Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP urzeczywistnia architekturę korporacyjną

HPHP zaprezentował innowacyjne i przyszłościowe rozwiązania infrastrukturalne dla przedsiębiorstw, które oferują prostotę, wydajność i ochronę inwestycji potrzebne firmom, aby połączyć współczesne technologie centrów przetwarzania danych z systemami jutra.


Wielkie zbiory danych, mobilność, bezpieczeństwo i przetwarzanie w chmurze zmuszają przedsiębiorstwa do ponownego przemyślenia ich podejścia do technologii, a zarazem do dużych inwestycji w infrastrukturę informatyczną. Jak wynika z badania firmy Gartner - "wydatki na sprzęt do centrów przetwarzania danych, obejmujące nowe typy produktów i nowe typy wdrożeń wielkich zbiorów danych, sięgną w 2014 r. 9,4 mld USD"

Nowa oferta umożliwia stworzenie centrum przetwarzania danych zrealizowanego w postaci oprogramowania, które wykorzystuje modele świadczenia usług w chmurze i opiera się na infrastrukturze konwergentnej obejmującej technologie obliczeniowe, sieciowe oraz pamięć masową. W skład tej oferty wchodzą następujące elementy:
• rozwiązania HPC do wydajnych obliczeń, w tym systemy HPC HP Apollo, zapewniają rewolucyjną wydajność, a przy tym zajmują mniej miejsca i zużywają mniej energii,
• unowocześnienia macierzy dyskowej HP 3PAR StoreServ typu all-flash i rodziny HP StoreOnce Backup , które przyspieszają działanie aplikacji o znaczeniu krytycznym i eliminują złożone, odseparowane zasoby do tworzenia kopii zapasowych,
• rozszerzona platforma HP ConvergedSystem dla modelu ITaaS (udostępniania technologii informatycznych w formie usług), która zwiększa wydajność i radykalnie obniża koszty, skraca czas i zmniejsza złożoność,
• oferta rozwiązań sieciowych, takich jak oprogramowanie HP Virtual Cloud Networking (VCN) SDN Application, która ma uprościć wdrażanie zrealizowanych programowo centrów przetwarzania danych,
• usługa HP Datacenter Care Flexible Capacity oferowana w modelu opłat zależnym od bieżącego użycia zasobów niweluje granice między zasobami centrum przetwarzania danych i chmury, co ułatwia zarządzanie hybrydowym środowiskiem informatycznym.

"W przyszłości klienci będą potrzebowali infrastruktury działającej w oparciu o wyniki biznesowe, która pozwoli im wdrożyć nowy styl IT. Produkty i usługi, które HP zaprezentowało na konferencji Discover, pozwalają klientom ograniczyć złożoność, a zarazem szybciej osiągać zamierzone korzyśc" - powiedział Bill Veghte, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań dla przedsiębiorstw (Enterprise Group) w HP.

Nowa rodzina superkomputerów na nowo definiuje korporacyjne środowisko HPC
HPC umożliwia realizację przełomowych osiągnięć w nauce i inżynierii. Technologia ta zaczyna wychodzić poza instytucje państwowe i ośrodki akademickie.  Wkracza do przedsiębiorstw, którym może pomóc w optymalizacji działań badawczo-rozwojowych, a tym samym w zdobyciu przewagi nad konkurencją. Wiele firm nie jest jednak przygotowanych do obsługi olbrzymiej mocy obliczeniowej niezbędnej w przypadku tradycyjnych systemów HPC.

HP odpowiada na wyzwania w dziedzinie powierzchni, zużycia energii i wydajności centrum przetwarzania danych, wprowadzając HP Apollo - nową gamę rozwiązań HPC, które udostępniają możliwości HPC firmom każdej wielkości. Te nowe serwery łączą modułową konstrukcję z innowacyjnymi technologiami dystrybucji energii oraz chłodzenia powietrzem i cieczą. Pozwala to osiągnąć wyjątkową, nawet czterokrotnie wyższą wydajność na metr kwadratowy niż w przypadku standardowych serwerów stelażowych.

Firma HP zaprezentowała również HP Helion Self-Service HPC - rozwiązanie dla chmur prywatnych, oparte na platformie HP Helion OpenStack, które oferuje samoobsługowy portal udostępniający zasoby HPC za pośrednictwem łatwego w obsłudze interfejsu.

Architektura ukierunkowana na prostotę dzięki konwergentnej pamięci masowej i sieciom zrealizowanym programowo
HP pomaga klientom sprawniej przejść na infrastrukturę informatyczną nowej generacji przy utrzymaniu ciągłości biznesu i prostoty środowiska. Jest to możliwe dzięki rozszerzonej ofercie, która ułatwia zarządzanie od chwili utworzenia danych przez cały cykl ich życia. Oferta obejmuje:
• Macierz dyskową HP 3PAR StoreServ 7450 typu all-flash , która oferuje pamięć masową flash w cenie poniżej 2 USD za użytkowy GB danych dzięki natychmiastowej deduplikacji w trybie inline. Nie ogranicza przy tym wydajności i zapewnia gwarantowaną dostępność danych na poziomie 99,9999%.
• Nowe rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania i archiwizacji danych, w tym rozszerzenia rodziny HP StoreOnce Backup - oferta ta eliminuje konieczność zarządzania odizolowanymi, pojedynczymi węzłami do przechowywania kopii zapasowych i pozwala klientom zabezpieczyć rosnące ilości danych oraz uprościć ich zarządzanie.

Przedsiębiorstwa, które zmagają się ze złożonością starszych architektur sieciowych, nie są w stanie wydobyć z chmury jej pełnego potencjału. Przejście na sieci zrealizowane programowo (SDN) zapewnia firmom elastyczność, dzięki której mogą osiągnąć sukces w chmurze i wprowadzić prostotę oraz elastyczność do sieci centrum przetwarzania danych. Nowe oprogramowanie HP Virtual Cloud Networking SDN Application i przełączniki HP FlexFabric Datacenter 7900 pozwalają szybko zwirtualizować ośrodek obliczeniowy. Dzięki temu wdrożenie i optymalizacja bezpiecznych, odizolowanych sieci w chmurze zajmuje minuty, a nie miesiące. HP oferuje też rozwiązanie HP Trusted Network Transformation - kompleksowe podejście dające klientom pewność, że uda im się z powodzeniem przekształcić sieć centrum przetwarzania danych przy utrzymaniu ciągłości biznesu.

Wydajność i ochrona inwestycji dla firm jutra
Aby sprostać rosnącym potrzebom biznesowym w dziedzinie świadczenia usług i umożliwić wykorzystywanie wszystkich możliwości, administratorzy IT muszą zautomatyzować udostępnianie i działanie usług informatycznych w obrębie infrastruktury opartej na mniejszej ilości zasobów.

HP chce wesprzeć przedsiębiorstwa w tej transformacji, dlatego odświeża platformę HP OneView i wprowadza do niej udoskonalenia, które pozwolą klientom wykorzystać zrealizowane programowo, konwergentne metody zarządzania w ich centrach przetwarzania danych. HP OneView automatyzuje rutynowe zadania informatyczne, obniża wydatki operacyjne związane z IT i skraca czas reakcji na potrzeby biznesowe, co przekłada się na zwiększenie wydajności i zmniejszenie kosztów operacyjnych. Kluczową nowością w HP OneView jest rozszerzone zarządzanie macierzami dyskowymi HP 3PAR i obsługa elastycznych pul zasobów pamięci masowej z uwzględnieniem konwergentnej automatyzacji serwerów i pamięci masowej.

HP zintegrował też z platformą HP OneView rozwiązanie HP ConvergedSystem for Virtualization. W ten sposób powstała wspólna platforma zarządzania obejmująca serwery, pamięć masową, rozwiązania sieciowe i oprogramowanie innych producentów, która umożliwia klientom wdrożenie środowiska IT i automatyzację zarządzania w ciągu zaledwie 20 dni.

Hybrydowe środowisko IT oferuje przedsiębiorstwom elastyczność działania, jego skuteczność jest jednak uzależniona od dostępności współużytkowanych pul zasobów lokalnych i udostępnianych w chmurze publicznej. HP Datacenter Care Flexible Capacity, nowe rozwiązanie oferowane przez dział usług technologicznych HP (HP Technology Services) w systemie opłat zależnym od bieżącego użycia zasobów, zapewnia komfort korzystania z chmury publicznej oraz zalety informatycznych technologii publicznych i/lub lokalnych.

Źródło: HP