Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę
Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę

W tym roku na platformach chmurowych dostępne są niemal wszystkie możliwe usługi, od tworzenia kopii zapasowych na smartfonach dla użytkowników indywidualnych po funkcje usprawniające współpracę z wykorzystaniem multimediów w dużych przedsiębiorstwach. Oferta ta jest coraz bogatsza. Jak przewiduje firma analityczna ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft zapowiedział Windows 10

Windows 10Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na konferencji prasowej odbywającej się w dniu dzisiejszym w San Francisco, Microsoft zrzucił zasłonę tajemnicy i ujawnił kilka szczegółów o nowej wersji systemu Windows (rozwijanej pod nazwą kodową Threshold), która nie zostanie nazwana jak się spodziewano Windows 9, lecz Windows 10.


Dlaczego nie Windows 9? Terry Myerson, szef działu odpowiedzialnego za Windows, tłumaczył że nowy system jest obecnie na progu (rozszyfrował nazwę kodową Threshold). Poza tym, obsługując nowy system, użytkownik niezależnie od urządzenia (desktop / smartfon / tablet) ma mieć te same doświadczenia i twórcom zależało na oddaniu w nazwie idei jedności Windowsa. Zdecydowano się zatem pominąć 'dziewiątkę', a że Windows 1 (One) pojawił się przed blisko trzydziestu laty, postawiono na Windows 10.

Następca, z jednej strony rewolucyjnego, a z drugiej kontrowersyjnego Windows 8/8.1, ma pogodzić zwolenników nowości wprowadzonych w 'Ósemce' z konserwatystami, którym trudno było się uwolnić od nawyków i przyzwyczajeń nabytych podczas obsługi poprzednich wersji.

Prezentację oparto o wczesną wersję rozwojową Windows 10 (Technical Preview, Build 9841). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do systemu powróci menu Start, w którym klasyczny układ, znany z Windows 7, będzie połączony z kafelkami Windows 8.

Windwos 10 Start Menu

Istotne usprawnienia dotyczą, aplikacji uruchamianych w obrębie interfejsu Modern UI, które będą się zachowywać jak tradycyjne aplikacje desktopowe i będą mogły działać w trybie pełnoekranowym jak i w oknie. Ponadto na ekranie startowym znajdzie się również lista zainstalowanych programów desktopowych. Ekran sprawnie będzie można obsługiwać z poziomu monitorów dotykowych jak i za pomocą myszki i klawiatury.

Nie sprawdziły się plotki o usunięciu wysuwanego Menu (tzw. Charm), które nadal pozostanie po prawej stronie ekranu.

W nowej wersji systemu wprowadzona zostanie, znana z systemów Mac OS X i Linux, obsługa wielu pulpitów, która usprawni pracę z wieloma otwartymi programami/oknami.

Sporemu liftingowi poddano również wiersz poleceń, który (na reszcie) będzie obsługiwał wklejanie za pomocą CTRL+V.

Na informacje o kolejnych funkcjach Windows 10 będziemy musieli poczekać do konferencji Build, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Wersja finalna Windows 10 trafi na rynek pod koniec 2015 roku.

Z wersją testową Windows 10 będzie się można zapoznać już od jutra, pobierając go z tej strony. Wkrótce pojawić się powinny również wersje testowe nowego Windows Server.