Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Gartner - Magic Quadrant for Cloud Infrastructure as a Service

GartnerFirma analityczno-doradcza Gartner, specjalizująca się w zagadnieniach wykorzystania nowoczesnych technologii oraz zarządzania technologiami, opublikowała raport - Magic Quadrant for Cloud Infrastructure as a Service (IaaS) (na rok 2014) - obejmujący część rynku chmurowego jaką jest jeden z jego modeli "infrastruktura jako usługa".


Raport Gartnera -  Magiczny Kwadrant - plasuje firmy w jednym z czterech kwadrantów (liderzy, pretendenci, wizjonerzy oraz gracze niszowi), na podstawie oceny wizji dotyczącej rozwoju produktów i możliwości jej realizacji na rozwijającym się, konkurencyjnym rynku.

W kwadrancie liderów znalazł się Amazon Web Services (AWS) oraz Microsoft, który w ubiegłorocznym badaniu ulokowany został w śród wizjonerów.

Gartner Magic Quadrant cloud IaaS

Amazon AWS ma wielu klientów i najszerszy zakres przypadków użycia, zarówno w kontekście przedsiębiorstw jak i aplikacji krytycznych. Jest liderem z największym udziałem w rynku, z 5 krotnie większym wykorzystaniem chmury IaaS niż wszystkich pozostałych 14 dostawców ujętych w raporcie. Amazon jest liderem niezwykle innowacyjnym i bardzo czułym na odzew ze strony rynku. Posiada najbogatszy zakres funkcji i nieustannie kontynuuje rozwój swojej oferty. Jest dostawcą najczęściej wybieranym w strategicznych wdrożeniach.

AWS posiada bardzo rozbudowany ekosystem partnerów technologicznych. Wielu dostawców oprogramowania ma specjalne licencje i pakiety oprogramowania działające na EC2, samodzielnie lub za pośrednictwem AWS Marketplace, co ułatwia wdrażanie i eliminuje niektóre wyzwanie związane z licencjonowaniem oprogramowania działającego w chmurze obliczeniowej.

Microsoft jest dużym i zróżnicowanym dostawcą technologii, który w coraz większym stopniu koncentruje się na możliwości dostarczania oprogramowania za pośrednictwem usług chmurowych. Wraz z wprowadzeniem Azure firma koncentrowała się na modelu PaaS, ale po uruchomieniu usług Azure Infrastructure Services (które zawierają Azure Virtual Machines oraz Azure Virtual Network).

Microsoft dysponuje wizją w zakresie infrastruktury i platformy usług, którą jest nie tylko wiodąca jako oferta samodzielna lecz także bezproblemowo możne rozszerzyć się o obszar SaaS. Wizja ta jest globalna i agresywnie rozszerzana na wielu rynkach międzynarodowych.

W obrębie platformy Azure, Microsoft zbudował atrakcyjny, nowoczesny i łatwy w obsłudze UI, który spodoba się administratorom Windows i deweloperom. Integracja z istniejącymi narzędziami Microsoft jest szczególnie atrakcyjna dla klientów którzy chcą hybrydowych rozwiązań typu cloud.

W kwadrancie wizjonerów znalazły się firmy: CentauryLink, CSC, IBM, Verizon Terramark i Google. Kwadrant niszowych graczy oblegają: Rackspace, Virtustream, VMware, Dimension Data, Joynet, Fujitsu, GoGrid i HP. W tegorocznym raporcie, żadna z firm nie znalazła się w kwadrancie pretendentów.

Firma Gartner nie poleca żadnego z producentów, produktów czy usług opisanych w swoich raportach ani nie rekomenduje użytkownikom technologii najwyżej ocenionych firm. Publikacje badawcze firmy Gartner zawierają opinie jej działu analiz i nie powinny być rozumiane jako stwierdzenie stanu faktycznego. Firma Gartner nie udziela żadnych gwarancji, jawnych ani domniemanych, do swoich badań, w tym żadnych gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do konkretnego celu.

Źródło: Gartner

Logowanie i rejestracja