Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu obchodzi 20-lecie serwerów PRIMERGY

FujitsuFirma Fujitsu wprowadza na rynek nową generację dwugniazdowych serwerów FUJITSU PRIMERGY, opracowaną z myślą nie tylko o dzisiejszych, lecz także o przyszłych potrzebach biznesowych. Marka serwerów PRIMERGY, oparta na wieloletnim doświadczeniu i nieustannym, nowatorskim doskonaleniu sprzętu, oprogramowania i usług dla centrów przetwarzania danych, kończy w tym roku 20 lat.


Aby unaocznić jej sprawdzoną, znakomitą jakość, firma Fujitsu rozpoczęła poszukiwania najstarszego na świecie nadal wykorzystywanego serwera PRIMERGY. Dla uczczenia 20-lecia marki zostanie on bezpłatnie zmodernizowany i przekształcony w najnowocześniejszy system PRIMERGY.

Na świecie średnio co 27,5 sekundy jest sprzedawany nowy system serwerowy Fujitsu. Serwery Fujitsu PRIMERGY zapewniają firmom niezbędną wydajność i niezawodność, co pozwala im osiągać przewagę nad konkurencją oraz radykalnie obniżyć koszty eksploatacji centrów przetwarzania danych. Ważnym punktem w strategii firmy w odniesieniu do marki PRIMERGY była zawsze sprawność. Serwery te były energooszczędne jeszcze zanim to hasło stało się popularne.

W ostatnich siedmiu latach, w których pojawiło się kilka generacji serwerów PRIMERGY, ich sprawność energetyczna wzrosła 28-krotnie. W produkcji tych serwerów firma Fujitsu stosuje najwyższe standardy jakości. Przykładowo można podać, że każdy system jest poddawany kompleksowym, rygorystycznym testom, co gwarantuje nie tylko spełnianie, ale nawet przekraczanie wymagań norm branżowych.

Opracowując nową generację serwerów PRIMERGY, firma Fujitsu nie tylko wykorzystała swoje 20-letnie doświadczenie, lecz także wprowadziła kolejne ulepszenia ukierunkowane na potrzeby biznesowe, opracowane w oparciu o rozległą wiedzę i uwagi klientów. W rezultacie nowa generacja systemów PRIMERGY powiększa liczne grono rekordzistów firmy w kategoriach wydajności aplikacji i wirtualizacji centrum przetwarzania danych. Nowe, rewelacyjne wyniki uzyskano w teście wydajności standardowych aplikacji dwuwarstwowych SAP SD (Sales and Distribution - sprzedaż i dystrybucja) w kategorii serwerów dwugniazdowych (wynik: 16 000 użytkowników testu SAP SD4) oraz w teście VMware VMmark 2.5.2, w którym system osiągnął 26,48@22 tiles.

20 lat systemów serwerowych FUJITSU PRIMERGY
Oferowane przez Fujitsu serwery x86 od 20 lat uczestniczą w kształtowaniu branży teleinformatycznej. Przez cały ten czas firma koncentrowała się na wykorzystywaniu swojej technologii do rozwiązywania problemów technicznych klientów. Dzięki ciągłemu dostosowywaniu się do trendów branżowych i nieustannie zmieniającego się środowiska teleinformatycznego wypracowała nowe podejście w takich obszarach, jak przetwarzanie w chmurze, analiza danych i obliczenia wymagające wysokiej wydajności.
 

Ważne wydarzenia:
• W roku 1994 firma Fujitsu opracowała pierwsze serwery PRIMERGY zgodne ze standardem branżowym x86.
• W roku 1998 firma Fujitsu, wprowadzając na rynek pierwszy serwer 8-procesorowy PRIMERGY N800/K800, dała klientom niedostępną wcześniej możliwość skalowania w środowiskach x86.
• W roku 2002 pojawiły się pierwsze serwery PRIMERGY typu blade (linia BX300), które otworzyły przed klientami nowe perspektywy pod względem elastyczności, skalowalności i opłacalności centrów przetwarzania danych.
• W roku 2006 firma Fujitsu wprowadziła na rynek PRIMERGY BX630, pierwszy skalowalny, ośmiogniazdowy serwer typu blade oparty na koncepcji Advanced Blade Ecosystem.
• Od roku 2008, po wprowadzeniu oprogramowania PRIMERGY ServerView Virtual I/O Manager, firma Fujitsu umożliwia klientom radykalne zmniejszenie kosztów sieci i uproszczenie zarządzania serwerami w środowisku sieciowym, z zachowaniem dużej elastyczności operacyjnej.
• W roku 2009 firma Fujitsu wprowadziła na rynek rewelacyjną linię PRIMERGY CX - platformę obliczeniową o ogromnej skalowalności poziomej, znakomitej wydajności i energooszczędnej architekturze serwerów.
• W roku 2012 firma Fujitsu jako pierwsza zaoferowała Cluster-in-a-box (dosłownie: klaster w pudełku). Rozwiązanie to, ostatnio rozszerzone, umożliwia ochronę najważniejszych danych i usług w firmach średniej wielkości i oddziałach przedsiębiorstw, przy minimalnym koszcie początkowym oraz małej pracochłonności i czasochłonności administrowania.


Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja