Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Manager 2.1 zarządza serwerami Red Hat i SUSE

SuseFirma SUSE udostępniła dzisiaj oprogramowanie SUSE Manager 2.1 - nową wersję jedynego na rynku narzędzia do zarządzania serwerami linuksowymi, przeznaczonego zarówno dla systemów SUSE Linux Enterprise Server (SLES), jak i Red Hat Enterprise Linux (RHEL). W SUSE Manager 2.1 dodano wiele nowych funkcji pomocnych w konfigurowaniu kont użytkowników, zarządzaniu bezpieczeństwem, zgodnością z wymogami przepisów, pomocnych w zmniejszeniu złożoności centrów danych i redukcji kosztów.


"Wobec tak szybkiego wzrostu popularności Linuksa w centrach danych, możliwość zarządzania środowiskami linuksowymi zgodnie z najwyższymi standardami stała się sprawą kluczową. SUSE Manager zapewnia klientom możliwość niezawodnej optymalizacji i automatyzacji centrów danych z poziomu jednej konsoli, upraszczając zarządzanie systemami linuksowymi, zwiększając produktywność i obniżając koszty" - mówi Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnych sojuszy i marketingu.

"W związku z coraz powszechniejszym wykorzystaniem serwerów linuksowych do obsługi wielu newralgicznych aplikacji i usług, wybór właściwych narzędzi do zarządzania całością cyklu eksploatacji serwerów linuksowych nabiera ogromnego znaczenia dla klientów korporacyjnych. Zdolność SUSE Managera do zintegrowanego zarządzania zasobami, aktualizacjami, udostępnianiem zasobów, konfiguracją i wdrażaniem w heterogenicznych środowiskach z systemami Linux daje mu silną pozycję w zastosowaniach wymagających rozwiązywania tych problemów" - stwierdziła Mary Johnston Turner, wiceprezes IDC ds. badań oprogramowania do zarządzania systemami korporacyjnymi.

SUSE Manager 2.1 umożliwia zarządzanie całością cyklu eksploatacji środowisk linuksowych, w tym zarządzanie zasobami, udostępnianiem zasobów, pakietami, aktualizacjami, konfiguracją i wdrażaniem. Wbudowane w SUSE Manager mechanizmy monitorowania stanu systemów i zarządzania zgodnością z wymogami przepisów dają administratorom informacje konieczne do szybkiego podejmowania niezbędnych działań zaradczych.

Nowy SUSE Manager, oparty na wersji 2.1 cenionego projektu open source o nazwie Spacewalk, wyposażony jest w szereg przydatnych funkcji, do których należą:
• Usprawniony kreator instalacyjny, pozwalający łatwo i szybko wykonać podstawowe czynności konieczne do przygotowania SUSE Managera do pracy.
• Ulepszony interfejs użytkownika korzystający z przeglądarki internetowej, przystosowany do pracy na małych ekranach dla usprawnienia zarządzania systemami za pomocą urządzeń mobilnych. Opracowany przez SUSE nowy interfejs wzbogacił projekt Spacewalk.
• Funkcja łączenia działań pozwala wykonywać powiązane ze sobą czynności w jednym kroku, oszczędzając czas i zwiększając produktywność.
• OpenScap (implementacja SCAP, czyli Security Content Automation Protocol, w wydaniu open source) to ustandaryzowane podejście do bezpieczeństwa systemów korporacyjnych. Mechanizm ten umożliwia skanowanie systemów pod kątem konfiguracji oraz zagrożeń i łatwe porównywanie jego wyników, co pozwala podwyższyć poziom bezpieczeństwa i upraszcza sprawdzanie zgodności z wymogami przepisów.
• Mechanizm zautomatyzowanego konfigurowania umożliwia administratorom włączanie, wyłączanie i powtórne uruchamianie nowych systemów za pośrednictwem protokołu IPMI (Intelligent Platform Management Interface). Zapewnia to lepsze panowanie nad zdalnie wdrażanymi serwerami, szczególnie w przypadkach awarii systemu, pozwala także zmniejszyć wydatki na energię i zwiększa bezpieczeństwo nieużywanych serwerów.
• Łatwy w użyciu interfejs dla danych CVE (Common Vulnerability and Exposures), wprowadzający zautomatyzowane eliminowanie słabych punktów, ocenę bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów. Zapewnia zwiększenie bezpieczeństwa z uwagi na szybsze wykrywanie słabych punktów, możliwość wdrożenia systemowego podejścia do słabych punktów i zagrożeń oraz usprawnione zarządzanie aktualizacjami.
• Funkcja blokowania pakietów, pozwalająca zabezpieczyć pakiety przed niepożądaną zamianą na nowsze lub starsze. Umożliwia to ochronę newralgicznych aplikacji przed przypadkowymi modyfikacjami.

Więcej informacji na temat SUSE Manager 2.1 można znaleźć pod adresem:
www.suse.com/susemanager

Źródło: SUSE