Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu Cluster-in-a-box

FujitsuNowy system Fujitsu Cluster-in-a-box oparty na sprawdzonej technologii serwerów FUJITSU PRIMERGY najnowszej generacji i systemie operacyjnym Microsoft Windows Server 2012 R2 z obsługą dysków SSD, oferuje gotowe, łatwe w konfiguracji rozwiązanie o wysokiej dostępności, mieszczące się w jednej obudowie.


Klienci są często niechętnie nastawieni do rozwiązań teleinformatycznych o wysokiej dostępności, ponieważ obawiają się, że są one zbyt skomplikowane, pochłaniają dużo czasu i są trudne w użytkowaniu. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych projektów. Z tych względów firmy średniej wielkości i oddziały przedsiębiorstw o dużych wymaganiach odnośnie do przetwarzania i pamięci masowej w wielu przypadkach poszukują uproszczonych, lecz odpornych na awarie, zintegrowanych rozwiązań. W idealnym przypadku nie powinny one sprawiać kłopotów przy zakupie i wdrażaniu oraz w eksploatacji, a także powinny umożliwiać wirtualizację.

Rozwiązanie Fujitsu Cluster-in-a-box doskonale spełnia te wymagania - jest to wyważone połączenie dwóch serwerów, współużytkowanej pamięci masowej i elementów sieciowych w jednej, niewielkiej obudowie, z opcją zastosowania wirtualizacji. Ponadto system może być użytkowany w normalnej temperaturze otoczenia bez konieczności stosowania dedykowanego systemu chłodzenia.

Fujitsu Cluster-in-a-box wykorzystuje serwery typu blade FUJITSU PRIMERGY BX400 lub zoptymalizowane pod kątem gęstości serwery FUJITSU PRIMERGY CX420. Obydwie wersje stanowią stabilną, przygotowaną na przyszłe wymagania podstawę do budowy infrastruktury o wysokiej dostępności. Systemy te są wyposażone w procesory Intel Xeon.

Systemy operacyjne, Microsoft Windows Server 2012R Datacenter lub Microsoft Windows Server 2012R Standard, są fabrycznie instalowane.

"W rozwiązaniu Cluster-in-a-box całość jest czymś więcej niż tylko sumą składników, a Fujitsu gwarantuje kompatybilność wszystkich elementów. To «małe, lecz kompletne» centrum przetwarzania danych stanowi gotowy do pracy, zintegrowany system, który idealnie odpowiada potrzebom firm średniej wielkości i oddziałów przedsiębiorstw. W pełni sprawny system otrzymujemy już w kilka minut po włączeniu, spędziwszy parę chwil z kreatorem konfiguracji. Wszystkie czynności związane z uruchomieniem rozwiązania trwają poniżej godziny. Dzięki nowym opcjom konfiguracji i możliwości pracy równoległej jako zapewniająca wysoką dostępność pamięć Windows NAS dla innych urządzeń, Cluster-in-a-box ma wyjątkowy potencjał sprzedaży na tym rynku" - powiedział Hans-Dieter Wysuwa, wiceprezes ds. platform usługowych, globalny dział produktów, Fujitsu.

Cluster-in-a-box można zamówić za pomocą jednego kodu oznaczającego całą gotową konfigurację. Można również składać indywidualne zamówienia na poszczególne elementy, takie jak jednostka centralna, pamięć i dyski, w ramach prostego procesu konfiguracji systemu. Istnieje też możliwość swobodnego wyboru wersji systemu operacyjnego i połączeń sieciowych. W przypadku serwera FUJITSU PRIMERGY BX400 można nawet wybrać typ obudowy - wolnostojący lub stelażowy.

Rozwiązanie Fujitsu Cluster-in-a-box może być dodatkowo używane jako działająca pod kontrolą systemu Windows pamięć NAS. Dzięki niedawno wprowadzonym rozszerzeniom za pomocą urządzenia FUJITSU ETERNUS JX60 całkowitą pojemność pamięci masowej można powiększyć do 72 lub nawet 140 dysków.

Źródło: Fujitsu