Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

FireEye as a Service - pierwsze rozwiązanie "Security as a Service"

FireEyeFirma FireEye Inc., lider w dziedzinie ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami, poinformowała o wprowadzeniu dwóch nowych rozwiązań opracowanych w celu pomocy przedsiębiorstwom w skalowaniu ich strategii obrony. FireEye as a Service to nowa usługa zarządzania bezpieczeństwem dostępna na żądanie, która umożliwia firmom wykorzystanie technologii, wiedzy i doświadczenia firmy FireEye do wykrywania i blokowania cyberataków.


Drugi z produktów, FireEye Advanced Threat Intelligence, zapewnia dostęp do danych o zagrożeniach oraz narzędzi analitycznych pomagających w wykrywaniu ataków i dostarcza informacji o taktyce i motywach określonych cyberprzestępców. Połączenie tych dwóch rozwiązań pozwala przedsiębiorstwom wdrożyć model zabezpieczeń Adaptive Defense, umożliwiający szybkie wykrywanie incydentów zagrażających bezpieczeństwu i podejmowanie odpowiednich działań.

Model zabezpieczeń Adaptive Defense to metoda obrony przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami, która umożliwia skalowanie zabezpieczeń w dowolnym momencie, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą znacznie obniżyć ryzyko cyberataków, korzystając z dostępu na żądanie do zespołu analityków oraz ekspertów w dziedzinie kryminalistyki i dekompilacji oprogramowania typu „malware”.

W ramach FireEye as a Service przedsiębiorstwa mogą same zarządzać swoimi operacjami w zakresie bezpieczeństwa, przenieść ciężar zarządzania nimi na FireEye lub zarządzać nimi wspólnie z firmą FireEye lub jednym z jej partnerów. Dzięki FireEye as a Service firmy mają dostęp do zespołu ekspertów ds. analizy zagrożeń pracujących w ośrodkach operacji bezpieczeństwa na całym świecie i mogą blokować działania atakujących je cyberprzestępców poprzez zastosowanie wyjątkowego połączenia technologii, wiedzy i doświadczenia firmy FireEye.

Zalety rozwiązania FireEye as a Service to m.in.:
Sprawne wykrywanie przeciwników i ich działań - analitycy FireEye są częścią globalnej sieci ośrodków operacji bezpieczeństwa, która działa przez całą dobę. Szukają cyberprzestępców za pomocą technologii FireEye i zaawansowanych funkcji analitycznych, które identyfikują atakujących i przyporządkowują ich działanie do zachowań znanych cyberprzestępców. Wykrywając najgroźniejsze zagrożenia na najwcześniejszych etapach ataku, FireEye minimalizuje ryzyko naruszeń.
Szybkie reagowanie na incydenty - nawet przedsiębiorstwa stosujące najbardziej sprawne i zaawansowane programy zabezpieczeń mają do czynienia z incydentami zagrażającymi bezpieczeństwu. Dzięki FireEye as a Service firmy mogą szybko skorzystać z pomocy działu firmy Mandiant® ds. reagowania na incydenty.
Wiele modeli licencjonowania - przedsiębiorstwa mogą wybrać opcję subskrypcji i zaliczyć koszt usługi do kosztów operacyjnych bądź też zapłacić za nią z góry i potraktować jej koszt jako nakłady inwestycyjne.
Uzupełnienie rozwiązań innych producentów - w razie potrzeby FireEye oferuje obsługę firmy przez wykwalifikowanych partnerów ds. zarządzanych usług zabezpieczeń i może dostarczyć rozwiązanie FireEye as a Service za pośrednictwem tych partnerów.
Dostęp do spersonalizowanych raportów z analiz - dzięki FireEye as a Service klienci uzyskują od działu analizy zagrożeń FireEye dostęp do kluczowych wniosków z analiz oraz wniosków dotyczących ich firm. Obejmuje to również określenie cyberprzestępców, których działania są wymierzone w branżę danego klienta, typowe metody ataków oraz kluczowe dane biznesowe lub finansowe, które skłaniają cyberprzestępców do atakowania firmy klienta.
Dostęp do ekspertów - analitycy ds. bezpieczeństwa, menedżerowie ds. oceny zagrożeń oraz eksperci w dziedzinie kryminalistyki oferują klientom szerokie doświadczenie. Warto przy tym pamiętać, że kompetentni eksperci ds. bezpieczeństwa są drodzy i trudno ich znaleźć. Mając dostęp na żądanie do tych zaawansowanych kompetencji, klienci mogą być pewni, że w razie potrzeby będą mogli z nich skorzystać bez konieczności dokonywania dodatkowych inwestycji.

Nowe rozwiązanie FireEye Advanced Threat Intelligence zawiera dwie nowe funkcje uzupełniające dotychczasowe rozwiązanie Dynamic Threat Intelligence dostępne w subskrypcji. Po pierwsze, kiedy platforma FireEye Threat Prevention Platform wykryje atak, użytkownicy otrzymają informacje o atakujących oraz używanym przez nich oprogramowaniu typu „malware”. Działy zabezpieczeń będą mogły również zobaczyć, kim są atakujący i jakie są ich prawdopodobne motywy. Uzyskają też informacje o oprogramowaniu typu „malware” i innych charakterystycznych cechach umożliwiających poszukiwanie sprawców. Drugą nową funkcją jest usługa badania i analizy zagrożeń, w ramach której klienci mogą wykupić subskrypcję na bieżące badania, obejmujące wszechstronne informacje, trendy, wiadomości, analizy zaawansowanych grup cyberzagrożeń oraz profile branż będących ich planowanymi ofiarami, w tym informacje o typie danych będących celem cyberprzestępców. Obie funkcje są dostępne w formie subskrypcji dla klientów, którzy zakupili produkty FireEye.

Źródło: FireEye