Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Cloud 4 korzysta z rozproszonej pamięci masowej Ceph

suse cloudFrma SUSE udostępniła oprogramowanie SUSE Cloud 4, najnowszą wersję opracowanej przez SUSE dystrybucji OpenStack, za pomocą której tworzy się prywatne chmury Infrastructure-as-a-Service. Zbudowano ją w oparciu o najświeższe wydanie OpenStack (Icehouse) oraz dołożono pełną obsługę systemów rozproszonej pamięci masowej Ceph. Ponadto SUSE Cloud 4 obsługuje zaawansowane mechanizmy wirtualizacji VMware.


W stosunku do poprzednich wersji, SUSE Cloud 4 wyróżnia się większą skalowalnością, automatyzacją i dyspozycyjnością. Pozwala na maksymalnie wykorzystanie posiadanych już zasobów informatycznych.

SUSE Cloud umożliwia przedsiębiorstwom łatwe tworzenie prywatnych chmur opartych na otwartych standardach. Dzięki SUSE Cloud wdrażanie chmur OpenStack jest szybkie i bezproblemowe, podobnie jak zarządzanie nimi. SUSE Cloud jest też pierwszą dystrybucją korporacyjną, zapewniającą zautomatyzowane wdrażanie i konfigurowanie usług OpenStack o wysokiej dostępności. Gwarantuje to ich nieprzerwane działanie i zachowanie jakości usług na poziomie korporacyjnym. Oprócz tego, SUSE Cloud obsługuje środowiska chmur z wieloma hipernadzorcami, zapewniając firmom zgodność interoperacyjną i większe możliwości wyboru. Lista obsługiwanych hipernadzorców obejmuje KVM, Xen, Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere.

"Pamięci masowe definiowane programowo stanowią coraz ważniejszy komponent chmur Infrastructure-as-a-Service. Ceph i OpenStack to wysoce komplementarne rozwiązania, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorstw dążących do zwiększenia elastyczności infrastruktury w celu lepszej realizacji celów biznesowych. Zintegrowanie przez SUSE instalacji Ceph z SUSE Cloud uprościło proces wdrożenia, umożliwiając przedsiębiorstwom szybsze skalowanie pamięci masowych jako części chmury OpenStack" - powiedziała Laura DuBois, wiceprezes programu pamięci masowych w IDC

SUSE Cloud 4 oferuje klientom korporacyjnym następujące korzyści:
• Zmniejszenie kosztów poprzez wdrożenie programowo definiowanych rozwiązań pamięci masowych opartych na systemie rozproszonych pamięci masowych Ceph.
  - Pakiet instalacyjny SUSE Cloud umożliwia firmom automatyczne konfigurowanie i wdrażanie klastrów Ceph. Będąc pojedynczym rozwiązaniem korzystającym ze standardowego, powszechnie dostępnego sprzętu, Ceph umożliwia udostępnianie trwałej pamięci blokowej na poziomie maszyny wirtualnej, zapewniając szybki dostęp i przetwarzanie danych, niezawodne przechowywanie obiektów i obrazów oprogramowania oraz budowanie wysoce skalowalnych pamięci masowych w chmurze.
• Maksymalne wykorzystanie wcześniejszych inwestycji w rozwiązania VMware dzięki ulepszonej integracji istniejących środowisk VMware vSphere z OpenStack.
  - SUSE Cloud wyposażono w zaawansowane mechanizmy współpracy z VMware w zakresie zarządzania obrazami oprogramowania i obsługi VMware Virtual SANTM, będące uzupełnieniem dostępnej wcześniej obsługi węzłów obliczeniowych VMware vSphere, wirtualizacji sieci VMware NSXTM oraz sterowników blokowej pamięci masowej vSphere.
• Uproszczone wdrażanie obciążeń oraz większa skalowalność i automatyzacja.
  - SUSE Cloud wyposażono w mechanizmy obsługi baz danych, równoważenia obciążeń i firewall-as-a-service. Standaryzacja tych usług zapewnia szybsze wdrażanie obciążeń dzięki wyeliminowaniu konieczności konfigurowania i zarządzania tymi usługami przez użytkowników. Oprócz tego SUSE Cloud usprawnia skalowalność aplikacji dzięki ściślejszej integracji usług aranżacji, automatyzujących sterowanie i koordynację wielu maszyn wirtualnych w oparciu o zestaw gotowych szablonów oraz pozostałych usług realizowanych w chmurze, takich jak przetwarzanie, przechowywanie danych i obsługa sieci.

"Projekt OpenStack cieszy się coraz większą popularnością w przedsiębiorstwach. Użytkownicy korporacyjni podkreślają znaczenie wysokiej dostępności, integracji z preferowanymi przez nich narzędziami i platformami oraz wykorzystania najnowszych rozwiązań i właśnie w tym kierunku zmierza SUSE poprzez integrację Ceph i narzędzi HA" - stwierdził Jonathan Bryce, dyrektor wykonawczy OpenStack Foundation.

Więcej informacji na temat SUSE Cloud można znaleźć pod adresem
www.suse.com/cloud.

Źródło: SUSE