Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Satellite 6 - dla systemów w centrum danych i w chmurze

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o ogólnej dostępności Red Hat Satellite 6, kompleksowego rozwiązania pozwalającego na zarządzanie pełnym cyklem życia systemów Red Hat – od dystrybucji oprogramowania, zarządzania poprawkami i konfiguracją po zarządzanie subskrypcjami w środowisku fizycznym, wirtualnym i chmurowym.


"Środowiska IT, które obejmują chmury prywatne, publiczne i hybrydowe, stają się coraz bardziej złożone i coraz trudniejsze w zarządzaniu. Red Hat Satellite 6 wykorzystuje innowacyjne technologie administracyjne open source i doskonale uzupełnia infrastruktury tradycyjne oraz środowisko cloud computing, ponieważ oferuje skalowalne, zunifikowane rozwiązanie skupione na zarządzaniu cyklem życia i konfiguracją oprogramowania w systemach fizycznych, wirtualnych oraz chmurowych" - Joe Fitzgerald, dyrektor generalny, Cloud Management, Red Hat.

Rozwiązanie Red Hat Satellite 6 skupia się na trzech głównych obszarach:
• Uproszczenie i zwiększenie efektywności IT dzięki mniejszej liczbie narzędzi, zwiększeniu stopnia automatyzacji oraz usprawnieniu procesów zarządzania systemami w całym ich cyklu życia.
• Skalowanie poziome potrzebne do zarządzania dużą liczbą rozproszonych systemów na szerokiej gamie platform – od fizycznych do wirtualnych, a także w chmurach prywatnych i publicznych.
• Innowacyjność: filozofia otwartego kodu źródłowego zwiększa tempo wprowadzania innowacji we wszystkich obszarach IT, również w zarządzaniu systemami. Red Hat wykorzystał swoje doświadczenie w dziedzinie open source, aby zintegrować najlepsze dostępne funkcje administracyjne pochodzące z wielu społeczności i projektów. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą wdrożyć najnowsze rozwiązania technologiczne w dziedzinie zarządzania systemami pod postacią w pełni zintegrowanego, wspieranego i certyfikowanego produktu.

Wraz z rosnącą złożonością środowisk IT zwiększa się liczba systemów, którymi trzeba zarządzać na wielu różnych platformach. Dlatego działy IT muszą dysponować odpowiednimi narzędziami administracyjnymi do utrzymywania dostępności i wydajności systemów, które są wdrażane w szerokiej gamie środowisk – urządzeniach fizycznych, platformach wirtualizacji oraz chmurach prywatnych i publicznych. Używanie oddzielnych, niezintegrowanych narzędzi do zarządzania każdym środowiskiem może zwiększyć koszty i złożoność oraz ograniczyć efektywność administratora.

Red Hat Satellite 6 umożliwia kompletne zarządzanie cyklem życia systemów Red Hat. Udostępnia pojedynczą konsolę administracyjną i metodologię zarządzania narzędziami niezbędnymi do budowania, wdrażania i uruchamiania systemu oraz wycofywania go z użytku. Satellite 6 zapewnia pojedynczy widok treści, zbiór modułów RPM i Puppet uzupełnionych o filtry i reguły. Widoki gromadzą w jednym miejscu zarówno informacje o oprogramowaniu, jak i konfiguracji. Są one publikowane we wszystkich środowiskach, umożliwiając kompleksowe zarządzanie cyklem życia systemu. Red Hat Satellite, poza systemem i konfiguracją Red Hat Enterprise Linux (RHEL), może również zarządzać cyklem życia rozwiązań Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform, Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV), Red Hat Storage, Red Hat Directory Server, Red Hat Certificate System i OpenShift Enterprise.

Pozostałe nowe możliwości, które Red Hat Satellite 6 wprowadza na rynek, to:
• Przygotowywanie systemu do pracy w urządzeniach fizycznych, infrastrukturze zwirtualizowanej oraz chmurach publicznych lub prywatnych (m.in. Red Hat Enterprise Virtualization, Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform, VMware i Amazon EC2) z jednego miejsca i za pomocą jednego prostego procesu.
• Zapobieganie nieplanowanym zmianom zasobów – użytkownicy mogą automatycznie korygować stan systemu poprzez raportowanie, audyt i historię zmian.
• Odkrywanie systemów – umożliwia użytkownikom odkrywanie i wyszukiwanie nieprzydzielonych hostów w celu szybkiego wdrożenia.
• Zarządzanie subskrypcjami – pozwala łatwo raportować i przypisywać zakupione produkty do zarejestrowanych systemów, aby uzyskać pełen wgląd w zużycie subskrypcji.

Źródło: Red Hat