Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Manager 2.1 zarządza serwerami Red Hat i SUSE

SuseFirma SUSE udostępniła dzisiaj oprogramowanie SUSE Manager 2.1 - nową wersję jedynego na rynku narzędzia do zarządzania serwerami linuksowymi, przeznaczonego zarówno dla systemów SUSE Linux Enterprise Server (SLES), jak i Red Hat Enterprise Linux (RHEL). W SUSE Manager 2.1 dodano wiele nowych funkcji pomocnych w konfigurowaniu kont użytkowników, zarządzaniu bezpieczeństwem, zgodnością z wymogami przepisów, pomocnych w zmniejszeniu złożoności centrów danych i redukcji kosztów.


"Wobec tak szybkiego wzrostu popularności Linuksa w centrach danych, możliwość zarządzania środowiskami linuksowymi zgodnie z najwyższymi standardami stała się sprawą kluczową. SUSE Manager zapewnia klientom możliwość niezawodnej optymalizacji i automatyzacji centrów danych z poziomu jednej konsoli, upraszczając zarządzanie systemami linuksowymi, zwiększając produktywność i obniżając koszty" - mówi Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnych sojuszy i marketingu.

"W związku z coraz powszechniejszym wykorzystaniem serwerów linuksowych do obsługi wielu newralgicznych aplikacji i usług, wybór właściwych narzędzi do zarządzania całością cyklu eksploatacji serwerów linuksowych nabiera ogromnego znaczenia dla klientów korporacyjnych. Zdolność SUSE Managera do zintegrowanego zarządzania zasobami, aktualizacjami, udostępnianiem zasobów, konfiguracją i wdrażaniem w heterogenicznych środowiskach z systemami Linux daje mu silną pozycję w zastosowaniach wymagających rozwiązywania tych problemów" - stwierdziła Mary Johnston Turner, wiceprezes IDC ds. badań oprogramowania do zarządzania systemami korporacyjnymi.

SUSE Manager 2.1 umożliwia zarządzanie całością cyklu eksploatacji środowisk linuksowych, w tym zarządzanie zasobami, udostępnianiem zasobów, pakietami, aktualizacjami, konfiguracją i wdrażaniem. Wbudowane w SUSE Manager mechanizmy monitorowania stanu systemów i zarządzania zgodnością z wymogami przepisów dają administratorom informacje konieczne do szybkiego podejmowania niezbędnych działań zaradczych.

Nowy SUSE Manager, oparty na wersji 2.1 cenionego projektu open source o nazwie Spacewalk, wyposażony jest w szereg przydatnych funkcji, do których należą:
• Usprawniony kreator instalacyjny, pozwalający łatwo i szybko wykonać podstawowe czynności konieczne do przygotowania SUSE Managera do pracy.
• Ulepszony interfejs użytkownika korzystający z przeglądarki internetowej, przystosowany do pracy na małych ekranach dla usprawnienia zarządzania systemami za pomocą urządzeń mobilnych. Opracowany przez SUSE nowy interfejs wzbogacił projekt Spacewalk.
• Funkcja łączenia działań pozwala wykonywać powiązane ze sobą czynności w jednym kroku, oszczędzając czas i zwiększając produktywność.
• OpenScap (implementacja SCAP, czyli Security Content Automation Protocol, w wydaniu open source) to ustandaryzowane podejście do bezpieczeństwa systemów korporacyjnych. Mechanizm ten umożliwia skanowanie systemów pod kątem konfiguracji oraz zagrożeń i łatwe porównywanie jego wyników, co pozwala podwyższyć poziom bezpieczeństwa i upraszcza sprawdzanie zgodności z wymogami przepisów.
• Mechanizm zautomatyzowanego konfigurowania umożliwia administratorom włączanie, wyłączanie i powtórne uruchamianie nowych systemów za pośrednictwem protokołu IPMI (Intelligent Platform Management Interface). Zapewnia to lepsze panowanie nad zdalnie wdrażanymi serwerami, szczególnie w przypadkach awarii systemu, pozwala także zmniejszyć wydatki na energię i zwiększa bezpieczeństwo nieużywanych serwerów.
• Łatwy w użyciu interfejs dla danych CVE (Common Vulnerability and Exposures), wprowadzający zautomatyzowane eliminowanie słabych punktów, ocenę bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów. Zapewnia zwiększenie bezpieczeństwa z uwagi na szybsze wykrywanie słabych punktów, możliwość wdrożenia systemowego podejścia do słabych punktów i zagrożeń oraz usprawnione zarządzanie aktualizacjami.
• Funkcja blokowania pakietów, pozwalająca zabezpieczyć pakiety przed niepożądaną zamianą na nowsze lub starsze. Umożliwia to ochronę newralgicznych aplikacji przed przypadkowymi modyfikacjami.

Więcej informacji na temat SUSE Manager 2.1 można znaleźć pod adresem:
www.suse.com/susemanager

Źródło: SUSE