Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

QNAP wprowadza serię TS-x51 z Intel Celeron 2.41 GHz

QnapQNAP Systems, wprowadził na rynek nową serię serwerów NAS TS-x51 skierowaną do użytkowników domowych i małych biur oraz dwie macierze UX-500P i UX-800P w obudowie tower.


Seria NAS-ów TS-x51 obejmuje cztery modele obsługujące odpowiednio 2, 4, 6 i 8 dysków. Nowe modele pozwalają na bezproblemowe transkodowanie wideo w rozdzielczości Full HD, w czasie rzeczywistym, a ponadto umożliwiają przesłanie materiału na zdalne urządzenie przy pomocy DLNA, AirPlay i Plex Media.

"Obecnie bardzo popularna jest prywatna chmura, natomiast modele z nowej serii TS-x51 to idealne rozwiązanie do szybkiego stworzenia prywatnej chmury do zabezpieczenia danych, kopi zapasowych, multimediów czy synchronizacji" - powiedział Jason Hsu, Product Manager w firmie QNAP.

W połączeniu z półkami do rozbudowy seria TS-x51 stanowi idealne rozwiązanie do przechowywania danych dla małych biur i do domu, które bez problem w razie potrzeby można rozbudować.

Qnap ts x5 ux 500pp 800p

SeriaTS-x51 jest bardzo wydajna dzięki zastosowanemu procesorowi Intel Celeron Dual-Core 2.41GHz oraz 1GB pamięci RAM w wersji energy-efficient DDR3L (z możliwością rozbudowy do 8GB). Każdy model wyposażono w dwa złącza LAN, które pozwalają na przesył danych z prędkością 220MB/s. Dzięki tak wydajnym komponentom system działa płynnie nawet przy dużym obciążeniu. Pamięć RAM w wersji DDR3L sprawia, że system ma mniejsze zapotrzebowanie na energię, co przekłada się nna tańsze koszty eksploatacji.

Nowa seria TS-x51 dzięki akceleracji sprzętowej bez problemu, w czasie rzeczywistym transkoduje materiał wideo w rozdzielczości Full HD. Użytkownik ma możliwość oglądania filmów zgromadzonych na serwerze nawet przez sieć Internet, wszystko to dzięki możliwości wyboru rozdzielczości w jakiej film ma być odtwarzany. Nowe modele pozwalają kilku użytkownikom na jednoczesne oglądanie różnych filmów zapisanych na urządzeniu bez wpływu na wydajność innych aplikacji uruchomionych na serwerze.

Użytkownicy nowych modeli z serii TS-x51 mają możliwość podłączenia serwera bezpośrednio do sprzętu audio-video, odbywa się to przy pomocy wbudowanego portu HDMI.

Dzięki temu przy pomocy HD Station można odtwarzać filmy, muzykę i zdjęcia bezpośrednio na telewizorze. Oczywiście w tym samym czasie pozostałe urządzenia sieciowe mogą odtwarzać dane przez DLNA, AirPlay czy Plex Media.

Model TS-x51 są idealne do stworzenia centrum multimediów. Aplikacje takie jak Photo Station, Music Station czy Video Station sprawiają, że użytkownicy w prosty sposób mogą zarządzać i współdzielić swoje zdjęcia, filmy i muzykę. Należy pamiętać, że nowa seria to w pełni funkcjonalny serwer NAS, zarządzany przez funkcjonalny system QTS dzięki czemu oprócz wielu funkcji multimedialnych użytkownik ma możliwość współdzielenia plików i wykonywania ich kopi zapasowych. Dodatkowo można synchronizować pliki między wieloma urządzeniami, tworzyć konta dla różnych użytkowników i nadawać im odpowiednie uprawnienia i wiele więcej.

By nie ograniczać użytkowników, seria TS-x51 została tak zaprojektowana, aby w razie potrzeby można było rozbudować jej przestrzeń. Odbywa się to przy pomocy zewnętrznych macierzy (UX-500P i UX-800P), przy których zastosowaniu można uzyskać do 80TB na dane. Nowe macierze do rozbudowy UX-500P iUX-800P oferują jakże ważną elastyczność w bardzo przystępnej cenie.

Specyfikacja techniczna

Seria TS-x51
◾ TS-251: 2-dyskowy
◾ TS-451: 4-dyskowy
◾ TS-651: 6-dyskowy
◾ TS-851: 8-dyskowy
- Dual-core Intel Celeron 2.41 GHz, 1GB DDR3L RAM (możliwość rozbudowy do 8GB); 3.5”/2.5” SATA 6Gbps HDD/SSD, hard drives hot-swappable; 2 x USB 3.0; 2 x Gigabit LAN; HDMI.

Seria UX
◾ UX-500P: 5-dyskowa
◾ UX-800P: 8-dyskowa
- SATA 6Gbps 3.5" / 2.5" hard drives, hard drives hot-swappable, 1x USB 3.0 port, LCD panel.

Źródło: QNAP

Logowanie i rejestracja