Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp prezentuje macierze FAS8080 EX i FAS2500

NetAppNetApp prezentuje dwie nowe platformy pamięci masowej - ekstremalnie wydajną FAS8080 EX i przystępną cenowo serię FAS2500. Hybrydowa macierz FAS8080 EX umożliwia rozwijającym się organizacjom i usługodawcom wykorzystywanie intensywnych obciążeń SAN i NAS w największej skali.


"Nasze ujednolicone, skalowane macierze pamięci masowej FAS zawierają najnowsze innowacje w dziedzinie pamięci flash, sieci i procesorów oraz oferują zaawansowane funkcje przechowywania danych i zarządzania nimi dzięki Data ONTAP - systemowi operacyjnemu pamięci masowej numer 1 na świecie. Dzięki temu zwiększają one wydajność nawet najbardziej wymagających aplikacji o kluczowym znaczeniu. Nasza najnowsza i najwydajniejsza w historii NetApp macierz FAS oraz produkty z najbardziej opłacalnej rodziny klasy podstawowej umożliwiają przedsiębiorstwom i usługodawcom znaczące usprawnienie infrastruktury pamięci masowej, a także zapewnienie jej elastyczności, dzięki której będzie mogła szybko reagować na priorytety biznesowe w czasie rzeczywistym" - powiedział George Kurian, wiceprezes operacyjny ds. produktów NetApp.

Coraz więcej globalnych firm dostosowuje działalność sfery IT do tempa zmian wymagań biznesowych. Dlatego NetApp nieustannie doskonali swoją wszechstronną ofertę macierzy i oprogramowania, by zapewnić klientom elastyczność oraz wybór wymagany do obecnych i przyszłych środowisk aplikacji dla przedsiębiorstw. Macierz FAS8080 EX umożliwia rozwijającym się organizacjom i usługodawcom wykorzystywanie intensywnych obciążeń SAN i NAS w największej skali. Nowe, hybrydowe macierze FAS2500 mogą uprościć działalność firmy, zwiększyć wydajność pracy dzięki znakomitej integracji z innymi produktami, oferować dłuższy okres eksploatacji i minimalizować przyszłe koszty.

Na macierzach NetApp działają szybko, wydajnie i niezawodnie aplikacje takich producentów, jak Oracle, Microsoft, Citrix i SAP. Hybrydowa architektura w połączeniu z opatentowaną technologią klastrowania pamięci masowej maksymalizuje czas bezawaryjnej pracy i skraca opóźnienia, umożliwiając przewidywalne działanie aplikacji.

netapp fas8080ex

• Wyjątkowa wydajność i skalowalność macierzy NetApp FAS8080 EX: Najwydajniejsza opatentowana macierz skalowana firmy NetApp, FAS8080 EX, jest przeznaczona specjalnie do obsługi najbardziej wymagających aplikacji o kluczowym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Odporną na zakłócenia macierz FAS8080 EX można skalować do poziomu około 4 milionów operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS). Oferuje ona zaawansowane funkcje kontroli jakości usług (QoS), aby zapewnić przewidywalną wydajność, która zaspokaja, a nawet przewyższa ambitne poziomy SLA. W przypadku szybkich aplikacji wymagających niskiego poziomu opóźnień można skonfigurować FAS8080 EX jako macierz wyłącznie flash o ponad 4,6 PB pamięci masowej lub jako macierz hybrydową z przodującą w branży pamięcią podręczną flash o pojemności niemal pół petabajta. FAS8080 EX reaguje dynamicznie na rosnące wymagania w zakresie objętości danych. Macierz tę można bezproblemowo skalować do niemal 70 PB i ponad 600 połączeń wejścia/wyjścia. Ma to zasadnicze znaczenie dla usługodawców i dużych organizacji, które konsolidują obciążenia.

• Znakomity współczynnik wydajności do ceny macierzy NetApp FAS2500: FAS2500 ustanawia nowy standard opłacalności. Macierz ta oferuje rozbudowaną obsługę pamięci flash, co umożliwia przyspieszenie obsługi obciążeń nawet o 46% i zwiększenie dostępnej pojemności o 48%. Funkcje zarządzania danymi klasy korporacyjnej oferowane przez urządzenia FAS2500 umożliwiają wykorzystanie zalet opatentowanego systemu zarządzania pamięcią masową NetApp Data ONTAP. W ten sposób można uprościć zarządzanie danymi w skali całego środowiska IT w przedsiębiorstwie - od lokalnego biura po centrum danych i chmurę. Klienci mogą płynnie dostosowywać skalę działania wraz z rozwojem potrzeb, a także lepiej zarządzać kosztami zakupu sprzętu i minimalizować ryzyko zakłóceń działalności biznesowej. Funkcje zarządzania oprogramowaniem umożliwiają automatyzację zadań jednym kliknięciem przycisku, co skraca także czas konfiguracji i eliminuje powtarzające się operacje.

Dysponując najszerszą i najpełniejszą w branży ofertą macierzy flash, NetApp maksymalizuje wartość tej technologii w sferze mocy obliczeniowej, sieci i pamięci masowej. Dzięki temu zwiększa efektywność i wydajność aplikacji o kluczowym znaczeniu dla przedsiębiorstw.Konfiguracje macierzy FAS8080 EX i FAS8060, w których stosuje się wyłącznie pamięć flash, to idealne rozwiązanie do wdrożeń wirtualizacji desktopów, gdzie wymagany jest wysoki poziom IOPS oraz niskie opóźnienia, a także do obsługi obciążeń baz danych o kluczowym znaczeniu dla działalności firmy. Firma NetApp udostępniła też architekturę referencyjną NetApp All-Flash FAS Reference Architecture for VDI, która oferuje wysoką wydajność i niski koszt w przeliczeniu na pojedynczy komputer. Rozbudowana oferta NetApp obejmująca produkty pamięci masowej zarówno hybrydowe, jak i flash umożliwia działom IT optymalizację poziomów wydajności, efektywności i skalowalności zgodnie z własnymi potrzebami.

NetApp Services for OnCommand Insight: OnCommand Insight umożliwia zarządzanie kosztami oraz racjonalizację i optymalizację usług pamięci masowej. To opatentowane rozwiązanie stanowi znakomitą propozycję dla przedsiębiorstw i usługodawców, którzy muszą zarządzać środowiskami zwirtualizowanymi i chmurowymi.

Źródło: NetApp