Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat przedstawia Red Hat Enterprise Linux 7

Red Hat Enterprise Linux 7Red Hat, czołowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności Red Hat Enterprise Linux 7, definiując na nowo pojęcie systemu operacyjnego dla przedsiębiorstw. Najnowsza wersja flagowej platformy Red Hat stanowi podstawę dla otwartej chmury hybrydowej oraz obsługuje korporacyjne obciążenia robocze w ramach infrastruktury konwergentnej.


Zbudowany z myślą o potrzebach współczesnych centrów danych oraz wymaganiach środowisk IT następnej generacji, Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 7 może napędzać różnorodne korporacyjne systemy IT, od kontenerów aplikacyjnych do usług chmurowych.

Od czasu premiery, ponad 10 lat temu, Red Hat Enterprise Linux stał się główną platformą linuksową klasy korporacyjnej, która wyznacza branżowe standardy wydajności, skalowalności i bezpieczeństwa. Dziś Red Hat Enterprise Linux jest wiodącym systemem w centrach danych i w środowiskach cloud computing. Ponad 90 proc. firm z listy Fortune 500 2013, a także organizacje z niemal każdej branży i całego świata, korzysta z systemu Red Hat Enterprise Linux.

"Red Hat systematycznie zwiększa możliwości i wartość systemu Red Hat Enterprise Linux z każdym nowym wydaniem. Red Hat Enterprise Linux 7 nie jest wyjątkiem - dodaje nowe funkcje i obsługę Linux Containers do systemu, który przez ostatnie dwa lata otrzymał liczne ulepszenia w takich obszarach jak wirtualizacja i cloud computing. Wprowadzenie relacji zaufania z Active Directory to pragmatyczny ruch, zważywszy na powszechne wykorzystanie Active Directory jako podstawowego magazynu tożsamości" - powiedział Al Gillen, wiceprezes, serwery i oprogramowanie systemowe, IDC.

Serwery fizyczne, maszyny wirtualne, infrastruktura jako usługa (IaaS) i platforma jako usługa (PaaS) stwarzają niezawodne środowisko centrum danych, które spełnia nieustannie zmieniające się potrzeby biznesowe. Uwzględniając heterogeniczne realia współczesnych środowisk IT, Red Hat Enterprise Linux 7 pozwala wykorzystać innowacje, takie jak Linux Containers oraz przetwarzanie dużych zbiorów danych (Big Data), na systemach fizycznych, maszynach wirtualnych i w chmurze - otwartej chmurze hybrydowej.

Kluczowe funkcje systemu Red Hat Enterprise Linux 7 to między innymi:
• Ulepszone rozwijanie, dostarczanie, przenoszenie i izolowanie aplikacji z wykorzystaniem technologii Linux Containers, w tym Dockera, we wdrożeniach fizycznych, wirtualnych i chmurowych, a także w środowiskach rozwojowych, testowych i produkcyjnych.
• Relacje zaufania między domenami pozwalają łatwo zapewnić użytkownikom Microsoft Active Directory bezpieczny dostęp do domen Microsoft Windows i Red Hat Enterprise Linux. Dzięki temu Red Hat Enterprise Linux może współegzystować z innymi systemami w heterogenicznych centrach danych.
• Istotne ulepszenia systemów plików, w tym wykorzystanie XFS jako domyślnego systemu plików, który skaluje się do pojemności 500 TB.
• Wydajne i bezpieczne środowiska rozwojowe i uruchomieniowe oraz narzędzia do dostarczania i diagnozowania aplikacji, zintegrowane z platformą i gotowe do obsługi kontenerów.

Spełnianie wymagań środowisk IT następnej generacji
Korporacyjne działy IT nie są zawieszone w próżni; technologia rozwija się dynamicznie, a innowacje pojawiają się niemal każdego dnia, obiecując większą efektywność operacyjną oraz możliwość szybkiego reagowania na nagłe zmiany biznesowe. Red Hat Enterprise Linux 7 oferuje klientom możliwość elastycznego spełnienia tych nowych potrzeb bez zwiększania złożoności - od szybkiego wdrażania aplikacji za pomocą bezpiecznych, lekkich kontenerów do skalowania infrastruktury pod kątem Big Data z wykorzystaniem nowych i ulepszonych systemów plików.

Zarządzanie współczesnym centrum danych
Red Hat Enterprise Linux 7 nie tylko dostarcza funkcji zaprojektowanych pod kątem przyszłych innowacji, ale również uwzględnia dzisiejsze potrzeby technologiczne. Rosnący popyt na złożone systemy, usługi na żądanie oraz skuteczne zabezpieczenia sprawia, że zespoły IT domagają się większej kontroli, klarowności i skalowalności bez konieczności wdrażania dziesiątek wyspecjalizowanych narzędzi. Niezależnie od skali, zakresu i złożoności wdrożenia, Red Hat Enterprise Linux 7 jest katalizatorem innowacyjności w przedsiębiorstwie. Przy tym zapewnia bezpieczeństwo klasy militarnej, niezawodność w zastosowaniach krytycznych, a także wydajność, łatwość użycia i funkcje, które pozwalają utrzymać ciągłą sprawność systemu, w tym m.in.:
• Innowacyjne składniki infrastrukturalne, takie jak systemd, nowy standard zarządzania procesami, usługami, zabezpieczeniami i innymi zasobami.
• Zunifikowane narzędzia administracyjne i branżowy standard zarządzania OpenLMI do sprawnej administracji i konfiguracji systemu.
• Wbudowane profilowanie, dostrajanie i koordynowanie wydajności do optymalizowania i łatwego skalowania systemu.
• Ulepszone izolowanie i zabezpieczanie aplikacji z wykorzystaniem kontenerów, które chronią zarówno przed niezamierzonymi zakłóceniami, jak i złośliwymi atakami.

"W ciągu minionych 12 lat Red Hat Enterprise Linux zmienił krajobraz przetwarzania danych w przedsiębiorstwach. Od firm z listy Fortune 500 do międzynarodowych giełd, agencji rządowych, internetowych startupów i wielu największych światowych chmur, Red Hat Enterprise Linux wyznaczał standardy korporacyjnego systemu operacyjnego. Red Hat Enterprise Linux 7 podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej i dostarcza klientom technologie IT nowej generacji. W miarę, jak zacierają się granice między systemami fizycznymi, wirtualizacją i chmurą, Red Hat dostarcza prawdziwą platformę otwartej chmury hybrydowej, która oferuje niezależnym twórcom oprogramowania i ich aplikacjom spójne środowisko uruchomieniowe, które obejmuje systemy fizyczne, maszyny wirtualne oraz chmury publiczne i prywatne. Będzie to miało kluczowe znaczenie, kiedy działające lokalnie aplikacje zostaną przeniesione do chmury" - powiedział Paul Cormier, prezes, produkty i technologie, Red Hat.

Ekosystem Red Hat Enterprise Linux 7
Podobnie jak w przypadku innych rozwiązań biznesowych firmy Red Hat, za systemem Red Hat Enterprise Linux 7 stoi rozległy, globalny ekosystem usług i wsparcia technicznego. Nowy system będzie wspierany przez poprzez szkolenia praktyczne i program certyfikacji Red Hat - w tym szkolenia w centrach edukacyjnych, wirtualne oraz w siedzibie klienta. Wkrótce zostanie podanych więcej informacji na temat nowej oferty szkoleniowej dla Red Hat Enterprise Linux 7.

Źródło: Red Hat