Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam zapowiada międzynarodową konferencję VeeamON

VeeamONVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających dostępność dla nowoczesnych centrów danych - Availability for the Modern Data Center - zapowiedział konferencję VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event, która odbędzie się w dniach 6 - 8 października w hotelu Cosmopolitan w Las Vegas. Dla uczestników konferencji Veeam zorganizuje między innymi sesje ogólne, przemówienia dyrektorów oraz szczegółowe prezentacje linii produktów Veeam, a także pokazy klientów oraz interaktywną ekspozycję.


Oczekuje się, że na konferencję VeeamON przybędzie ponad 1000 ekspertów branżowych, klientów oraz partnerów firmy Veeam, a także specjalistów IT, którzy będą mogli dowiedzieć się, jak zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie firmy - Always-On Business. „Platynowi” sponsorzy - firmy Cisco, HP Storage, Microsoft, NetApp i VMware, dołączą do ponad 20 „srebrnych” i „złotych” sponsorów, takich jak CDW, Ingram Micro Inc. i Arrow Electronics, Inc.

"VeeamON to wydarzenie, które po raz pierwszy zgromadzi liderów opinii, ekspertów branżowych i specjalistów IT z całego świata, aby zaprezentować im postępy w dziedzinie zapewnienia dostępności dla nowoczesnych centrów danych. Era nowoczesnego centrum danych niesie ze sobą nowe wyzwania. Po premierze nowego pakietu Veeam Availability Suite™ v8, będziemy mogli zrobić to, czego nie potrafią tradycyjne rozwiązania do backupu i ochrony danych - zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie firmy. Po raz pierwszy działy IT mogą uzyskać wskaźnik RTPO (recovery time and point objective) poniżej 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych. Na konferencji VeeamON będziemy mogli bezpośrednio porozmawiać z klientami, partnerami i liderami branżowymi o problemach w nowoczesnym centrum danych oraz o tym, jak wspólnie je rozwiązać" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny firmy Veeam.

Podczas konferencji zaplanowany jest keynote Ratmira Timasheva i Alexisa Ohaniana, przedsiębiorcy i założyciela serwisu Reddit, jednej z 50 największych witryn internetowych w Stanach Zjednoczonych. Ohanian, obecnie członek zarządu Reddit, poświęca czas i energię na wyszukiwanie i finansowanie firm, które odpowiadają na  jego motto: „zrobić coś, co ludzie pokochają i co sprawi, że świat będzie mniej beznadziejny”.

Na konferencji VeeamON w roli prelegentów, prezenterów i moderatorów wystąpią czołowi analitycy z firm Gartner, Forrester Research, Inc. i Enterprise Strategy Group (ESG).

"Firma Veeam jest nieodłączną częścią naszej strategii przywracania danych i naszego sukcesu, więc czujemy się zaszczyceni zaproszeniem na pierwszą konferencję VeeamON - powiedział William Dalton, dyrektor IT w TrendMicro. - Cieszymy się na spotkanie z zespołem Veeam i naszymi kolegami, podczas którego będziemy mogli podzielić się doświadczeniami i dowiedzieć się, jak rozwiązania Veeam spełniają obietnicę centrum danych dostępnego przez całą dobę"

"Nie można wyobrazić sobie nowoczesnego centrum danych, które nie jest wysoce zwirtualizowane, bez względu na to, czy odpowiednia infrastruktura znajduje się w serwerowni przedsiębiorstwa, w szafie na zapleczu małej lub średniej firmy, czy też w chmurze. To nie przypadek, że popyt na ochronę danych i gwarantowaną dostępność nigdy nie był wyższy. Firma Veeam jest znana z innowacyjności, więc cieszę się, że mogę wziąć udział w konferencji VeeamON 2014, która zgromadzi pod jednym dachem tak wielu ekspertów zajmujących się ochroną i dostępnością" - powiedział Jason Buffington, starszy analityk w ESG.

Konferencja VeeamON obejmuje trzy obszary tematyczne - techniczny, biznesowy i partnerski - oraz ponad 55 dyskusji panelowych. Każdy z wymienionych obszarów skupia się na nowych trendach rynkowych, prognozach branżowych, szczegółowych prezentacjach produktów, najlepszych praktykach itd.

Podczas eventu Veeam udostępni także praktyczne laboratoria, szkolenia i certyfikacje, m.in.:
Veeam Certified Engineer (VMCE):  Pogłębiony techniczny kurs, który dostarcza informacji o rozwiązaniach Veeam i poświadcza, że inżynier zdobył wiedzę niezbędną do ich prawidłowego projektowania, wdrażania i konfigurowania. Uczestnicy konferencji VeeamON 2014 są uprawnieni do uzyskania zniżek (zob. informacje o cenach poniżej) na kursy VMCE i voucherów na egzaminy certyfikacyjne VMCE.
Veeam Lab Warz: Ten praktyczny, organizowany na miejscu konkurs sprawdzi indywidualną znajomość technologii Veeam i najlepszych praktyk. Podczas konferencji VeeamON inżynierowie i specjaliści IT będą mogli podjąć wyzwanie Veeam Lab Warz, którego zwycięzca otrzyma 10 000 dolarów oraz tytuł najlepszego na świecie inżyniera Veeam.

"Jako Gold Veeam Cloud Provider niecierpliwie czekamy na konferencję VeeamON zarówno z przyczyn biznesowych, jak i technicznych. Odnosimy duże sukcesy, oferując klientom hostowane poza siedzibą firmy rozwiązania Veeam, które zapewniają dostępność dla nowoczesnych centrów danych. Cieszymy się też, że jesteśmy sponsorem imprezy i że będziemy mogli zaprosić wybranych uczestników konferencji VeeamON na zwiedzanie naszego centrum danych w Las Vegas" - powiedział Matthew Chesteron, dyrektor generalny OffsiteDataSync.

Rejestracja na konferencję dostępna jest na oficjalnej stronie VeeamON.

Standardowy trzydniowy pakiet w cenie 599 dolarów obejmuje również posiłki oraz wstęp na imprezę VeeamON 2014 Attendee Party, która odbędzie się we wtorek 7 października. Dla posiadaczy tego pakietu dostępny jest udział w kursie VMCE w obniżonej cenie 650 dolarów. Kurs odbędzie się na miejscu w dniach 7, 8 i 9 października. Uczestnicy otrzymają następnie voucher uprawniający do udziału w późniejszym egzaminie certyfikacyjnym VMCE bez dodatkowych opłat.

Najnowsze informacje o VeeamON można znaleźć na kanale @Veeam i pod hasztagiem #VeeamON2014 na Twitterze.

Źródło: Veeam