Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Satellite 6 - dla systemów w centrum danych i w chmurze

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o ogólnej dostępności Red Hat Satellite 6, kompleksowego rozwiązania pozwalającego na zarządzanie pełnym cyklem życia systemów Red Hat – od dystrybucji oprogramowania, zarządzania poprawkami i konfiguracją po zarządzanie subskrypcjami w środowisku fizycznym, wirtualnym i chmurowym.


"Środowiska IT, które obejmują chmury prywatne, publiczne i hybrydowe, stają się coraz bardziej złożone i coraz trudniejsze w zarządzaniu. Red Hat Satellite 6 wykorzystuje innowacyjne technologie administracyjne open source i doskonale uzupełnia infrastruktury tradycyjne oraz środowisko cloud computing, ponieważ oferuje skalowalne, zunifikowane rozwiązanie skupione na zarządzaniu cyklem życia i konfiguracją oprogramowania w systemach fizycznych, wirtualnych oraz chmurowych" - Joe Fitzgerald, dyrektor generalny, Cloud Management, Red Hat.

Rozwiązanie Red Hat Satellite 6 skupia się na trzech głównych obszarach:
• Uproszczenie i zwiększenie efektywności IT dzięki mniejszej liczbie narzędzi, zwiększeniu stopnia automatyzacji oraz usprawnieniu procesów zarządzania systemami w całym ich cyklu życia.
• Skalowanie poziome potrzebne do zarządzania dużą liczbą rozproszonych systemów na szerokiej gamie platform – od fizycznych do wirtualnych, a także w chmurach prywatnych i publicznych.
• Innowacyjność: filozofia otwartego kodu źródłowego zwiększa tempo wprowadzania innowacji we wszystkich obszarach IT, również w zarządzaniu systemami. Red Hat wykorzystał swoje doświadczenie w dziedzinie open source, aby zintegrować najlepsze dostępne funkcje administracyjne pochodzące z wielu społeczności i projektów. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą wdrożyć najnowsze rozwiązania technologiczne w dziedzinie zarządzania systemami pod postacią w pełni zintegrowanego, wspieranego i certyfikowanego produktu.

Wraz z rosnącą złożonością środowisk IT zwiększa się liczba systemów, którymi trzeba zarządzać na wielu różnych platformach. Dlatego działy IT muszą dysponować odpowiednimi narzędziami administracyjnymi do utrzymywania dostępności i wydajności systemów, które są wdrażane w szerokiej gamie środowisk – urządzeniach fizycznych, platformach wirtualizacji oraz chmurach prywatnych i publicznych. Używanie oddzielnych, niezintegrowanych narzędzi do zarządzania każdym środowiskiem może zwiększyć koszty i złożoność oraz ograniczyć efektywność administratora.

Red Hat Satellite 6 umożliwia kompletne zarządzanie cyklem życia systemów Red Hat. Udostępnia pojedynczą konsolę administracyjną i metodologię zarządzania narzędziami niezbędnymi do budowania, wdrażania i uruchamiania systemu oraz wycofywania go z użytku. Satellite 6 zapewnia pojedynczy widok treści, zbiór modułów RPM i Puppet uzupełnionych o filtry i reguły. Widoki gromadzą w jednym miejscu zarówno informacje o oprogramowaniu, jak i konfiguracji. Są one publikowane we wszystkich środowiskach, umożliwiając kompleksowe zarządzanie cyklem życia systemu. Red Hat Satellite, poza systemem i konfiguracją Red Hat Enterprise Linux (RHEL), może również zarządzać cyklem życia rozwiązań Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform, Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV), Red Hat Storage, Red Hat Directory Server, Red Hat Certificate System i OpenShift Enterprise.

Pozostałe nowe możliwości, które Red Hat Satellite 6 wprowadza na rynek, to:
• Przygotowywanie systemu do pracy w urządzeniach fizycznych, infrastrukturze zwirtualizowanej oraz chmurach publicznych lub prywatnych (m.in. Red Hat Enterprise Virtualization, Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform, VMware i Amazon EC2) z jednego miejsca i za pomocą jednego prostego procesu.
• Zapobieganie nieplanowanym zmianom zasobów – użytkownicy mogą automatycznie korygować stan systemu poprzez raportowanie, audyt i historię zmian.
• Odkrywanie systemów – umożliwia użytkownikom odkrywanie i wyszukiwanie nieprzydzielonych hostów w celu szybkiego wdrożenia.
• Zarządzanie subskrypcjami – pozwala łatwo raportować i przypisywać zakupione produkty do zarejestrowanych systemów, aby uzyskać pełen wgląd w zużycie subskrypcji.

Źródło: Red Hat