Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe usługi konsultingowe CommVault

CommVaultFirma CommVault poinformowała dziś o wprowadzeniu dwóch nowych usług umożliwiających przyśpieszenie realizacji projektów oraz zwiększenie wydajności zarządzania danymi w firmach. Usługi pozwalaja na usprawnienie obsługi rozwiazań Microsoft, od Windows 8 przez hyper-V po chmurę Azure.


Usługa personalizacji oprogramowania Simpana oraz usługa oceny wydajności operacyjnej CommVault pozwolą klientom odnaleźć nowe metody optymalizacji inwestycji w zasoby IT, wydłużyć przydatność istniejących zasobów informacyjnych, zautomatyzować najważniejsze procesy i zyskać korzyści płynące z zastosowania najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań zarządzania danymi. Nowa oferta stanowi dopełnienie istniejącego zakresu usług firmy CommVault i jest wynikiem ciągłego zaangażowania firmy w tworzenie rozwiązań, które pozwoliłby klientom przyśpieszyć i rozwinąć ich strategie zarządzania danymi, a także zwiększyć płynące z nich korzyści.
 
"Jesteśmy niezmiernie podekscytowani debiutem nowych usług. Coraz więcej naszych klientów decyduje się korzystać z systemów chmury, a w takich przypadkach można osiągnąć ogromne korzyści z ujednolicenia i zautomatyzowania procesów. Nowe usługi dopełniają i rozszerzają funkcje zarządzania i automatyzacji systemów chmury dostępne w rozwiązaniach firmy CommVault, zapewniając klientom wiedzę niezbędną do zmniejszenia wydatków operacyjnych w nowoczesnych, wysoce konkurencyjnych i elastycznych środowiskach IT" - wyjaśnia Robert Kaloustian, wiceprzewodniczący ds. ogólnoświatowego świadczenia usług technicznych.

Usługa oceny wydajności operacyjnej umożliwia organizacjom IT dostosowanie swoich możliwości zarządzania danych do określonych celów biznesowych. W ramach tej usługi testującej klienci otrzymują jasny wgląd w posiadaną architekturę zarządzania danymi i informacjami. Doświadczeni konsultanci firmy CommVault stworzą punkt odniesienia na podstawie bieżących poziomów operacyjnych klienta, a następnie porównają te dane z najlepszymi rozwiązaniami w branży. W ten sposób powstaje ocena dojrzałości rozwiązań, która będzie stanowić podstawę do dalszej dyskusji na temat ewentualnego uzupełnienia braków w systemie.  
 
Usługa personalizacji została stworzona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wszechstronność w nowoczesnych centrach danych. Klienci korzystający z tej usługi zyskują możliwość stworzenia unikatowych rozwiązań raportowania i obsługi przepływu pracy, które będą dostosowane do ich potrzeb. Oprócz tego usługa pozwala zapewnić zgodność ze środowiskami aplikacji i umożliwia zautomatyzowanie złożonych zadań zarządzania danymi.  
 
"Przedsiębiorstwa muszą zautomatyzować ręczne procesy zarządzania danymi i tworzyć raporty dostosowane do potrzeb swojej firmy. Usługi oceny wydajności firmy CommVault oraz personalizacji oprogramowania Simpana pozwolą klientom zwiększyć wydajność, zmniejszyć koszty zarządzania, a także odciążą pracowników działu IT" - tłumaczy  Robert Amatruda, dyrektor ds. badań, ochrony i odtwarzania danych w firmie IDC.

Rozwiązania marki CommVault umożliwiają automatyzację organizowania, zastrzegania i monitorowania ruchu danych między lokalnymi systemami a systemami chmur publicznych i prywatnych.

Firma CommVault zapewnia wszechstronne rozwiązania do zarządzania danymi w aplikacjach oraz środowiskach chmury:
• Proponowane rozwiązania wykorzystujące pojedynczą platformę oprogramowani CommVault pozwalają zmniejszyć koszty modernizacji środowisk opartych na produktach firmy Microsoft nawet o połowę.
• Oprogramowanie Simpana umożliwia skalowanie systemu ochrony danych, a także zapewnia jednolity interfejs informacyjny do zarządzania wszystkimi aplikacjami oraz rozwiązaniami infrastrukturalnymi firmy Microsoft, od systemu Windows 8.1 po rozwiązanie Microsoft Azure.
• Funkcje zarządzania cyklem życiowym maszyn wirtualnych współpracujące z systemem Windows Server 2012 R2 z Hyper-V ułatwiają obsługę oraz zwiększają dostępność tych maszyn, jednocześnie zużywając mniejszą ilość zasobów sieciowych.
• Usprawnienia w archiwum Exchange, wyszukiwanie samoobsługowe oraz możliwość dostępu do „nieskończonej” liczby skrzynek pocztowych, zmniejszają długoterminowe koszty pamięci masowej i upraszczają czynności zarządzania pocztą elektroniczną oraz zbierania elektronicznych materiałów dowodowych.

Źródło: CommVault