Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam osiąga 30-procentowy wzrost w pierwszym półroczu 2014 r.

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających wysoką dostępność nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center), przedstawił wyniki za drugi kwartał 2014 r., raportując w pierwszej połowie 2014 r. ogólny wzrost o 30 proc. rok do roku. Ostatni kwartał był 26. z rzędu, w którym łączne przychody z zamówień wzrosły o dwucyfrową wartość procentową w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.


Firma Veeam, która ma ponad 111 500 klientów, obecnie chroni ponad 6,5 miliona maszyn wirtualnych na całym świecie.

"Rosnący popyt korporacyjnych działów IT na nieprzerwaną działalność biznesową nadal zwiększa nasze obroty i udział w rynku. Drugi kwartał zwieńczył pierwszą połowę roku wysokim wzrostem przychodów, zapowiedziami nowych produktów i stałym rozwojem naszego ekosystemu partnerskiego. Wkraczając w drugą połowę 2014 r., przewidujemy dalszy wzrost związany z premierą nowego pakietu Veeam Availability Suite v8 oraz z umiejętnością ciągłego wprowadzania innowacji i reagowania na nowe wyzwania, przed jakimi stają nasi klienci. W połączeniu z wirtualizacją, chmurą i innymi wspomagającymi technologiami nowe rozwiązanie Veeam Availability Suite ułatwi klientom budowanie nowoczesnych centrów danych. Zagwarantuje także, że krytyczne aplikacje będą dostępne w każdym miejscu, o każdej porze i na każdym urządzeniu" - powiedział  Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Ważne wydarzenia w drugim kwartale 2014 r.:
• Program Veeam Cloud Provider (VCP): w pierwszej połowie 2014 r. wzrósł o 112 proc. w porównaniu z pierwszą połową 2013 r. Rozwiązanie Veeam Cloud Connect, które jest częścią pakietu Veeam Availability Suite v8, zostało zapowiedziane w drugim kwartale. Veeam Cloud Connect zapewnia dostawcom usług bezpośredni dostęp do ekosystemu Veeam. Klienci Veeam zyskują w pełni zintegrowaną, szybką, ekonomiczną i bezpieczną metodę przenoszenia kopii zapasowych do zewnętrznego repozytorium zarządzanego przez wybranego dostawcę. Skorzystanie z rozwiązania nie wymaga wstępnych inwestycji kapitałowych i utrzymywania infrastruktury poza siedzibą firmy. W drugim kwartale Veeam pozyskał dwóch nowych agregatorów VCP: Licencias OnLine (Ameryka Łacińska) oraz MONT (WNP i Rosja).
• Zapowiedzi nowych produktów:
 o Veeam Management Pack (MP) v7 do System Center jest teraz ogólnie dostępny. Veeam MP v7 dodaje obsługę Microsoft Hyper-V, zapewniając pełen wgląd w środowiska Hyper-V i vSphere, od aplikacji do warstwy fizycznej, umożliwiając monitorowanie ich działania z poziomu Microsoft System Center i alarmując o problemach, zanim wpłyną one na funkcjonowanie systemu.
 o Pakiet Veeam Availability Suite (będzie dostępny w czwartym kwartale 2014 r.) gwarantuje dostępność aplikacji i danych w każdym miejscu i o każdej porze. Veeam wprowadza na rynek rozwiązanie nowej kategorii, oferujące to, czego nie potrafią tradycyjne systemy do ochrony danych i tworzenia kopii zapasowych: wskaźnik RTPO (recovery time and point objectives) poniżej 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych, który gwarantuje ciągłość biznesową - Always-On Busines.
• Rosnąca liczba klientów: W drugim kwartale firma zdobyła ponad 11 000 nowych klientów i przekroczyła próg 115 000 klientów. Dynamika wzrostu doprowadziła do zorganizowania pierwszej flagowej konferencji Veeam, VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event, która odbędzie się w dniach 6–8 października 2014 r. w hotelu Cosmopolitan w Las Vegas w Newadzie. Klienci spotkają się z czołowymi ekspertami branżowymi i partnerami Veeam, aby dowiedzieć się, jak zapewnić ciągłość biznesową - Always-On Business. Zapisy są już otwarte.

W drugim kwartale 2014 r. Veeam otrzymał ponad 10 prestiżowych wyróżnień branżowych, m.in.:
• 2014 Storage Magazine/SearchStorage.com Quality Awards. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication osiągnęło doskonałe oceny wśród produktów klasy midrange w dziewiątym dorocznym konkursie Quality Awards czasopisma Storage Magazine, w którym czytelnicy wybrali Veeam jako najlepszą aplikację. Konkurs Storage Magazine/SearchStorage.com Quality Awards ma na celu identyfikowanie i wyróżnianie produktów, które dowiodły swojej jakości i niezawodności w rzeczywistych warunkach użytkowania.
• Nagroda 2014 European Gold „Rising Star” organizacji Global Technology Distribution Council. Firma Veeam zdobyła europejską nagrodę 2014 Gold Rising Star. Nagrody wręczane podczas zjazdu European Vendor Summit trafiają do firm, które odnotowały duży wzrost sprzedaży za pośrednictwem dystrybutorów będących członkami GTDC.
• NetworkWorld Asia’s (NWA) Information Management Awards. Produkt Veeam został uznany za „najbardziej obiecujące rozwiązanie do zarządzania danymi” w tegorocznym konkursie Information Management Awards zorganizowanym przez NetworkWorld Asia (NWA) w Singapurze. Ten doroczny konkurs wyróżnia liderów branżowych w Azji za szczególne osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, przechowywania danych i zarządzania nimi.
• 2014 VirtualizationAdmin.com Readers' Choice Awards: Rozwiązanie Veeam Backup & Replication zostało zwycięzcą kategorii Backup & Recovery w konkursie VirtualizationAdmin.com Readers' Choice Awards. Firma Veeam zdobyła 35 proc. głosów, podczas gdy jej najbliższy konkurent otrzymał zaledwie 17 proc..

W drugim kwartale 2014 r. Veeam został również wyróżniony przez firmę Gartner:
• Gartner Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances. Drugi rok z rzędu Veeam został umieszczony przez firmę Gartner, Inc. w kwadrancie „wizjonerów” w raporcie Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances.

Źródło: Veeam