane wygenerowane od momentu utworzenia ostatniej kopii zapasowej - co często obejmuje okres kilku godzin lub nawet dni i może się wiązać z utratą istotnych danych.

Nowe urządzenie Recovery Appliance znacznie obniża wpływ procesów wykonywania kopii zapasowych na serwery i sieci produkcyjne, praktycznie eliminując okresy przestoju planowane na potrzeby tworzenia kopii zapasowych.

Dzięki architekturze chmurowej, pojedyncze urządzenie Recovery Appliance może zapewnić ochronę tysięcy baz danych, co pozwala uniknąć kosztów i złożoności związanych z niezgodnymi ze sobą systemami kopii zapasowych.

Urządzenie Zero Data Loss Recovery Appliance:
• eliminuje ryzyko utraty danych: unikalna integracja z bazą danych zapewnia ciągłe przesyłanie powtórzonych danych (redo) do urządzenia, zapewniając ochronę najnowszych transakcji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu bazy danych mogą zostać odtworzone bez utraty żadnych danych.
• eliminuje wpływ operacji tworzenia kopii zapasowych na funkcje produkcyjne: algorytmy tworzenia kopii zapasowych zintegrowane z bazą danych Oracle Database wysyłają do urządzenia wyłącznie zmienione dane, minimalizując wpływ na funkcje produkcyjne, ruch I/O oraz obciążenie sieci. Urządzenie przejmuje wszelkie złożone operacje przetwarzania kopii zapasowych.
• przejmuje zadania związane z archiwizacją na taśmach: urządzenie Recovery Appliance może przenosić kopie zapasowe baz danych bezpośrednio na ekonomiczne taśmowe pamięci masowe, co odciąża serwery produkcyjne baz danych. Operacje archiwizacji mogą się odbywać zarówno w dzień, jak i w nocy, aby zwiększyć wykorzystanie napędów taśm.
• umożliwia przywrócenie stanu danych z dowolnego punktu czasowego: dane dotyczące zmian w bazie danych przechowywane na urządzeniu można wykorzystać do stworzenia pełnych kopii bazy danych z dowolnego punktu czasowego.
• zapewnia ochronę na skalę chmury: pojedyncze urządzenie Recovery Appliance może zapewnić ochronę tysięcy baz danych w centrum przetwarzania danych lub regionie.
Pojemność urządzenia można bez problemu rozszerzać do tysięcy petabajtów pamięci masowej bez żadnych przestojów.

Źródło: Oracle