Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam zapowiada międzynarodową konferencję VeeamON

VeeamONVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających dostępność dla nowoczesnych centrów danych - Availability for the Modern Data Center - zapowiedział konferencję VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event, która odbędzie się w dniach 6 - 8 października w hotelu Cosmopolitan w Las Vegas. Dla uczestników konferencji Veeam zorganizuje między innymi sesje ogólne, przemówienia dyrektorów oraz szczegółowe prezentacje linii produktów Veeam, a także pokazy klientów oraz interaktywną ekspozycję.


Oczekuje się, że na konferencję VeeamON przybędzie ponad 1000 ekspertów branżowych, klientów oraz partnerów firmy Veeam, a także specjalistów IT, którzy będą mogli dowiedzieć się, jak zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie firmy - Always-On Business. „Platynowi” sponsorzy - firmy Cisco, HP Storage, Microsoft, NetApp i VMware, dołączą do ponad 20 „srebrnych” i „złotych” sponsorów, takich jak CDW, Ingram Micro Inc. i Arrow Electronics, Inc.

"VeeamON to wydarzenie, które po raz pierwszy zgromadzi liderów opinii, ekspertów branżowych i specjalistów IT z całego świata, aby zaprezentować im postępy w dziedzinie zapewnienia dostępności dla nowoczesnych centrów danych. Era nowoczesnego centrum danych niesie ze sobą nowe wyzwania. Po premierze nowego pakietu Veeam Availability Suite™ v8, będziemy mogli zrobić to, czego nie potrafią tradycyjne rozwiązania do backupu i ochrony danych - zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie firmy. Po raz pierwszy działy IT mogą uzyskać wskaźnik RTPO (recovery time and point objective) poniżej 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych. Na konferencji VeeamON będziemy mogli bezpośrednio porozmawiać z klientami, partnerami i liderami branżowymi o problemach w nowoczesnym centrum danych oraz o tym, jak wspólnie je rozwiązać" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny firmy Veeam.

Podczas konferencji zaplanowany jest keynote Ratmira Timasheva i Alexisa Ohaniana, przedsiębiorcy i założyciela serwisu Reddit, jednej z 50 największych witryn internetowych w Stanach Zjednoczonych. Ohanian, obecnie członek zarządu Reddit, poświęca czas i energię na wyszukiwanie i finansowanie firm, które odpowiadają na  jego motto: „zrobić coś, co ludzie pokochają i co sprawi, że świat będzie mniej beznadziejny”.

Na konferencji VeeamON w roli prelegentów, prezenterów i moderatorów wystąpią czołowi analitycy z firm Gartner, Forrester Research, Inc. i Enterprise Strategy Group (ESG).

"Firma Veeam jest nieodłączną częścią naszej strategii przywracania danych i naszego sukcesu, więc czujemy się zaszczyceni zaproszeniem na pierwszą konferencję VeeamON - powiedział William Dalton, dyrektor IT w TrendMicro. - Cieszymy się na spotkanie z zespołem Veeam i naszymi kolegami, podczas którego będziemy mogli podzielić się doświadczeniami i dowiedzieć się, jak rozwiązania Veeam spełniają obietnicę centrum danych dostępnego przez całą dobę"

"Nie można wyobrazić sobie nowoczesnego centrum danych, które nie jest wysoce zwirtualizowane, bez względu na to, czy odpowiednia infrastruktura znajduje się w serwerowni przedsiębiorstwa, w szafie na zapleczu małej lub średniej firmy, czy też w chmurze. To nie przypadek, że popyt na ochronę danych i gwarantowaną dostępność nigdy nie był wyższy. Firma Veeam jest znana z innowacyjności, więc cieszę się, że mogę wziąć udział w konferencji VeeamON 2014, która zgromadzi pod jednym dachem tak wielu ekspertów zajmujących się ochroną i dostępnością" - powiedział Jason Buffington, starszy analityk w ESG.

Konferencja VeeamON obejmuje trzy obszary tematyczne - techniczny, biznesowy i partnerski - oraz ponad 55 dyskusji panelowych. Każdy z wymienionych obszarów skupia się na nowych trendach rynkowych, prognozach branżowych, szczegółowych prezentacjach produktów, najlepszych praktykach itd.

Podczas eventu Veeam udostępni także praktyczne laboratoria, szkolenia i certyfikacje, m.in.:
Veeam Certified Engineer (VMCE):  Pogłębiony techniczny kurs, który dostarcza informacji o rozwiązaniach Veeam i poświadcza, że inżynier zdobył wiedzę niezbędną do ich prawidłowego projektowania, wdrażania i konfigurowania. Uczestnicy konferencji VeeamON 2014 są uprawnieni do uzyskania zniżek (zob. informacje o cenach poniżej) na kursy VMCE i voucherów na egzaminy certyfikacyjne VMCE.
Veeam Lab Warz: Ten praktyczny, organizowany na miejscu konkurs sprawdzi indywidualną znajomość technologii Veeam i najlepszych praktyk. Podczas konferencji VeeamON inżynierowie i specjaliści IT będą mogli podjąć wyzwanie Veeam Lab Warz, którego zwycięzca otrzyma 10 000 dolarów oraz tytuł najlepszego na świecie inżyniera Veeam.

"Jako Gold Veeam Cloud Provider niecierpliwie czekamy na konferencję VeeamON zarówno z przyczyn biznesowych, jak i technicznych. Odnosimy duże sukcesy, oferując klientom hostowane poza siedzibą firmy rozwiązania Veeam, które zapewniają dostępność dla nowoczesnych centrów danych. Cieszymy się też, że jesteśmy sponsorem imprezy i że będziemy mogli zaprosić wybranych uczestników konferencji VeeamON na zwiedzanie naszego centrum danych w Las Vegas" - powiedział Matthew Chesteron, dyrektor generalny OffsiteDataSync.

Rejestracja na konferencję dostępna jest na oficjalnej stronie VeeamON.

Standardowy trzydniowy pakiet w cenie 599 dolarów obejmuje również posiłki oraz wstęp na imprezę VeeamON 2014 Attendee Party, która odbędzie się we wtorek 7 października. Dla posiadaczy tego pakietu dostępny jest udział w kursie VMCE w obniżonej cenie 650 dolarów. Kurs odbędzie się na miejscu w dniach 7, 8 i 9 października. Uczestnicy otrzymają następnie voucher uprawniający do udziału w późniejszym egzaminie certyfikacyjnym VMCE bez dodatkowych opłat.

Najnowsze informacje o VeeamON można znaleźć na kanale @Veeam i pod hasztagiem #VeeamON2014 na Twitterze.

Źródło: Veeam