Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

QNAP wprowadza serię TS-x51 z Intel Celeron 2.41 GHz

QnapQNAP Systems, wprowadził na rynek nową serię serwerów NAS TS-x51 skierowaną do użytkowników domowych i małych biur oraz dwie macierze UX-500P i UX-800P w obudowie tower.


Seria NAS-ów TS-x51 obejmuje cztery modele obsługujące odpowiednio 2, 4, 6 i 8 dysków. Nowe modele pozwalają na bezproblemowe transkodowanie wideo w rozdzielczości Full HD, w czasie rzeczywistym, a ponadto umożliwiają przesłanie materiału na zdalne urządzenie przy pomocy DLNA, AirPlay i Plex Media.

"Obecnie bardzo popularna jest prywatna chmura, natomiast modele z nowej serii TS-x51 to idealne rozwiązanie do szybkiego stworzenia prywatnej chmury do zabezpieczenia danych, kopi zapasowych, multimediów czy synchronizacji" - powiedział Jason Hsu, Product Manager w firmie QNAP.

W połączeniu z półkami do rozbudowy seria TS-x51 stanowi idealne rozwiązanie do przechowywania danych dla małych biur i do domu, które bez problem w razie potrzeby można rozbudować.

Qnap ts x5 ux 500pp 800p

SeriaTS-x51 jest bardzo wydajna dzięki zastosowanemu procesorowi Intel Celeron Dual-Core 2.41GHz oraz 1GB pamięci RAM w wersji energy-efficient DDR3L (z możliwością rozbudowy do 8GB). Każdy model wyposażono w dwa złącza LAN, które pozwalają na przesył danych z prędkością 220MB/s. Dzięki tak wydajnym komponentom system działa płynnie nawet przy dużym obciążeniu. Pamięć RAM w wersji DDR3L sprawia, że system ma mniejsze zapotrzebowanie na energię, co przekłada się nna tańsze koszty eksploatacji.

Nowa seria TS-x51 dzięki akceleracji sprzętowej bez problemu, w czasie rzeczywistym transkoduje materiał wideo w rozdzielczości Full HD. Użytkownik ma możliwość oglądania filmów zgromadzonych na serwerze nawet przez sieć Internet, wszystko to dzięki możliwości wyboru rozdzielczości w jakiej film ma być odtwarzany. Nowe modele pozwalają kilku użytkownikom na jednoczesne oglądanie różnych filmów zapisanych na urządzeniu bez wpływu na wydajność innych aplikacji uruchomionych na serwerze.

Użytkownicy nowych modeli z serii TS-x51 mają możliwość podłączenia serwera bezpośrednio do sprzętu audio-video, odbywa się to przy pomocy wbudowanego portu HDMI.

Dzięki temu przy pomocy HD Station można odtwarzać filmy, muzykę i zdjęcia bezpośrednio na telewizorze. Oczywiście w tym samym czasie pozostałe urządzenia sieciowe mogą odtwarzać dane przez DLNA, AirPlay czy Plex Media.

Model TS-x51 są idealne do stworzenia centrum multimediów. Aplikacje takie jak Photo Station, Music Station czy Video Station sprawiają, że użytkownicy w prosty sposób mogą zarządzać i współdzielić swoje zdjęcia, filmy i muzykę. Należy pamiętać, że nowa seria to w pełni funkcjonalny serwer NAS, zarządzany przez funkcjonalny system QTS dzięki czemu oprócz wielu funkcji multimedialnych użytkownik ma możliwość współdzielenia plików i wykonywania ich kopi zapasowych. Dodatkowo można synchronizować pliki między wieloma urządzeniami, tworzyć konta dla różnych użytkowników i nadawać im odpowiednie uprawnienia i wiele więcej.

By nie ograniczać użytkowników, seria TS-x51 została tak zaprojektowana, aby w razie potrzeby można było rozbudować jej przestrzeń. Odbywa się to przy pomocy zewnętrznych macierzy (UX-500P i UX-800P), przy których zastosowaniu można uzyskać do 80TB na dane. Nowe macierze do rozbudowy UX-500P iUX-800P oferują jakże ważną elastyczność w bardzo przystępnej cenie.

Specyfikacja techniczna

Seria TS-x51
◾ TS-251: 2-dyskowy
◾ TS-451: 4-dyskowy
◾ TS-651: 6-dyskowy
◾ TS-851: 8-dyskowy
- Dual-core Intel Celeron 2.41 GHz, 1GB DDR3L RAM (możliwość rozbudowy do 8GB); 3.5”/2.5” SATA 6Gbps HDD/SSD, hard drives hot-swappable; 2 x USB 3.0; 2 x Gigabit LAN; HDMI.

Seria UX
◾ UX-500P: 5-dyskowa
◾ UX-800P: 8-dyskowa
- SATA 6Gbps 3.5" / 2.5" hard drives, hard drives hot-swappable, 1x USB 3.0 port, LCD panel.

Źródło: QNAP