Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

QNAP wprowadza serię TS-x51 z Intel Celeron 2.41 GHz

QnapQNAP Systems, wprowadził na rynek nową serię serwerów NAS TS-x51 skierowaną do użytkowników domowych i małych biur oraz dwie macierze UX-500P i UX-800P w obudowie tower.


Seria NAS-ów TS-x51 obejmuje cztery modele obsługujące odpowiednio 2, 4, 6 i 8 dysków. Nowe modele pozwalają na bezproblemowe transkodowanie wideo w rozdzielczości Full HD, w czasie rzeczywistym, a ponadto umożliwiają przesłanie materiału na zdalne urządzenie przy pomocy DLNA, AirPlay i Plex Media.

"Obecnie bardzo popularna jest prywatna chmura, natomiast modele z nowej serii TS-x51 to idealne rozwiązanie do szybkiego stworzenia prywatnej chmury do zabezpieczenia danych, kopi zapasowych, multimediów czy synchronizacji" - powiedział Jason Hsu, Product Manager w firmie QNAP.

W połączeniu z półkami do rozbudowy seria TS-x51 stanowi idealne rozwiązanie do przechowywania danych dla małych biur i do domu, które bez problem w razie potrzeby można rozbudować.

Qnap ts x5 ux 500pp 800p

SeriaTS-x51 jest bardzo wydajna dzięki zastosowanemu procesorowi Intel Celeron Dual-Core 2.41GHz oraz 1GB pamięci RAM w wersji energy-efficient DDR3L (z możliwością rozbudowy do 8GB). Każdy model wyposażono w dwa złącza LAN, które pozwalają na przesył danych z prędkością 220MB/s. Dzięki tak wydajnym komponentom system działa płynnie nawet przy dużym obciążeniu. Pamięć RAM w wersji DDR3L sprawia, że system ma mniejsze zapotrzebowanie na energię, co przekłada się nna tańsze koszty eksploatacji.

Nowa seria TS-x51 dzięki akceleracji sprzętowej bez problemu, w czasie rzeczywistym transkoduje materiał wideo w rozdzielczości Full HD. Użytkownik ma możliwość oglądania filmów zgromadzonych na serwerze nawet przez sieć Internet, wszystko to dzięki możliwości wyboru rozdzielczości w jakiej film ma być odtwarzany. Nowe modele pozwalają kilku użytkownikom na jednoczesne oglądanie różnych filmów zapisanych na urządzeniu bez wpływu na wydajność innych aplikacji uruchomionych na serwerze.

Użytkownicy nowych modeli z serii TS-x51 mają możliwość podłączenia serwera bezpośrednio do sprzętu audio-video, odbywa się to przy pomocy wbudowanego portu HDMI.

Dzięki temu przy pomocy HD Station można odtwarzać filmy, muzykę i zdjęcia bezpośrednio na telewizorze. Oczywiście w tym samym czasie pozostałe urządzenia sieciowe mogą odtwarzać dane przez DLNA, AirPlay czy Plex Media.

Model TS-x51 są idealne do stworzenia centrum multimediów. Aplikacje takie jak Photo Station, Music Station czy Video Station sprawiają, że użytkownicy w prosty sposób mogą zarządzać i współdzielić swoje zdjęcia, filmy i muzykę. Należy pamiętać, że nowa seria to w pełni funkcjonalny serwer NAS, zarządzany przez funkcjonalny system QTS dzięki czemu oprócz wielu funkcji multimedialnych użytkownik ma możliwość współdzielenia plików i wykonywania ich kopi zapasowych. Dodatkowo można synchronizować pliki między wieloma urządzeniami, tworzyć konta dla różnych użytkowników i nadawać im odpowiednie uprawnienia i wiele więcej.

By nie ograniczać użytkowników, seria TS-x51 została tak zaprojektowana, aby w razie potrzeby można było rozbudować jej przestrzeń. Odbywa się to przy pomocy zewnętrznych macierzy (UX-500P i UX-800P), przy których zastosowaniu można uzyskać do 80TB na dane. Nowe macierze do rozbudowy UX-500P iUX-800P oferują jakże ważną elastyczność w bardzo przystępnej cenie.

Specyfikacja techniczna

Seria TS-x51
◾ TS-251: 2-dyskowy
◾ TS-451: 4-dyskowy
◾ TS-651: 6-dyskowy
◾ TS-851: 8-dyskowy
- Dual-core Intel Celeron 2.41 GHz, 1GB DDR3L RAM (możliwość rozbudowy do 8GB); 3.5”/2.5” SATA 6Gbps HDD/SSD, hard drives hot-swappable; 2 x USB 3.0; 2 x Gigabit LAN; HDMI.

Seria UX
◾ UX-500P: 5-dyskowa
◾ UX-800P: 8-dyskowa
- SATA 6Gbps 3.5" / 2.5" hard drives, hard drives hot-swappable, 1x USB 3.0 port, LCD panel.

Źródło: QNAP