Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Satellite 6 - dla systemów w centrum danych i w chmurze

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o ogólnej dostępności Red Hat Satellite 6, kompleksowego rozwiązania pozwalającego na zarządzanie pełnym cyklem życia systemów Red Hat – od dystrybucji oprogramowania, zarządzania poprawkami i konfiguracją po zarządzanie subskrypcjami w środowisku fizycznym, wirtualnym i chmurowym.


"Środowiska IT, które obejmują chmury prywatne, publiczne i hybrydowe, stają się coraz bardziej złożone i coraz trudniejsze w zarządzaniu. Red Hat Satellite 6 wykorzystuje innowacyjne technologie administracyjne open source i doskonale uzupełnia infrastruktury tradycyjne oraz środowisko cloud computing, ponieważ oferuje skalowalne, zunifikowane rozwiązanie skupione na zarządzaniu cyklem życia i konfiguracją oprogramowania w systemach fizycznych, wirtualnych oraz chmurowych" - Joe Fitzgerald, dyrektor generalny, Cloud Management, Red Hat.

Rozwiązanie Red Hat Satellite 6 skupia się na trzech głównych obszarach:
• Uproszczenie i zwiększenie efektywności IT dzięki mniejszej liczbie narzędzi, zwiększeniu stopnia automatyzacji oraz usprawnieniu procesów zarządzania systemami w całym ich cyklu życia.
• Skalowanie poziome potrzebne do zarządzania dużą liczbą rozproszonych systemów na szerokiej gamie platform – od fizycznych do wirtualnych, a także w chmurach prywatnych i publicznych.
• Innowacyjność: filozofia otwartego kodu źródłowego zwiększa tempo wprowadzania innowacji we wszystkich obszarach IT, również w zarządzaniu systemami. Red Hat wykorzystał swoje doświadczenie w dziedzinie open source, aby zintegrować najlepsze dostępne funkcje administracyjne pochodzące z wielu społeczności i projektów. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą wdrożyć najnowsze rozwiązania technologiczne w dziedzinie zarządzania systemami pod postacią w pełni zintegrowanego, wspieranego i certyfikowanego produktu.

Wraz z rosnącą złożonością środowisk IT zwiększa się liczba systemów, którymi trzeba zarządzać na wielu różnych platformach. Dlatego działy IT muszą dysponować odpowiednimi narzędziami administracyjnymi do utrzymywania dostępności i wydajności systemów, które są wdrażane w szerokiej gamie środowisk – urządzeniach fizycznych, platformach wirtualizacji oraz chmurach prywatnych i publicznych. Używanie oddzielnych, niezintegrowanych narzędzi do zarządzania każdym środowiskiem może zwiększyć koszty i złożoność oraz ograniczyć efektywność administratora.

Red Hat Satellite 6 umożliwia kompletne zarządzanie cyklem życia systemów Red Hat. Udostępnia pojedynczą konsolę administracyjną i metodologię zarządzania narzędziami niezbędnymi do budowania, wdrażania i uruchamiania systemu oraz wycofywania go z użytku. Satellite 6 zapewnia pojedynczy widok treści, zbiór modułów RPM i Puppet uzupełnionych o filtry i reguły. Widoki gromadzą w jednym miejscu zarówno informacje o oprogramowaniu, jak i konfiguracji. Są one publikowane we wszystkich środowiskach, umożliwiając kompleksowe zarządzanie cyklem życia systemu. Red Hat Satellite, poza systemem i konfiguracją Red Hat Enterprise Linux (RHEL), może również zarządzać cyklem życia rozwiązań Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform, Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV), Red Hat Storage, Red Hat Directory Server, Red Hat Certificate System i OpenShift Enterprise.

Pozostałe nowe możliwości, które Red Hat Satellite 6 wprowadza na rynek, to:
• Przygotowywanie systemu do pracy w urządzeniach fizycznych, infrastrukturze zwirtualizowanej oraz chmurach publicznych lub prywatnych (m.in. Red Hat Enterprise Virtualization, Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform, VMware i Amazon EC2) z jednego miejsca i za pomocą jednego prostego procesu.
• Zapobieganie nieplanowanym zmianom zasobów – użytkownicy mogą automatycznie korygować stan systemu poprzez raportowanie, audyt i historię zmian.
• Odkrywanie systemów – umożliwia użytkownikom odkrywanie i wyszukiwanie nieprzydzielonych hostów w celu szybkiego wdrożenia.
• Zarządzanie subskrypcjami – pozwala łatwo raportować i przypisywać zakupione produkty do zarejestrowanych systemów, aby uzyskać pełen wgląd w zużycie subskrypcji.

Źródło: Red Hat