Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Globalne badanie Citrix dotyczące usługodawców DaaS

Raport Citrix DaaSDostawcy usług DaaS oraz hostowanych mobilnych przestrzeni roboczych przewidują stały wzrost przychodów, w szczególności dzięki gotowym pakietom usług biznesowych, bezpośrednio nakierowanych na poszczególne rynki oraz ich potrzeby. Wskazuje na to specjalny raport, zatytułowany Desktops-as-a-Service Global Market Trends: The Service Provider Perspective, przygotowany na podstawie badania przeprowadzonego przez Citrix Service Provider Center of Excellence.
 

By zebrać informacje na temat rozwoju rynku usług DaaS, Citrix wysłał ankietę do ponad 2600 dostawców usług z całego świata, będących jednocześnie partnerami firmy, w ramach programu Citrix Service Provider. Odpowiedzi udzieliło ponad 700 organizacji z 25 krajów. Dotyczą one potencjału wzrostu przychodów z usług DaaS, wielkości przedsiębiorstw z nich korzystających, rodzaju działań na rynku, pakietów usług, które spełniają potrzeby klientów oraz zróżnicowania infrastruktury wykorzystywanej przez dostawców do dostarczania usług DaaS.

Citrix Daas raport

Raport zwraca uwagę na następujące trendy rynkowe DaaS, widziane okiem usługodawców:
• Silny wzrost przychodów z usług DaaS:
- 87 procent badanych firm przewiduje wzrost swoich przychodów z oferowania usług DaaS, z czego 34 procent zakłada wzrost na poziomie 16-50 procent, a 19 procent badanych na poziomie przekraczającym 50 procent.

• Wysoki popyt na desktopy gotowe do użytku biznesowego oraz mobilne przestrzenie robocze, połączone z aplikacjami i pakietami funkcji:
- 53 procent badanych firm widzi wśród klientów zapotrzebowanie na usługi oferowane
w pakietach, składające się z usług DaaS oraz biznesowych aplikacji, usług zarządzania urządzeniami mobilnymi i opartych na chmurze usług udostępniania plików. Mają one lepiej służyć rozwiązaniu konkretnych potrzeb klientów biznesowego.

• Specjalizacja w ramach poszczególnych rynków wraz z dostosowanymi do potrzeb użytkowników usługami, aplikacjami i funkcjami:
- Najważniejsze rynki wymienione przez usługodawców, działające w oparciu o wyspecjalizowane usługi to opieka zdrowotna (12 procent), przemysł (12 procent) oraz budownictwo / architektura / inżynieria (10 procent).

• Migracja do infrastruktury jako usługi (IaaS) oferowanej w ramach chmury publicznej, w celu dostarczania usług DaaS jest już zauważalna, jednakże znajduje się w początkowej fazie wzrostu:
- Jedna piąta (20 procent) respondentów dostarcza desktopy jako usługę (DaaS) z chmury publicznej, jednakże 39 procent badanych planuje przejść na infrastrukturę dostarczaną jako usługę (IaaS) w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

• Zróżnicowanie usługodawców DaaS pod względem wykorzystywanych hypervisorów:
- Blisko połowa respondentów (47 procent) wykorzystuje hypervisor VMware, 29 procent stosuje Microsoft Hyper-V a 23 procent działa w oparciu o hypervisor Xen.

Pełny raport można pobrać z tej strony.

Źródło: Citrix