Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC World 2014 - przełomowe innowacje dla chmur hybrydowych

EMCPodczas konferencji EMC World 2014 firma EMC Corporation zaprezentowała nowe rozwiązania z rodziny pamięci masowych zdefiniowanych programowo, które łącząc zalety chmur publicznych i prywatnych, oferują usługodawcom i klientom każdej wielkości i z każdej branży wydajność, bezpieczeństwo, elastyczność i możliwości kontroli typowe dla chmury hybrydowej.


Nowe aplikacje mobilne oferują klientom wyjątkowe narzędzia, które umożliwiają im zarówno wchodzenie w interakcje, jak i zawieranie transakcji. Aplikacje te obsługują setki milionów użytkowników i generują tysiąckrotnie więcej informacji niż rozwiązania poprzedniej generacji. Dlatego firmy za pomocą oprogramowania na nowo definiują swoje struktury i przekształcają centra przetwarzania danych w stuprocentowo wirtualne, zautomatyzowane chmury prywatne (private cloud computing), nie rezygnując jednak z uruchamiania określonych aplikacji w chmurze publicznej (public cloud computing). W ten sposób powstaje chmura hybrydowa (hybrid cloud computing), w której niemal wszystkie aplikacje mają zapewnić infrastrukturze informatycznej większą efektywność, elastyczność i oszczędności.

"Branża przechodzi właśnie największą rewolucję w historii informatyki. Jej źródłem są miliardy urządzeń i użytkowników oraz miliony aplikacji. Szeroko zakrojone zmiany nie ominą żadnego sektora ani przedsiębiorstwa. Priorytetem dla klientów jest dziś zdobywanie przewagi nad konkurencją przez wydobywanie możliwości platform mobilnych i społecznościowych, chmur oraz wielkich zbiorów danych, a zarazem maksymalne wykorzystanie dotychczasowych rozwiązań obsługujących tradycyjne obciążenia biznesowe. Hybrydowy model chmury pozwala klientom łatwo i ekonomicznie uruchamiać aplikacje w ich centrach przetwarzania danych lub poza nimi, a współczesne produkty zdefiniowane programowo sprawiają, że jest to możliwe" - powiedział David Goulden, dyrektor generalny pionu EMC Information Infrastructure.

Silne tendencje w kierunku narzędzi mobilnych, platform społecznościowych, chmur i wielkich zbiorów danych sprawiają, że usługodawcy i klienci każdej wielkości ze wszystkich branż prześcigają się w opracowywaniu nowoczesnych aplikacji i lepszym wykorzystywaniu analiz wielkich zbiorów danych, aby przekształcić swoje strategie biznesowe i informatyczne.

Z myślą o wsparciu tych starań firma EMC na nowo definiuje pamięć masową i udostępnia ekonomiczne zalety przetwarzania w chmurze szerokiej grupie odbiorców, wprowadzając nowe pamięci masowe zdefiniowane programowo (Software-defined storage, SDS), łączące zalety chmur publicznych i prywatnych.

Nowe urządzenie EMC Elastic Cloud Storage (ECS) Appliance to przełomowa infrastruktura pamięci masowej w chmurze na hiperskalę. Rozwiązanie łączy łatwą obsługę, elastyczność i ekonomiczność chmury publicznej z możliwościami kontroli i bezpieczeństwem chmury prywatnej działającej w środowisku lokalnym.
 
Nowa zdefiniowana programowo pamięć masowa ViPR 2.0 standaryzuje i automatyzuje infrastrukturę pamięć masowej. Zdecydowanie upraszcza zarządzanie zarówno dotychczasową, jak i nową infrastrukturą pamięci. Oferuje przy tym nowe usługi przesyłania danych jako postawę dla nowoczesnych aplikacji i analiz wielkich zbiorów danych. Rozwiązanie obsługuje też więcej macierzy pamięci masowej.
 
Źródło: EMC