Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

QNAP prezentuje IT Management Station

Qnap MandrivaPo rewolucyjnym Virtualization Station, QNAP Systems, firma specjalizująca się w dostawie serwerów typu NAS (Network Attached Storage), udostępniła IT Management Station, kolejną aplikację, dzięki której producent chce stawić czoła tradycyjnym serwerom linuksowym czy też windowsowym, wypierając je ze środowisk małych firm oraz wyręczając z wielu ról w dużych firmach.


IT Management Station to aplikacja dla serwerów QNAP, opracowana przez Mandriva, bazująca na oprogramowaniu Pulse, zaprojektowana z myślą o uproszczeniu zadań związanych z zasobami IT w firmach każdej wielkości. Administratorzy mogą korzystać z IT Managament Station w celu scentralizowania zarządzania zasobami IT mającymi różne systemy operacyjne i znajdującymi się w wielu lokalizacjach.

Aplikacja rozszerza zastosowania biznesowe serwera NAS o obsługę takich funkcji jak: inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania, instalowanie oprogramowania, zdalna kontrola i przywracanie, zarządzanie aktualizacjami, zarządzanie licencjami, agregacja i analiza logów, klonowanie/obrazy dysków twardych i wielu innych.

Wygodny webowy interfejs pozwala na dostęp do IT Management Station z poziomu komputera PC, urządzeń przenośnych czy tabletów poprzez bezpieczny tunel SSH, umożliwiając tym samym bezproblemową obsługę różnych stacji roboczych i aplikacji.

Stacja zarządzająca dostarcza administratorom kompleksowy wgląd w zasoby IT, pozwalając na łatwe śledzenie informacji związanych ze sprzętem jak i oprogramowaniem. Rozwiązanie pozwala również na zdalne wdrażanie systemów operacyjnych, oprogramowania i ich konfigurację. IT Management Station sprawia, że zarządzanie klientami, serwerami i projektami informatycznymi staje się bardzo proste, zwłaszcza w dużych organizacjach z wieloma użytkownikami i grupami roboczymi.

Zobacz film QNAP IT Management Station:

Każdy serwer NAS kompatybilny z IT Management Station posiada domyślnie 5 licencji. Kolejne licencje dostępne są w kilku wariantach cenowych i zależą od wybranego poziomu wsparcia technicznego.

Lista serwerów QNAP oferujących wsparcie dla pakietu (wymagany system QTS 4.1):
TS-EC2480U-RP, TS-EC1680U-RP, TS-EC1280U-RP, TS-EC880U-RP, TS-EC-1080 Pro, TS-EC-880 Pro TS-EC1679U-SAS-RP, TS-EC1279U-SAS-RP, SS-EC2479U-SAS-RP, SS-EC1879U-SAS-RP, SS-EC1279U-SAS-RP, TS-EC1679U-RP, TS-1679U-RP, TS-EC1279U-RP, TS-1279U-RP, TS-EC879U-RP, TS-879U-RP, TS-1079 Pro, TS-879 Pro, TS-1270U-RP, TS-870U-RP, TS-870, TS-670, TS-470, TS-870 Pro, TS-670 Pro, TS-470 Pro, TS-1269U-RP, TS-869U-RP, TS-469U-RP, TS-469U-SP, TS-869 Pro, TS-669 Pro, TS-569 Pro, TS-469 Pro, TS-269 Pro, TS-869L, TS-669L, TS-569L, TS-469L, TS-269L, TS-851, TS-651, TS-451, TS-251.