Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

QNAP prezentuje TS-EC880 Pro i TS-EC1080 Pro

QnapQNAP Systems wprowadził na rynek nową serię TS-ECx80 Pro dedykowaną do biznesu oraz półkę do rozbudowy REXP-1000 Pro. Nowe modele to 8 i 10 dyskowe rozwiązania w obudowie desktop z procesorem  Quad-Core Intel Xeon 3.4GHz oraz 2GB pamięci RAM w wersji DDR3 ECC. Wydajne podzespoły sprawiają, że nowa seria bez problemu spełni oczekiwania klientów biznesowych.


Nowa seria TS-ECx80 Pro umożliwia zamontowanie kart 10GbE i wykorzystanie dysków SSD jako cache (montowane do portów mSATA). Nowe modele pozwalają na przesyłanie danych z prędkością 2,200 MB/s przy 226,000 IOPS.

"Obsługa w tej samej obudowie, w tym samym czasie dwóch rodzajów dysków tj. SATA o dużej pojemności do przechowywania tzw. zimnych danych oraz SSD dla tzw. gorących danych sprawia, że nowa seria TS-ECx80 Pro oferuje szeroki wachlarz możliwości" - powiedział David Tsao, produkt manager w firmie QNAP.

qnap ts-ecx80-Pro

Dużym atutem modeli z serii TS-ECx80 Pro jest możliwość ich rozbudowy do obsługi 250TB, przez zastosowanie półki REXP-1000 Pro. "REXP-1000 Pro została zaprojektowana, aby szybko i bezproblemowo rozbudować całkowitą przetrzeń modeli z serii TS-ECx80. Taka możliwość sprawia, że po zakupy rozwiązania QNAP zawsze jest możliwość rozbudowy, gdyby się okazało w przyszłości, że ilość danych jest więcej niż zakładaliśmy" - dodał David Tsao.

Nowa funkcja IT Management Station (stworzona na bazie Mandriva Pulse), którą obsługują także nowe modele z serii TS-ECx80U-RP sprawia, że serwer QNAP staje się także systemem do zarządzania sprzętem i oprogramowaniem w firmie, ułatwiając tym samym codzienną pracę. Najważniejszą zaletą IT Management Station jest możliwość scentralizowanego zarządzania różnymi systemami operacyjnymi, jakie mamy wdrożone w firmie. Przy jej pomocy możemy zdalnie aktualizować oprogramowanie, dogrywać nowe oprogramowanie, wykonywać backup danych na poziomie plików i bloków, zdalnie logować się na komputery przy pomocy konsoli VNC, itp.

Nowe modele otrzymały certyfikację producentów wiodących platform do wirtualizacji tj. VMware vSphere 5.1, Citrix XenServer i Microsoft Hyper-V. QNAP jest zintegrowany z tymi systemami na bardzo wysokim poziomie, w przypadku VMware wspierane jest VAAI oraz dostarczony jest plug-in QNAP dla vSphere Client. Natomiast w przypadku Microsoft obsługiwany jest ODX, dodatkowo usługa QNAP SMI-S sprawia, że serwery QNAP w środowiskach wirtualnych czują się jak ryba w wodzie.

QNAP NetBak Replicator to autorska aplikacja firmy QNAP, jej zadaniem jest wykonywanie kopi zapasowej danych w czasie rzeczywistym lub zgodnie z harmonogramem z komputerów z systemem Windows bezpośrednio na serwer QNAP. Komputery z systemami Mac OS w celu wykonania kopi zapasowej mogą skorzystać z usługi Apple Time Machine. QNAP oferuje wsparcie także dla wielu innych znanych na całym świecie aplikacji, które służą do wykonywania profesjonalnych kopi zapasowych tj. Acronis True Image czy Symantec Backup Exec.

QNAP oferuje także usługę RTRR (Real-Time Remote Replication), która umożliwia replikację danych na drugi serwer NAS lub serwer FTP. Replikacja może być wykonywana w obu kierunków w czasie rzeczywistym lub zgodnie z harmonogramem. Dodatkowo QNAP umożliwia wykonanie kopi zapasowej danych bezpośrednio do chmury Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, ElephantDrive, Symform, Dropbox i Google Drive.

Dzięki centrum aplikacji użytkownik może w prosty sposób rozbudować funkcjonalność serwerów QNAP. Do pobrania jest ponad 100 darmowych aplikacji, napisanych przez firmę QNAP i jej partnerów. Aplikacji tych ciągle przybywa, ponieważ firma QNAP udostępniło API, dzięki czemu w prosty sposób każdy może zintegrować swoją aplikację z oprogramowaniem QTS 4.1, odpowiedzialnym za zarządzanie serwerami NAS firmy QNAP.

Specyfikacja serii TS-ECx80 Pro:
TS-EC880 Pro:8-dysków w obudowie tower
TS-EC1080 Pro:10-dysków w obudowie tower
- Quad-Core Intel Xeon 3.4 GHz Processor, 2GB DDR3 ECC RAM (rozszerzalne do 32GB), 4x Gigabit LAN port, 10GbE ready (opcja), 3.5”/2.5” SATA 6Gbps HDD/ SSD, hard drives hot-swappable, 2x internal cache port, 1x PCle expansion slot, 3x USB 3.0 port.
Półka REXP do rozbudowy
REXP-1000 Pro:10-dyskowa, SAS/SATA 6Gbps 3.5” i 2.5” hard drives, hard drives hot-swappable.

Nowa seria TS-ECx80U-RP i półka rozszerzeń REXP-1000 Pro jest już dostępna w sprzedaży.

Źródło: QNAP