Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

FireEye as a Service - pierwsze rozwiązanie "Security as a Service"

FireEyeFirma FireEye Inc., lider w dziedzinie ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami, poinformowała o wprowadzeniu dwóch nowych rozwiązań opracowanych w celu pomocy przedsiębiorstwom w skalowaniu ich strategii obrony. FireEye as a Service to nowa usługa zarządzania bezpieczeństwem dostępna na żądanie, która umożliwia firmom wykorzystanie technologii, wiedzy i doświadczenia firmy FireEye do wykrywania i blokowania cyberataków.


Drugi z produktów, FireEye Advanced Threat Intelligence, zapewnia dostęp do danych o zagrożeniach oraz narzędzi analitycznych pomagających w wykrywaniu ataków i dostarcza informacji o taktyce i motywach określonych cyberprzestępców. Połączenie tych dwóch rozwiązań pozwala przedsiębiorstwom wdrożyć model zabezpieczeń Adaptive Defense, umożliwiający szybkie wykrywanie incydentów zagrażających bezpieczeństwu i podejmowanie odpowiednich działań.

Model zabezpieczeń Adaptive Defense to metoda obrony przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami, która umożliwia skalowanie zabezpieczeń w dowolnym momencie, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą znacznie obniżyć ryzyko cyberataków, korzystając z dostępu na żądanie do zespołu analityków oraz ekspertów w dziedzinie kryminalistyki i dekompilacji oprogramowania typu „malware”.

W ramach FireEye as a Service przedsiębiorstwa mogą same zarządzać swoimi operacjami w zakresie bezpieczeństwa, przenieść ciężar zarządzania nimi na FireEye lub zarządzać nimi wspólnie z firmą FireEye lub jednym z jej partnerów. Dzięki FireEye as a Service firmy mają dostęp do zespołu ekspertów ds. analizy zagrożeń pracujących w ośrodkach operacji bezpieczeństwa na całym świecie i mogą blokować działania atakujących je cyberprzestępców poprzez zastosowanie wyjątkowego połączenia technologii, wiedzy i doświadczenia firmy FireEye.

Zalety rozwiązania FireEye as a Service to m.in.:
Sprawne wykrywanie przeciwników i ich działań - analitycy FireEye są częścią globalnej sieci ośrodków operacji bezpieczeństwa, która działa przez całą dobę. Szukają cyberprzestępców za pomocą technologii FireEye i zaawansowanych funkcji analitycznych, które identyfikują atakujących i przyporządkowują ich działanie do zachowań znanych cyberprzestępców. Wykrywając najgroźniejsze zagrożenia na najwcześniejszych etapach ataku, FireEye minimalizuje ryzyko naruszeń.
Szybkie reagowanie na incydenty - nawet przedsiębiorstwa stosujące najbardziej sprawne i zaawansowane programy zabezpieczeń mają do czynienia z incydentami zagrażającymi bezpieczeństwu. Dzięki FireEye as a Service firmy mogą szybko skorzystać z pomocy działu firmy Mandiant® ds. reagowania na incydenty.
Wiele modeli licencjonowania - przedsiębiorstwa mogą wybrać opcję subskrypcji i zaliczyć koszt usługi do kosztów operacyjnych bądź też zapłacić za nią z góry i potraktować jej koszt jako nakłady inwestycyjne.
Uzupełnienie rozwiązań innych producentów - w razie potrzeby FireEye oferuje obsługę firmy przez wykwalifikowanych partnerów ds. zarządzanych usług zabezpieczeń i może dostarczyć rozwiązanie FireEye as a Service za pośrednictwem tych partnerów.
Dostęp do spersonalizowanych raportów z analiz - dzięki FireEye as a Service klienci uzyskują od działu analizy zagrożeń FireEye dostęp do kluczowych wniosków z analiz oraz wniosków dotyczących ich firm. Obejmuje to również określenie cyberprzestępców, których działania są wymierzone w branżę danego klienta, typowe metody ataków oraz kluczowe dane biznesowe lub finansowe, które skłaniają cyberprzestępców do atakowania firmy klienta.
Dostęp do ekspertów - analitycy ds. bezpieczeństwa, menedżerowie ds. oceny zagrożeń oraz eksperci w dziedzinie kryminalistyki oferują klientom szerokie doświadczenie. Warto przy tym pamiętać, że kompetentni eksperci ds. bezpieczeństwa są drodzy i trudno ich znaleźć. Mając dostęp na żądanie do tych zaawansowanych kompetencji, klienci mogą być pewni, że w razie potrzeby będą mogli z nich skorzystać bez konieczności dokonywania dodatkowych inwestycji.

Nowe rozwiązanie FireEye Advanced Threat Intelligence zawiera dwie nowe funkcje uzupełniające dotychczasowe rozwiązanie Dynamic Threat Intelligence dostępne w subskrypcji. Po pierwsze, kiedy platforma FireEye Threat Prevention Platform wykryje atak, użytkownicy otrzymają informacje o atakujących oraz używanym przez nich oprogramowaniu typu „malware”. Działy zabezpieczeń będą mogły również zobaczyć, kim są atakujący i jakie są ich prawdopodobne motywy. Uzyskają też informacje o oprogramowaniu typu „malware” i innych charakterystycznych cechach umożliwiających poszukiwanie sprawców. Drugą nową funkcją jest usługa badania i analizy zagrożeń, w ramach której klienci mogą wykupić subskrypcję na bieżące badania, obejmujące wszechstronne informacje, trendy, wiadomości, analizy zaawansowanych grup cyberzagrożeń oraz profile branż będących ich planowanymi ofiarami, w tym informacje o typie danych będących celem cyberprzestępców. Obie funkcje są dostępne w formie subskrypcji dla klientów, którzy zakupili produkty FireEye.

Źródło: FireEye

Logowanie i rejestracja