Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

CommVault wprowadza usługę projektowania chmur prywatnych

CommVaultFirma CommVault, chcąc rozwiązać znaną bolączkę prywatnych chmur, która do tej pory utrudniała firmom czerpanie korzyści z nowoczesnych architektur chmurowych, zaprezentowała nową usługę konsultingową, w ramach której klienci otrzymują możliwość szybkiego projektowania usług ochrony danych, stanowiących niezbędny element firmowej architektury chmury prywatnej.


Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę IDG Research na zlecenie firmy CommVault, jednymi z największych korzyści związanych z wprowadzeniem usług private cloud są wyższa jakość usług IT, większa sprawność i zmniejszone ryzyko prowadzenia działalności. Dzięki usłudze projektowania chmury prywatnej firmy CommVault klienci mogą przygotować usługowy system zarządzania danymi oparty o rozwiązania chmury prywatnej w około sześć tygodni, zyskując wyższą jakość usługi, większe bezpieczeństwo i krótszy czas reakcji na zmiany rynkowe. Nowa usługa jest idealnym wyborem dla organizacji, które nie dysponują niezbędnymi umiejętnościami i doświadczeniem umożliwiającymi zaprojektowanie strategii zarządzania danymi umożliwiającej skrócenie czasu realizacji korzyści oraz zwiększenie zwrotu z inwestycji w private cloud computing.  

"Korzyści płynące z wdrożenia chmury prywatnej oraz bariery utrudniające to wdrożenie sprawiają, że organizacje coraz częściej poszukują strategicznych rozwiązań zarządzania danymi, które pozwolą im zmaksymalizować wartość zasobów informacyjno-technologicznych. Nowa usługa projektowania usług chmury prywatnej oferowana przez firmę CommVault rozwiązuje problemy związane z kosztami, czasem i ryzykiem - piętą achillesową wdrożeń chmury prywatnej. W efekcie migracja na infrastrukturę chmury trwa krócej, zwiększając sprawność i elastyczność firmy oraz przejrzystość poziomu usług" - wyjaśni Robert Kaloustian, wiceprzewodniczący ds. usług technicznych o zasięgu ogólnoświatowym w firmie CommVault.

W ramach usługi projektowania chmury prywatnej firma CommVault wykorzystuje najlepsze rozwiązania w branży oraz umiejętności swoich doświadczonych konsultantów, architektów i inżynierów, dzięki którym każda organizacja IT stworzy usługi zarządzania i ochrony danych wspierające pomyślą realizację wdrożeń chmury obliczeniowej. Usługi zarządzania danymi są tworzone za pomocą znanej w branży metodologii ITIL (Information Technology Infrastructure Library). Firma CommVault koncentruje się na najważniejszych elementach katalogowych usługi, takich jak definicje usług, rachunkowością wewnętrzną, zarządzanie kosztami, operacjami oraz procesami, elastycznością organizacji i bezpieczeństwem danych.

W ramach nowej oferty projektowania usług chmury prywatnej firma CommVault prowadzi bliską współpracę z działami IT oraz osobami decyzyjnymi w firmie klienta, aby poznać ich potrzeby w zakresie strategii usług chmury i zapewnić, że będzie ona dopasowana do wymogów biznesowo-strategicznych. W ten sposób wspólnie powstają: spójna wizja oferty usługowej, potok usług priorytetowych oraz jasno zdefiniowane punkty integracji, role i struktura organizacyjna. Oprócz tego nowa usługa gwarantuje, że architektura zostanie zaprojektowana poprawnie z myślą o obsłudze wielu klientów, bezpośredniego dostępu dla użytkowników, automatyzacji kluczowych procesów i będzie zawierać dobrze przygotowane portale dla klientów.

"Technologia chmury prywatnej jest teraz gotowa do powszechnego użytku i coraz częściej stosowana w najważniejszych systemach wspierających działalność. Techniki optymalizowania rezerwacji obciążeń roboczych i zarządzania nimi nieustannie i szybko się rozwijają, pozostawiając mechanizmy i procedury wdrażania skutecznych systemów zarządzania i ochrony danych w środowisku chmury prywatnej w tyle. Zamknięcie tej przepaści jest niezbędne dla firm chcących osiągnąć i utrzymać sukces" - tłumaczy Tony Lock, dyrektor programu i analityk w firmie Freeform Dynamics.

Nowa usługa konsultingowa wynika z zaangażowania firmy CommVault w rozwój usług zarządzania danymi dla każdej infrastruktury chmury. Firma zaprezentowała też niedawno nowe funkcje obsługi platform chmury dla oprogramowania Simpana oraz „zestawy rozwiązań” Simpana. Nowe produkty całkowicie odmieniają sposób ochrony, zarządzania i maksymalizacji wartości danych biznesowych w firmach każdego rozmiaru, które muszą zmierzyć się z coraz większą liczbą wymagań dotyczących obsługi danych i zachowania zgodności.

Źródło: CommVault