Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu obchodzi 20-lecie serwerów PRIMERGY

FujitsuFirma Fujitsu wprowadza na rynek nową generację dwugniazdowych serwerów FUJITSU PRIMERGY, opracowaną z myślą nie tylko o dzisiejszych, lecz także o przyszłych potrzebach biznesowych. Marka serwerów PRIMERGY, oparta na wieloletnim doświadczeniu i nieustannym, nowatorskim doskonaleniu sprzętu, oprogramowania i usług dla centrów przetwarzania danych, kończy w tym roku 20 lat.


Aby unaocznić jej sprawdzoną, znakomitą jakość, firma Fujitsu rozpoczęła poszukiwania najstarszego na świecie nadal wykorzystywanego serwera PRIMERGY. Dla uczczenia 20-lecia marki zostanie on bezpłatnie zmodernizowany i przekształcony w najnowocześniejszy system PRIMERGY.

Na świecie średnio co 27,5 sekundy jest sprzedawany nowy system serwerowy Fujitsu. Serwery Fujitsu PRIMERGY zapewniają firmom niezbędną wydajność i niezawodność, co pozwala im osiągać przewagę nad konkurencją oraz radykalnie obniżyć koszty eksploatacji centrów przetwarzania danych. Ważnym punktem w strategii firmy w odniesieniu do marki PRIMERGY była zawsze sprawność. Serwery te były energooszczędne jeszcze zanim to hasło stało się popularne.

W ostatnich siedmiu latach, w których pojawiło się kilka generacji serwerów PRIMERGY, ich sprawność energetyczna wzrosła 28-krotnie. W produkcji tych serwerów firma Fujitsu stosuje najwyższe standardy jakości. Przykładowo można podać, że każdy system jest poddawany kompleksowym, rygorystycznym testom, co gwarantuje nie tylko spełnianie, ale nawet przekraczanie wymagań norm branżowych.

Opracowując nową generację serwerów PRIMERGY, firma Fujitsu nie tylko wykorzystała swoje 20-letnie doświadczenie, lecz także wprowadziła kolejne ulepszenia ukierunkowane na potrzeby biznesowe, opracowane w oparciu o rozległą wiedzę i uwagi klientów. W rezultacie nowa generacja systemów PRIMERGY powiększa liczne grono rekordzistów firmy w kategoriach wydajności aplikacji i wirtualizacji centrum przetwarzania danych. Nowe, rewelacyjne wyniki uzyskano w teście wydajności standardowych aplikacji dwuwarstwowych SAP SD (Sales and Distribution - sprzedaż i dystrybucja) w kategorii serwerów dwugniazdowych (wynik: 16 000 użytkowników testu SAP SD4) oraz w teście VMware VMmark 2.5.2, w którym system osiągnął 26,48@22 tiles.

20 lat systemów serwerowych FUJITSU PRIMERGY
Oferowane przez Fujitsu serwery x86 od 20 lat uczestniczą w kształtowaniu branży teleinformatycznej. Przez cały ten czas firma koncentrowała się na wykorzystywaniu swojej technologii do rozwiązywania problemów technicznych klientów. Dzięki ciągłemu dostosowywaniu się do trendów branżowych i nieustannie zmieniającego się środowiska teleinformatycznego wypracowała nowe podejście w takich obszarach, jak przetwarzanie w chmurze, analiza danych i obliczenia wymagające wysokiej wydajności.
 

Ważne wydarzenia:
• W roku 1994 firma Fujitsu opracowała pierwsze serwery PRIMERGY zgodne ze standardem branżowym x86.
• W roku 1998 firma Fujitsu, wprowadzając na rynek pierwszy serwer 8-procesorowy PRIMERGY N800/K800, dała klientom niedostępną wcześniej możliwość skalowania w środowiskach x86.
• W roku 2002 pojawiły się pierwsze serwery PRIMERGY typu blade (linia BX300), które otworzyły przed klientami nowe perspektywy pod względem elastyczności, skalowalności i opłacalności centrów przetwarzania danych.
• W roku 2006 firma Fujitsu wprowadziła na rynek PRIMERGY BX630, pierwszy skalowalny, ośmiogniazdowy serwer typu blade oparty na koncepcji Advanced Blade Ecosystem.
• Od roku 2008, po wprowadzeniu oprogramowania PRIMERGY ServerView Virtual I/O Manager, firma Fujitsu umożliwia klientom radykalne zmniejszenie kosztów sieci i uproszczenie zarządzania serwerami w środowisku sieciowym, z zachowaniem dużej elastyczności operacyjnej.
• W roku 2009 firma Fujitsu wprowadziła na rynek rewelacyjną linię PRIMERGY CX - platformę obliczeniową o ogromnej skalowalności poziomej, znakomitej wydajności i energooszczędnej architekturze serwerów.
• W roku 2012 firma Fujitsu jako pierwsza zaoferowała Cluster-in-a-box (dosłownie: klaster w pudełku). Rozwiązanie to, ostatnio rozszerzone, umożliwia ochronę najważniejszych danych i usług w firmach średniej wielkości i oddziałach przedsiębiorstw, przy minimalnym koszcie początkowym oraz małej pracochłonności i czasochłonności administrowania.


Źródło: Fujitsu