Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe usługi konsultingowe CommVault

CommVaultFirma CommVault poinformowała dziś o wprowadzeniu dwóch nowych usług umożliwiających przyśpieszenie realizacji projektów oraz zwiększenie wydajności zarządzania danymi w firmach. Usługi pozwalaja na usprawnienie obsługi rozwiazań Microsoft, od Windows 8 przez hyper-V po chmurę Azure.


Usługa personalizacji oprogramowania Simpana oraz usługa oceny wydajności operacyjnej CommVault pozwolą klientom odnaleźć nowe metody optymalizacji inwestycji w zasoby IT, wydłużyć przydatność istniejących zasobów informacyjnych, zautomatyzować najważniejsze procesy i zyskać korzyści płynące z zastosowania najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań zarządzania danymi. Nowa oferta stanowi dopełnienie istniejącego zakresu usług firmy CommVault i jest wynikiem ciągłego zaangażowania firmy w tworzenie rozwiązań, które pozwoliłby klientom przyśpieszyć i rozwinąć ich strategie zarządzania danymi, a także zwiększyć płynące z nich korzyści.
 
"Jesteśmy niezmiernie podekscytowani debiutem nowych usług. Coraz więcej naszych klientów decyduje się korzystać z systemów chmury, a w takich przypadkach można osiągnąć ogromne korzyści z ujednolicenia i zautomatyzowania procesów. Nowe usługi dopełniają i rozszerzają funkcje zarządzania i automatyzacji systemów chmury dostępne w rozwiązaniach firmy CommVault, zapewniając klientom wiedzę niezbędną do zmniejszenia wydatków operacyjnych w nowoczesnych, wysoce konkurencyjnych i elastycznych środowiskach IT" - wyjaśnia Robert Kaloustian, wiceprzewodniczący ds. ogólnoświatowego świadczenia usług technicznych.

Usługa oceny wydajności operacyjnej umożliwia organizacjom IT dostosowanie swoich możliwości zarządzania danych do określonych celów biznesowych. W ramach tej usługi testującej klienci otrzymują jasny wgląd w posiadaną architekturę zarządzania danymi i informacjami. Doświadczeni konsultanci firmy CommVault stworzą punkt odniesienia na podstawie bieżących poziomów operacyjnych klienta, a następnie porównają te dane z najlepszymi rozwiązaniami w branży. W ten sposób powstaje ocena dojrzałości rozwiązań, która będzie stanowić podstawę do dalszej dyskusji na temat ewentualnego uzupełnienia braków w systemie.  
 
Usługa personalizacji została stworzona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wszechstronność w nowoczesnych centrach danych. Klienci korzystający z tej usługi zyskują możliwość stworzenia unikatowych rozwiązań raportowania i obsługi przepływu pracy, które będą dostosowane do ich potrzeb. Oprócz tego usługa pozwala zapewnić zgodność ze środowiskami aplikacji i umożliwia zautomatyzowanie złożonych zadań zarządzania danymi.  
 
"Przedsiębiorstwa muszą zautomatyzować ręczne procesy zarządzania danymi i tworzyć raporty dostosowane do potrzeb swojej firmy. Usługi oceny wydajności firmy CommVault oraz personalizacji oprogramowania Simpana pozwolą klientom zwiększyć wydajność, zmniejszyć koszty zarządzania, a także odciążą pracowników działu IT" - tłumaczy  Robert Amatruda, dyrektor ds. badań, ochrony i odtwarzania danych w firmie IDC.

Rozwiązania marki CommVault umożliwiają automatyzację organizowania, zastrzegania i monitorowania ruchu danych między lokalnymi systemami a systemami chmur publicznych i prywatnych.

Firma CommVault zapewnia wszechstronne rozwiązania do zarządzania danymi w aplikacjach oraz środowiskach chmury:
• Proponowane rozwiązania wykorzystujące pojedynczą platformę oprogramowani CommVault pozwalają zmniejszyć koszty modernizacji środowisk opartych na produktach firmy Microsoft nawet o połowę.
• Oprogramowanie Simpana umożliwia skalowanie systemu ochrony danych, a także zapewnia jednolity interfejs informacyjny do zarządzania wszystkimi aplikacjami oraz rozwiązaniami infrastrukturalnymi firmy Microsoft, od systemu Windows 8.1 po rozwiązanie Microsoft Azure.
• Funkcje zarządzania cyklem życiowym maszyn wirtualnych współpracujące z systemem Windows Server 2012 R2 z Hyper-V ułatwiają obsługę oraz zwiększają dostępność tych maszyn, jednocześnie zużywając mniejszą ilość zasobów sieciowych.
• Usprawnienia w archiwum Exchange, wyszukiwanie samoobsługowe oraz możliwość dostępu do „nieskończonej” liczby skrzynek pocztowych, zmniejszają długoterminowe koszty pamięci masowej i upraszczają czynności zarządzania pocztą elektroniczną oraz zbierania elektronicznych materiałów dowodowych.

Źródło: CommVault