Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu obchodzi 20-lecie serwerów PRIMERGY

FujitsuFirma Fujitsu wprowadza na rynek nową generację dwugniazdowych serwerów FUJITSU PRIMERGY, opracowaną z myślą nie tylko o dzisiejszych, lecz także o przyszłych potrzebach biznesowych. Marka serwerów PRIMERGY, oparta na wieloletnim doświadczeniu i nieustannym, nowatorskim doskonaleniu sprzętu, oprogramowania i usług dla centrów przetwarzania danych, kończy w tym roku 20 lat.


Aby unaocznić jej sprawdzoną, znakomitą jakość, firma Fujitsu rozpoczęła poszukiwania najstarszego na świecie nadal wykorzystywanego serwera PRIMERGY. Dla uczczenia 20-lecia marki zostanie on bezpłatnie zmodernizowany i przekształcony w najnowocześniejszy system PRIMERGY.

Na świecie średnio co 27,5 sekundy jest sprzedawany nowy system serwerowy Fujitsu. Serwery Fujitsu PRIMERGY zapewniają firmom niezbędną wydajność i niezawodność, co pozwala im osiągać przewagę nad konkurencją oraz radykalnie obniżyć koszty eksploatacji centrów przetwarzania danych. Ważnym punktem w strategii firmy w odniesieniu do marki PRIMERGY była zawsze sprawność. Serwery te były energooszczędne jeszcze zanim to hasło stało się popularne.

W ostatnich siedmiu latach, w których pojawiło się kilka generacji serwerów PRIMERGY, ich sprawność energetyczna wzrosła 28-krotnie. W produkcji tych serwerów firma Fujitsu stosuje najwyższe standardy jakości. Przykładowo można podać, że każdy system jest poddawany kompleksowym, rygorystycznym testom, co gwarantuje nie tylko spełnianie, ale nawet przekraczanie wymagań norm branżowych.

Opracowując nową generację serwerów PRIMERGY, firma Fujitsu nie tylko wykorzystała swoje 20-letnie doświadczenie, lecz także wprowadziła kolejne ulepszenia ukierunkowane na potrzeby biznesowe, opracowane w oparciu o rozległą wiedzę i uwagi klientów. W rezultacie nowa generacja systemów PRIMERGY powiększa liczne grono rekordzistów firmy w kategoriach wydajności aplikacji i wirtualizacji centrum przetwarzania danych. Nowe, rewelacyjne wyniki uzyskano w teście wydajności standardowych aplikacji dwuwarstwowych SAP SD (Sales and Distribution - sprzedaż i dystrybucja) w kategorii serwerów dwugniazdowych (wynik: 16 000 użytkowników testu SAP SD4) oraz w teście VMware VMmark 2.5.2, w którym system osiągnął 26,48@22 tiles.

20 lat systemów serwerowych FUJITSU PRIMERGY
Oferowane przez Fujitsu serwery x86 od 20 lat uczestniczą w kształtowaniu branży teleinformatycznej. Przez cały ten czas firma koncentrowała się na wykorzystywaniu swojej technologii do rozwiązywania problemów technicznych klientów. Dzięki ciągłemu dostosowywaniu się do trendów branżowych i nieustannie zmieniającego się środowiska teleinformatycznego wypracowała nowe podejście w takich obszarach, jak przetwarzanie w chmurze, analiza danych i obliczenia wymagające wysokiej wydajności.
 

Ważne wydarzenia:
• W roku 1994 firma Fujitsu opracowała pierwsze serwery PRIMERGY zgodne ze standardem branżowym x86.
• W roku 1998 firma Fujitsu, wprowadzając na rynek pierwszy serwer 8-procesorowy PRIMERGY N800/K800, dała klientom niedostępną wcześniej możliwość skalowania w środowiskach x86.
• W roku 2002 pojawiły się pierwsze serwery PRIMERGY typu blade (linia BX300), które otworzyły przed klientami nowe perspektywy pod względem elastyczności, skalowalności i opłacalności centrów przetwarzania danych.
• W roku 2006 firma Fujitsu wprowadziła na rynek PRIMERGY BX630, pierwszy skalowalny, ośmiogniazdowy serwer typu blade oparty na koncepcji Advanced Blade Ecosystem.
• Od roku 2008, po wprowadzeniu oprogramowania PRIMERGY ServerView Virtual I/O Manager, firma Fujitsu umożliwia klientom radykalne zmniejszenie kosztów sieci i uproszczenie zarządzania serwerami w środowisku sieciowym, z zachowaniem dużej elastyczności operacyjnej.
• W roku 2009 firma Fujitsu wprowadziła na rynek rewelacyjną linię PRIMERGY CX - platformę obliczeniową o ogromnej skalowalności poziomej, znakomitej wydajności i energooszczędnej architekturze serwerów.
• W roku 2012 firma Fujitsu jako pierwsza zaoferowała Cluster-in-a-box (dosłownie: klaster w pudełku). Rozwiązanie to, ostatnio rozszerzone, umożliwia ochronę najważniejszych danych i usług w firmach średniej wielkości i oddziałach przedsiębiorstw, przy minimalnym koszcie początkowym oraz małej pracochłonności i czasochłonności administrowania.


Źródło: Fujitsu