Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 5 - trzeciego wydania platformy OpenStack, którą zaprojektowano jako podstawę pod chmury OpenStack dla zaawansowanych użytkowników, firm telekomunikacyjnych, dostawców usług internetowych (ISP) oraz dostawców hostingu w chmurze publicznej.


Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform oferuje platformę chmurową dla biznesu, zbudowaną na systemie Red Hat Enterprise Linux oraz zintegrowaną z technologiami Red Hat OpenStack. Oferuje ona działom IT możliwość elastycznego skalowania usług i szybkiego spełniania potrzeb klientów bez kompromisów pod względem dostępności, bezpieczeństwa lub wydajności.

"Widzimy, że OpenStack staje się preferowaną platformą chmury prywatnej zarówno dla klientów biznesowych, jak i dostawców usług. Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 5 oferuje nie tylko gotową do zastosowań produkcyjnych, wspieraną wersję OpenStack Icehouse, ale również szereg funkcji, które upraszczają jej obsługę i zwiększają niezawodność w środowiskach korporacyjnych. Oprócz wprowadzenia tych nowych funkcji przedłużamy nasz cykl wsparcia dla Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform, aby dać użytkownikom pewność, że nasz globalny zespół będzie wspierał wdrożone przez nich rozwiązanie przez następne trzy lata" - powiedział Radhesh Balakrishnan, dyrektor generalny, wirtualizacja i OpenStack, Red Hat.

Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 5 opiera się na wydaniu OpenStack Icehouse i zawiera kilka nowych funkcji, które ułatwiają wdrażanie tej technologii w centrach danych, a także kilka ulepszeń, które zwiększają jej niezawodność, m.in.:

Obsługa integracji z infrastrukturą VMware, obejmująca wirtualizację, zarządzanie, łączność sieciową i pamięć masową. Klienci mogą wykorzystać istniejące zasoby VMware vSphere jako sterowniki wirtualizacji dla węzłów OpenStack Compute (Nova), zarządzając nimi z poziomu konsoli OpenStack Dashboard (Horizon). Ponadto Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 5 obsługuje wtyczkę VMware NSX do OpenStack Networking (Neutron) oraz wtyczkę VMware Virtual Machine Disk (VMDK) do OpenStack Block Storage (Cinder).

Lepsze rozkładanie obciążeń roboczych między zasobami chmurowymi. Grupy serwerów umożliwiają szerokie rozkładanie obciążeń roboczych w celu zwiększenia niezawodności aplikacji rozproszonych. Umożliwiają również utrzymywanie obciążeń roboczych blisko siebie w celu zmniejszenia opóźnień komunikacyjnych i zwiększenia wydajności złożonych aplikacji.

Większa zgodność operacyjna ze stosami sieciowymi. Nowa, modularna architektura wtyczek w Neutron ułatwia dodawanie nowych technologii sieciowych do wdrożeń OpenStack. Nową architekturę docenią klienci z heterogenicznymi środowiskami sieciowymi, którzy chcą używać mieszanych technologii sieciowych w swoim środowisku OpenStack.

Ulepszone wsparcie maszyn wirtualnych, obsługa nowych wymagań kryptograficznych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Za sprawą para-zwirtualizowanego generatora liczb losowych dodanego do systemu Red Hat Enterprise Linux 7 procedury kryptograficzne w aplikacjach zyskają dostęp do lepszego szyfrowania i będą działać wydajniej.

Trzyletni cykl wsparcia technicznego, który zapewnia stabilność i wsparcie korporacyjnych środowisk chmurowych. Doświadczenie zespołu Global Support Services firmy Red Hat oraz największy na świecie ekosystem partnerski OpenStack dają klientom pewność, że otrzymają wsparcie dla swoich środowisk produkcyjnych. Na ekosystem ten składa się ponad 250 certyfikowanych partnerów oraz pomoc techniczna świadczona wspólnie z setkami dostawców oprogramowania, sprzętu i usług.

Ponadto Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 5 zaoferuje usługę przetwarzania danych OpenStack (Sahara) w wydaniu poglądowym (Technology Preview), która umożliwi szybsze konfigurowanie i łatwiejsze zarządzanie klastrami Hadoop w OpenStack. Hadoop służy do przechowywania i analizowania dużych ilości danych, a w połączeniu z usługą Sahara oferuje zaawansowaną platformę do szybkiego tworzenia aplikacji opartych na danych i wdrażania ich w otwartej chmurze hybrydowej.

Rozwiązanie Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 5 oparte na systemie Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 7 jest już dostępne na całym świecie. W nadchodzących tygodniach dostępna będzie wersja Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 5 oparta na systemie Red Hat Enterprise Linux 6.

Źródło: Red Hat