Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam osiąga 30-procentowy wzrost w pierwszym półroczu 2014 r.

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających wysoką dostępność nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center), przedstawił wyniki za drugi kwartał 2014 r., raportując w pierwszej połowie 2014 r. ogólny wzrost o 30 proc. rok do roku. Ostatni kwartał był 26. z rzędu, w którym łączne przychody z zamówień wzrosły o dwucyfrową wartość procentową w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.


Firma Veeam, która ma ponad 111 500 klientów, obecnie chroni ponad 6,5 miliona maszyn wirtualnych na całym świecie.

"Rosnący popyt korporacyjnych działów IT na nieprzerwaną działalność biznesową nadal zwiększa nasze obroty i udział w rynku. Drugi kwartał zwieńczył pierwszą połowę roku wysokim wzrostem przychodów, zapowiedziami nowych produktów i stałym rozwojem naszego ekosystemu partnerskiego. Wkraczając w drugą połowę 2014 r., przewidujemy dalszy wzrost związany z premierą nowego pakietu Veeam Availability Suite v8 oraz z umiejętnością ciągłego wprowadzania innowacji i reagowania na nowe wyzwania, przed jakimi stają nasi klienci. W połączeniu z wirtualizacją, chmurą i innymi wspomagającymi technologiami nowe rozwiązanie Veeam Availability Suite ułatwi klientom budowanie nowoczesnych centrów danych. Zagwarantuje także, że krytyczne aplikacje będą dostępne w każdym miejscu, o każdej porze i na każdym urządzeniu" - powiedział  Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Ważne wydarzenia w drugim kwartale 2014 r.:
• Program Veeam Cloud Provider (VCP): w pierwszej połowie 2014 r. wzrósł o 112 proc. w porównaniu z pierwszą połową 2013 r. Rozwiązanie Veeam Cloud Connect, które jest częścią pakietu Veeam Availability Suite v8, zostało zapowiedziane w drugim kwartale. Veeam Cloud Connect zapewnia dostawcom usług bezpośredni dostęp do ekosystemu Veeam. Klienci Veeam zyskują w pełni zintegrowaną, szybką, ekonomiczną i bezpieczną metodę przenoszenia kopii zapasowych do zewnętrznego repozytorium zarządzanego przez wybranego dostawcę. Skorzystanie z rozwiązania nie wymaga wstępnych inwestycji kapitałowych i utrzymywania infrastruktury poza siedzibą firmy. W drugim kwartale Veeam pozyskał dwóch nowych agregatorów VCP: Licencias OnLine (Ameryka Łacińska) oraz MONT (WNP i Rosja).
• Zapowiedzi nowych produktów:
 o Veeam Management Pack (MP) v7 do System Center jest teraz ogólnie dostępny. Veeam MP v7 dodaje obsługę Microsoft Hyper-V, zapewniając pełen wgląd w środowiska Hyper-V i vSphere, od aplikacji do warstwy fizycznej, umożliwiając monitorowanie ich działania z poziomu Microsoft System Center i alarmując o problemach, zanim wpłyną one na funkcjonowanie systemu.
 o Pakiet Veeam Availability Suite (będzie dostępny w czwartym kwartale 2014 r.) gwarantuje dostępność aplikacji i danych w każdym miejscu i o każdej porze. Veeam wprowadza na rynek rozwiązanie nowej kategorii, oferujące to, czego nie potrafią tradycyjne systemy do ochrony danych i tworzenia kopii zapasowych: wskaźnik RTPO (recovery time and point objectives) poniżej 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych, który gwarantuje ciągłość biznesową - Always-On Busines.
• Rosnąca liczba klientów: W drugim kwartale firma zdobyła ponad 11 000 nowych klientów i przekroczyła próg 115 000 klientów. Dynamika wzrostu doprowadziła do zorganizowania pierwszej flagowej konferencji Veeam, VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event, która odbędzie się w dniach 6–8 października 2014 r. w hotelu Cosmopolitan w Las Vegas w Newadzie. Klienci spotkają się z czołowymi ekspertami branżowymi i partnerami Veeam, aby dowiedzieć się, jak zapewnić ciągłość biznesową - Always-On Business. Zapisy są już otwarte.

W drugim kwartale 2014 r. Veeam otrzymał ponad 10 prestiżowych wyróżnień branżowych, m.in.:
• 2014 Storage Magazine/SearchStorage.com Quality Awards. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication osiągnęło doskonałe oceny wśród produktów klasy midrange w dziewiątym dorocznym konkursie Quality Awards czasopisma Storage Magazine, w którym czytelnicy wybrali Veeam jako najlepszą aplikację. Konkurs Storage Magazine/SearchStorage.com Quality Awards ma na celu identyfikowanie i wyróżnianie produktów, które dowiodły swojej jakości i niezawodności w rzeczywistych warunkach użytkowania.
• Nagroda 2014 European Gold „Rising Star” organizacji Global Technology Distribution Council. Firma Veeam zdobyła europejską nagrodę 2014 Gold Rising Star. Nagrody wręczane podczas zjazdu European Vendor Summit trafiają do firm, które odnotowały duży wzrost sprzedaży za pośrednictwem dystrybutorów będących członkami GTDC.
• NetworkWorld Asia’s (NWA) Information Management Awards. Produkt Veeam został uznany za „najbardziej obiecujące rozwiązanie do zarządzania danymi” w tegorocznym konkursie Information Management Awards zorganizowanym przez NetworkWorld Asia (NWA) w Singapurze. Ten doroczny konkurs wyróżnia liderów branżowych w Azji za szczególne osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, przechowywania danych i zarządzania nimi.
• 2014 VirtualizationAdmin.com Readers' Choice Awards: Rozwiązanie Veeam Backup & Replication zostało zwycięzcą kategorii Backup & Recovery w konkursie VirtualizationAdmin.com Readers' Choice Awards. Firma Veeam zdobyła 35 proc. głosów, podczas gdy jej najbliższy konkurent otrzymał zaledwie 17 proc..

W drugim kwartale 2014 r. Veeam został również wyróżniony przez firmę Gartner:
• Gartner Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances. Drugi rok z rzędu Veeam został umieszczony przez firmę Gartner, Inc. w kwadrancie „wizjonerów” w raporcie Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances.

Źródło: Veeam