Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe usługi konsultingowe CommVault

CommVaultFirma CommVault poinformowała dziś o wprowadzeniu dwóch nowych usług umożliwiających przyśpieszenie realizacji projektów oraz zwiększenie wydajności zarządzania danymi w firmach. Usługi pozwalaja na usprawnienie obsługi rozwiazań Microsoft, od Windows 8 przez hyper-V po chmurę Azure.


Usługa personalizacji oprogramowania Simpana oraz usługa oceny wydajności operacyjnej CommVault pozwolą klientom odnaleźć nowe metody optymalizacji inwestycji w zasoby IT, wydłużyć przydatność istniejących zasobów informacyjnych, zautomatyzować najważniejsze procesy i zyskać korzyści płynące z zastosowania najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań zarządzania danymi. Nowa oferta stanowi dopełnienie istniejącego zakresu usług firmy CommVault i jest wynikiem ciągłego zaangażowania firmy w tworzenie rozwiązań, które pozwoliłby klientom przyśpieszyć i rozwinąć ich strategie zarządzania danymi, a także zwiększyć płynące z nich korzyści.
 
"Jesteśmy niezmiernie podekscytowani debiutem nowych usług. Coraz więcej naszych klientów decyduje się korzystać z systemów chmury, a w takich przypadkach można osiągnąć ogromne korzyści z ujednolicenia i zautomatyzowania procesów. Nowe usługi dopełniają i rozszerzają funkcje zarządzania i automatyzacji systemów chmury dostępne w rozwiązaniach firmy CommVault, zapewniając klientom wiedzę niezbędną do zmniejszenia wydatków operacyjnych w nowoczesnych, wysoce konkurencyjnych i elastycznych środowiskach IT" - wyjaśnia Robert Kaloustian, wiceprzewodniczący ds. ogólnoświatowego świadczenia usług technicznych.

Usługa oceny wydajności operacyjnej umożliwia organizacjom IT dostosowanie swoich możliwości zarządzania danych do określonych celów biznesowych. W ramach tej usługi testującej klienci otrzymują jasny wgląd w posiadaną architekturę zarządzania danymi i informacjami. Doświadczeni konsultanci firmy CommVault stworzą punkt odniesienia na podstawie bieżących poziomów operacyjnych klienta, a następnie porównają te dane z najlepszymi rozwiązaniami w branży. W ten sposób powstaje ocena dojrzałości rozwiązań, która będzie stanowić podstawę do dalszej dyskusji na temat ewentualnego uzupełnienia braków w systemie.  
 
Usługa personalizacji została stworzona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wszechstronność w nowoczesnych centrach danych. Klienci korzystający z tej usługi zyskują możliwość stworzenia unikatowych rozwiązań raportowania i obsługi przepływu pracy, które będą dostosowane do ich potrzeb. Oprócz tego usługa pozwala zapewnić zgodność ze środowiskami aplikacji i umożliwia zautomatyzowanie złożonych zadań zarządzania danymi.  
 
"Przedsiębiorstwa muszą zautomatyzować ręczne procesy zarządzania danymi i tworzyć raporty dostosowane do potrzeb swojej firmy. Usługi oceny wydajności firmy CommVault oraz personalizacji oprogramowania Simpana pozwolą klientom zwiększyć wydajność, zmniejszyć koszty zarządzania, a także odciążą pracowników działu IT" - tłumaczy  Robert Amatruda, dyrektor ds. badań, ochrony i odtwarzania danych w firmie IDC.

Rozwiązania marki CommVault umożliwiają automatyzację organizowania, zastrzegania i monitorowania ruchu danych między lokalnymi systemami a systemami chmur publicznych i prywatnych.

Firma CommVault zapewnia wszechstronne rozwiązania do zarządzania danymi w aplikacjach oraz środowiskach chmury:
• Proponowane rozwiązania wykorzystujące pojedynczą platformę oprogramowani CommVault pozwalają zmniejszyć koszty modernizacji środowisk opartych na produktach firmy Microsoft nawet o połowę.
• Oprogramowanie Simpana umożliwia skalowanie systemu ochrony danych, a także zapewnia jednolity interfejs informacyjny do zarządzania wszystkimi aplikacjami oraz rozwiązaniami infrastrukturalnymi firmy Microsoft, od systemu Windows 8.1 po rozwiązanie Microsoft Azure.
• Funkcje zarządzania cyklem życiowym maszyn wirtualnych współpracujące z systemem Windows Server 2012 R2 z Hyper-V ułatwiają obsługę oraz zwiększają dostępność tych maszyn, jednocześnie zużywając mniejszą ilość zasobów sieciowych.
• Usprawnienia w archiwum Exchange, wyszukiwanie samoobsługowe oraz możliwość dostępu do „nieskończonej” liczby skrzynek pocztowych, zmniejszają długoterminowe koszty pamięci masowej i upraszczają czynności zarządzania pocztą elektroniczną oraz zbierania elektronicznych materiałów dowodowych.

Źródło: CommVault