Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

baramundi Management Suite 2014

BaramundiFirma baramundi software AG, wydała nową wersję swojego oprogramowania typu Client Management do zarządzania siecią firmową - baramundi Management Suite 2014 - z możliwością automatycznego wykrywania luk bezpieczeństwa, bardziej ergonomicznym interfejsem użytkownika oraz nowym interfejsem do systemu OTRS Help Desk.


Nowy program, zastępujący wersję 8.9, automatyzuje proces wykrywania luk związanych z bezpieczeństwem na stacjach klienckich i serwerach. Skanuje on urządzenia, wyszukując luki w zabezpieczeniach, które następnie mogą być szybko załatane przez administratora bezpośrednio z poziomu pakietu baramundi Management Suite. Nowoczesny, odświeżony interfejs użytkownika poprawia ergonomię, a tym samym wydajność w dużych środowiskach IT. Poszerzono też zakres funkcji oferowanych przez moduły Patch Management i Mobile Devices oraz wprowadzono nowy interfejs do systemu OTRS Help Desk.

Zintegrowane zarządzanie słabymi punktami
Zintegrowany z pakietem baramundi Management Suite moduł do wykrywania luk bezpieczeństwa przyczyni się niewątpliwie do poprawy bezpieczeństwa sieci. To, co dla administratorów IT było dotychczas rzeczą ogromnie czasochłonną, a mianowicie regularne, ręczne skanowanie stacji klienckich i serwerów, będzie teraz wykonywane automatycznie przez nowy moduł. Administrator otrzyma przejrzyste i wyczerpujące zestawienie potencjalnych luk bezpieczeństwa, które będzie mógł załatać bezpośrednio z poziomu pakietu baramundi Management Suite.

Nowy interfejs użytkownika
Odświeżony i bardziej ergonomiczny interfejs użytkownika w pakiecie baramundi Management Suite zachował swoje sprawdzone, uznane właściwości z poprzedniej wersji, otrzymując jednocześnie szereg szczegółowych ulepszeń, mających ułatwić pracę. Interfejs jest zorientowany na użytkownika: zakładki ułatwiają przełączanie pomiędzy poszczególnymi urządzeniami końcowymi, dzięki czemu możliwa jest jednoczesna praca nad różnymi zadaniami, a nowe panele dają administratorom podgląd środowiska IT, stacji klienckich Windows i urządzeń mobilnych.

Więcej aktualizacji z nowych źródeł
Wersja 2014 modułu baramundi Patch Management oferuje znacznie poszerzoną paletę aktualizacji firmy Microsoft. Oprócz aktualizacji bezpieczeństwa możliwa będzie teraz także instalacja aktualizacji funkcjonalnych, np. pakietu Office. Tym samym liczba dostępnych aktualizacji podwaja się i wynosi już około 13 000.

Niezależna od systemu konfiguracja różnych platform mobilnych
Powyższym zmianom towarzyszy dalszy rozwój zintegrowanego w pakiecie modułu Mobile Devices. Ujednolicony formularz wprowadzania danych ułatwia przypisywanie ustawień konfiguracyjnych urządzeniom mobilnym, niezależnie od tego, czy pracują one na systemie iOS, Android czy Windows Phone. W ten sposób administrator może dokonywać konfiguracji różnych urządzeń mobilnych za pomocą interfejsu baramundi, nie zagłębiając się w niuanse obsługi poszczególnych platform.

Interfejs OTRS
baramundi Mangement Suite 2014 oferuje nowy interfejs o nazwie bConnect korzystający z protokołu HTTPS. Zalety nowego interfejsu to głównie bezpieczne połączenie na bazie Secure Socket Layer (SSL) i związane z tym uwierzytelnianie po stronie serwera oraz uwierzytelnianie użytkowników na poziomie zasobów. Interfejs pozwala na integrację pakietu baramundi Management Suite z systemem OTRS Help Desk, uzupełniając dostępną paletę interfejsów umożliwiających współpracę z rozwiązaniami typu Help Desk lub programami do zarządzania licencjami takich producentów jak USU, Omninet, mIT solutions czy Aspera.

Źródło: baramundi software