Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Współpraca Riverbed z VMware

Riverbed TechnologyOptymalizacja WAN Riverbed umożliwi szybkie wdrażanie, migrację i ochronę prywatnych chmur z danymi przedsiębiorstw zbudowanych na platformie wirtualizacji VMware vSphere 4.

Riverbed Technology, firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, aplikacji i przechowywania danych ogłosiła, że jej rozwiązania do optymalizacji sieci rozległej (WAN) współpracują z mającym niedawno premierę systemem VMware vSphere 4. Wykorzystując optymalizację sieci WAN Riverbed w połączeniu z platformą infrastruktury chmury obliczeniowej VMware vSphere 4 przedsiębiorstwa są w stanie szybko wdrożyć, migrować i ochronić aplikacje działające w prywatnych chmurach firmowych.

Technologia optymalizacji WAN Riverbed usprawnia  środowisko VMware vSphere 4 na kilka sposobów:
 
1. Przyspieszanie i optymalizacja ruchu z prywatnych chmur zbudowanych na VMware vSphere 4, umożliwia przedsiębiorstwom szybkie wdrożenie, migrację i ochronę obciążenia sieci WAN przez chmury.

2. Przyspieszenie konsolidacji aplikacji i serwerów w chmurze / centrum przetwarzania danych przy utrzymaniu wydajności dla użytkownika końcowego, która umożliwia wirtualizację z lepszym wskaźnikiem rentowności inwestycji (ROI).

3. Poprawa czasu backupu/replikacji przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia przepustowości sieci WAN, który umożliwia lepszą ochronę danych w środowiskach wirtualnych.

„VMware vSphere 4 podnosi poprzeczkę dostarczając efektywność i skuteczność wymaganą w aplikacjach o kluczowym znaczeniu dla biznesu. Platforma zapewnia bezkompromisową kontrolę poziomu usług i możliwości wyboru przez klienta lokalnie i zdalnie hostowanych aplikacji” - powiedział Shekar Ayyar, wiceprezes ds. współpracy infrastrukturalnej w firmie VMware. "Jesteśmy zadowoleni widząc poparcie Riverbed dla vSphere VMware 4 ponieważ dostarczana przez tą firmę technologia uzupełnienia platformę VMware, pomagając klientom w osiągnięciu szybszego zwrotu z inwestycji poprzez efektywną, elastyczną i niezawodną akcelerację aplikacji, replikacji danych i usług tworzenia kopii zapasowych w sieci WAN."

 "Cieszymy się ze ścisłej współpracy z VMware i możliwości przedstawienia korzyści z platformy vSphere VMware 4 przedsiębiorstwom na całym świecie" - powiedział Venugopal Pai, wiceprezes ds. globalnych sojuszy w Riverbed. "Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej firmy różnej wielkości czują presję, by osiągnąć więcej mniejszym kosztem. Połączenie optymalizacji sieci WAN od Riverbed i platformy wdrażania infrastruktury „chmury obliczeniowej” VMware vSphere 4 pozwala przedsiębiorstwom wzmocnić ich technologię przy jednoczesnym przyspieszeniu działania. Tworzy zatem operacyjną i ekonomiczną przewagę dla każdej zainteresowanej firmy."

W roku 2008, VMware i Riverbed ogłosiły podpisanie umowy OEM polegającej na stosowaniu oprogramowania VMware jako preferowanej platformy wirtualizacyjnej dla Riverbed Services Platform (RSP), rozwiązania wirtualizacyjnego w produktach Steelhead. Riverbed ściśle współpracuje z VMware, zachęcając partnerów Riverbed Technology Alliance (RTA) do członkostwa w programie VMware Technology Alliance Partner (TAP). Współpraca dała produktom Riverbed status VMware Ready i umożliwiła umieszczenie wirtualnych urządzeń RSP na VMware Virtual Appliance Marketplace - wiodącym branżowym internetowym katalogu wirtualnych urządzeń, oferującym ponad 900 wspieranych wirtualnych maszyn.

Źródło: LEWIS - Global Public Relations
Skomentuj na forum