Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe usługi konsultingowe CommVault

CommVaultFirma CommVault poinformowała dziś o wprowadzeniu dwóch nowych usług umożliwiających przyśpieszenie realizacji projektów oraz zwiększenie wydajności zarządzania danymi w firmach. Usługi pozwalaja na usprawnienie obsługi rozwiazań Microsoft, od Windows 8 przez hyper-V po chmurę Azure.


Usługa personalizacji oprogramowania Simpana oraz usługa oceny wydajności operacyjnej CommVault pozwolą klientom odnaleźć nowe metody optymalizacji inwestycji w zasoby IT, wydłużyć przydatność istniejących zasobów informacyjnych, zautomatyzować najważniejsze procesy i zyskać korzyści płynące z zastosowania najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań zarządzania danymi. Nowa oferta stanowi dopełnienie istniejącego zakresu usług firmy CommVault i jest wynikiem ciągłego zaangażowania firmy w tworzenie rozwiązań, które pozwoliłby klientom przyśpieszyć i rozwinąć ich strategie zarządzania danymi, a także zwiększyć płynące z nich korzyści.
 
"Jesteśmy niezmiernie podekscytowani debiutem nowych usług. Coraz więcej naszych klientów decyduje się korzystać z systemów chmury, a w takich przypadkach można osiągnąć ogromne korzyści z ujednolicenia i zautomatyzowania procesów. Nowe usługi dopełniają i rozszerzają funkcje zarządzania i automatyzacji systemów chmury dostępne w rozwiązaniach firmy CommVault, zapewniając klientom wiedzę niezbędną do zmniejszenia wydatków operacyjnych w nowoczesnych, wysoce konkurencyjnych i elastycznych środowiskach IT" - wyjaśnia Robert Kaloustian, wiceprzewodniczący ds. ogólnoświatowego świadczenia usług technicznych.

Usługa oceny wydajności operacyjnej umożliwia organizacjom IT dostosowanie swoich możliwości zarządzania danych do określonych celów biznesowych. W ramach tej usługi testującej klienci otrzymują jasny wgląd w posiadaną architekturę zarządzania danymi i informacjami. Doświadczeni konsultanci firmy CommVault stworzą punkt odniesienia na podstawie bieżących poziomów operacyjnych klienta, a następnie porównają te dane z najlepszymi rozwiązaniami w branży. W ten sposób powstaje ocena dojrzałości rozwiązań, która będzie stanowić podstawę do dalszej dyskusji na temat ewentualnego uzupełnienia braków w systemie.  
 
Usługa personalizacji została stworzona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wszechstronność w nowoczesnych centrach danych. Klienci korzystający z tej usługi zyskują możliwość stworzenia unikatowych rozwiązań raportowania i obsługi przepływu pracy, które będą dostosowane do ich potrzeb. Oprócz tego usługa pozwala zapewnić zgodność ze środowiskami aplikacji i umożliwia zautomatyzowanie złożonych zadań zarządzania danymi.  
 
"Przedsiębiorstwa muszą zautomatyzować ręczne procesy zarządzania danymi i tworzyć raporty dostosowane do potrzeb swojej firmy. Usługi oceny wydajności firmy CommVault oraz personalizacji oprogramowania Simpana pozwolą klientom zwiększyć wydajność, zmniejszyć koszty zarządzania, a także odciążą pracowników działu IT" - tłumaczy  Robert Amatruda, dyrektor ds. badań, ochrony i odtwarzania danych w firmie IDC.

Rozwiązania marki CommVault umożliwiają automatyzację organizowania, zastrzegania i monitorowania ruchu danych między lokalnymi systemami a systemami chmur publicznych i prywatnych.

Firma CommVault zapewnia wszechstronne rozwiązania do zarządzania danymi w aplikacjach oraz środowiskach chmury:
• Proponowane rozwiązania wykorzystujące pojedynczą platformę oprogramowani CommVault pozwalają zmniejszyć koszty modernizacji środowisk opartych na produktach firmy Microsoft nawet o połowę.
• Oprogramowanie Simpana umożliwia skalowanie systemu ochrony danych, a także zapewnia jednolity interfejs informacyjny do zarządzania wszystkimi aplikacjami oraz rozwiązaniami infrastrukturalnymi firmy Microsoft, od systemu Windows 8.1 po rozwiązanie Microsoft Azure.
• Funkcje zarządzania cyklem życiowym maszyn wirtualnych współpracujące z systemem Windows Server 2012 R2 z Hyper-V ułatwiają obsługę oraz zwiększają dostępność tych maszyn, jednocześnie zużywając mniejszą ilość zasobów sieciowych.
• Usprawnienia w archiwum Exchange, wyszukiwanie samoobsługowe oraz możliwość dostępu do „nieskończonej” liczby skrzynek pocztowych, zmniejszają długoterminowe koszty pamięci masowej i upraszczają czynności zarządzania pocztą elektroniczną oraz zbierania elektronicznych materiałów dowodowych.

Źródło: CommVault