Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu - kolejne inwestycje w chmurę obliczeniową

Fujitsu CloudPo roku od ogłoszenia strategii w ramach inicjatywy FUJITSU Cloud Initiative, firma Fujitsu jeszcze silniej angażuje się w udostępnianie korzyści płynących z przetwarzania w chmurze - większej innowacyjności, opłacalności i prężności biznesowej. W związku z tym tworzy niezwykle szeroką ofertę obejmującą rozwiązania IaaS (Infrastructure as a Service), PaaS (Platform as a Service) i SaaS (Software as a Service) oraz usługi integracji przetwarzania w chmurze (Cloud Integration Services).


Po podjęciu decyzji o zainwestowaniu około 2 mld USD w ciągu dwóch lat w innowacyjność biznesową i społeczną oraz zwiększenie globalnego potencjału dostaw firma Fujitsu wprowadza na rynek nowe produkty, zdobywając nowe obszary i nowych klientów.

Firma analityczna Frost & Sullivan prognozuje, że wartość rynku cloud computing wzrośnie z szacunkowego poziomu 36 mld USD w roku 2013 do około 86 mld USD w roku 2016. Złożona roczna stopa wzrostu tego rynku wynosi 33,4%. Segment PaaS stale się rozwija, a SaaS jest wciąż najpopularniejszą wśród użytkowników usługą dostępną w chmurze. Przewiduje się, że usługi IaaS w latach 2013-2016 będą się rozwijać w tempie 40% rocznie.

Firma Fujitsu wspiera cloud computing obok tradycyjnych systemów oraz spójnym zarządzaniu hybrydowym środowiskiem informatycznym. Dzięki bogatemu doświadczeniu we wdrażaniu innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań teleinformatycznych oraz nieustannym inwestowaniu w tego rodzaju rozwiązania firma Fujitsu zdołała ujednolicić i rozszerzyć swoją globalną ofertę usług przetwarzania w chmurze o elementy opracowane i z powodzeniem wdrożone w różnych regionach na całym świecie.

Najważniejsze elementy oferty:
FUJITSU Cloud IaaS Trusted Public S5. Usługa dostępna globalnie, za pośrednictwem siedmiu centrów przetwarzania danych w sześciu krajach. W 2013 r. nastąpił wzrost pojemności o 38%, a w 2014 r. przewiduje się wzrost o dalsze 77% dzięki dwóm kolejnym centrom przetwarzania danych (jednemu w Wielkiej Brytanii i jednemu w Stanach Zjednoczonych). Wielu klientów chce mieć system odtwarzania po awarii obsługujący kluczowe aplikacje, często działający w tym samym kraju, a także pozwalający rozwiązać problemy z przechowywaniem danych. Nowe centra danych będą świadczyć usługi zaufanej chmury publicznej, co umożliwi spełnienie takich wymagań.
FUJITSU Cloud IaaS Private Hosted. Usługa dostępna na całym świecie. W porównaniu z rokiem 2012 nastąpił wzrost pojemności o 88%. Przybyły cztery nowe centra przetwarzania danych (w Kanadzie, Tajlandii, Hiszpanii i Portugalii). Ponadto dotychczasowe centra w Australii, Chinach i Finlandii zostały rozbudowane. Na rok 2014 Fujitsu planuje nowe wdrożenia usług IaaS Private Hosted w dwóch nowych lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych (na Wybrzeżu Wschodnim i Zachodnim) oraz dodatkowe wdrożenia w sześciu lokalizacjach w Europie i Azji, a także rozbudowę trzech dotychczasowych centrów.
Private Cloud Infrastructure. Zestaw zaprezentowany w listopadzie 2013 r. zostanie w 2014 r. rozszerzony o dalsze rozwiązania oparte na oprogramowaniu Fujitsu, OpenStack i VMware. Będą one dostępne jako zintegrowane systemy lub architektury referencyjne.
FUJITSU Cloud PaaS RunMyProcess. Usługa dostępna obecnie globalnie jako kluczowy składnik platformy nowej generacji oraz usług integracji systemów i outsourcingu Fujitsu, w wyniku przejęcia firmy RunMyProcess w kwietniu 2013 r. Wykorzystując platformę chmury, która usuwa bariery techniczne utrudniające transformację cyfrową, Fujitsu umożliwia klientom szybkie tworzenie nowych, połączonych systemów, zapewniających korzyści nowego typu z digitalizacji procesów u klienta - w chmurze i w środowiskach mobilnych. Dalekowzroczność tego przejęcia i wynikające stąd możliwości udostępniania klientom Fujitsu modeli biznesowych nowej generacji zostały ostatnio docenione przez firmę Frost & Sullivan w postaci globalnej nagrody w kategorii korzyści dla klienta za rok 2014 (Frost & Sullivan 2014 Global Award for Customer Value Leadership). Wchodząca w skład grupy Fujitsu firma RunMyProcess odnotowała znaczny wzrost wielkości przedsiębiorstw wykorzystujących jej platformę.
FUJITSU Cloud Backup as a Service. Usługa udostępniana na całym świecie. Obejmuje tworzenie kopii zapasowych dla środowisk tradycyjnych oraz środowisk przetwarzania w chmurze - we współpracy z firmą EVault. Nowością jest urządzenie do ochrony danych w połączeniu z chmurą obliczeniową, które umożliwia przechowywanie danych w określonej lokalizacji. Pozwala to klientom spełniać konkretne wymagania dotyczące zasad nadzoru nad danymi i zgodności z przepisami oraz elastycznie stosować rozwiązanie do odtwarzania danych.
FUJITSU Cloud IT Management as a Service. Usługa dostępna globalnie, jako jedyna na świecie zapewniająca ujednolicone podejście do zarządzania infrastrukturą informatyczną jako usługi (IT Management as a Service) - we współpracy z firmą CA Technologies. Obecnie dostępna jest generacja 7.5 usługi monitorowania. Latem 2014 r. będzie udostępniona nowa wersja stanowiska obsługi (Service Desk), co znacznie rozszerzy gamę oferowanych korzyści i możliwości jednolitego zarządzania usługami.
FUJITSU Cloud Managed Hosting. Oferta mająca na celu zagospodarowanie kształtującego się rynku o silnych tendencjach wzrostowych. Obejmuje usługi zarządzane, które umożliwiają klientom optymalne wykorzystanie inwestycji w rozwiązania Fujitsu Cloud IaaS lub Private Cloud Infrastructures, bez potrzeby zarządzania samą infrastrukturą i powiązanymi z nią zasobami, takimi jak system operacyjny, baza danych i zabezpieczenia.
FUJITSU Cloud Integration Platform. Platforma zaprezentowana wstępnie przez Fujitsu w listopadzie 2013 r. jako rozwiązanie ułatwiające klientom zarządzanie hybrydowym środowiskiem informatycznym, obejmującym chmurę i systemy tradycyjne. FUJITSU Cloud Integration Platform umożliwi klientom wdrożenie potrzebnych usług przetwarzania w chmurze, świadczonych przez Fujitsu lub inne firmy, a następnie agregację i integrację współistniejących systemów opartych na chmurze i zainstalowanych na miejscu oraz spójne zarządzanie nimi. Rozwiązanie to umożliwi stosowanie wymaganych poziomów nadzoru i kontroli do wszystkich usług informatycznych przy znacznie zmniejszonych kosztach zarządzania operacyjnego. Fujitsu planuje stopniowe upowszechnienie tej platformy na całym świecie z wykorzystaniem programu Early Adopter (dla najbardziej zainteresowanych klientów).

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja