Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Gartner - Magic Quadrant for Cloud Infrastructure as a Service

GartnerFirma analityczno-doradcza Gartner, specjalizująca się w zagadnieniach wykorzystania nowoczesnych technologii oraz zarządzania technologiami, opublikowała raport - Magic Quadrant for Cloud Infrastructure as a Service (IaaS) (na rok 2014) - obejmujący część rynku chmurowego jaką jest jeden z jego modeli "infrastruktura jako usługa".


Raport Gartnera -  Magiczny Kwadrant - plasuje firmy w jednym z czterech kwadrantów (liderzy, pretendenci, wizjonerzy oraz gracze niszowi), na podstawie oceny wizji dotyczącej rozwoju produktów i możliwości jej realizacji na rozwijającym się, konkurencyjnym rynku.

W kwadrancie liderów znalazł się Amazon Web Services (AWS) oraz Microsoft, który w ubiegłorocznym badaniu ulokowany został w śród wizjonerów.

Gartner Magic Quadrant cloud IaaS

Amazon AWS ma wielu klientów i najszerszy zakres przypadków użycia, zarówno w kontekście przedsiębiorstw jak i aplikacji krytycznych. Jest liderem z największym udziałem w rynku, z 5 krotnie większym wykorzystaniem chmury IaaS niż wszystkich pozostałych 14 dostawców ujętych w raporcie. Amazon jest liderem niezwykle innowacyjnym i bardzo czułym na odzew ze strony rynku. Posiada najbogatszy zakres funkcji i nieustannie kontynuuje rozwój swojej oferty. Jest dostawcą najczęściej wybieranym w strategicznych wdrożeniach.

AWS posiada bardzo rozbudowany ekosystem partnerów technologicznych. Wielu dostawców oprogramowania ma specjalne licencje i pakiety oprogramowania działające na EC2, samodzielnie lub za pośrednictwem AWS Marketplace, co ułatwia wdrażanie i eliminuje niektóre wyzwanie związane z licencjonowaniem oprogramowania działającego w chmurze obliczeniowej.

Microsoft jest dużym i zróżnicowanym dostawcą technologii, który w coraz większym stopniu koncentruje się na możliwości dostarczania oprogramowania za pośrednictwem usług chmurowych. Wraz z wprowadzeniem Azure firma koncentrowała się na modelu PaaS, ale po uruchomieniu usług Azure Infrastructure Services (które zawierają Azure Virtual Machines oraz Azure Virtual Network).

Microsoft dysponuje wizją w zakresie infrastruktury i platformy usług, którą jest nie tylko wiodąca jako oferta samodzielna lecz także bezproblemowo możne rozszerzyć się o obszar SaaS. Wizja ta jest globalna i agresywnie rozszerzana na wielu rynkach międzynarodowych.

W obrębie platformy Azure, Microsoft zbudował atrakcyjny, nowoczesny i łatwy w obsłudze UI, który spodoba się administratorom Windows i deweloperom. Integracja z istniejącymi narzędziami Microsoft jest szczególnie atrakcyjna dla klientów którzy chcą hybrydowych rozwiązań typu cloud.

W kwadrancie wizjonerów znalazły się firmy: CentauryLink, CSC, IBM, Verizon Terramark i Google. Kwadrant niszowych graczy oblegają: Rackspace, Virtustream, VMware, Dimension Data, Joynet, Fujitsu, GoGrid i HP. W tegorocznym raporcie, żadna z firm nie znalazła się w kwadrancie pretendentów.

Firma Gartner nie poleca żadnego z producentów, produktów czy usług opisanych w swoich raportach ani nie rekomenduje użytkownikom technologii najwyżej ocenionych firm. Publikacje badawcze firmy Gartner zawierają opinie jej działu analiz i nie powinny być rozumiane jako stwierdzenie stanu faktycznego. Firma Gartner nie udziela żadnych gwarancji, jawnych ani domniemanych, do swoich badań, w tym żadnych gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do konkretnego celu.

Źródło: Gartner