Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu Eternus DX200F - macierz pamięci masowej flash

FujitsuFirma Fujitsu poinformowała o wprowadzeniu na rynek macierzy pamięci masowej FUJITSU ETERNUS DX200F opartej całkowicie na technologii flash. Dzięki wysokiej wydajności operacji wejścia-wyjścia nowe urządzenie może być używane zarówno przez firmy o podstawowych potrzebach, jak i przez duże przedsiębiorstwa.


"Większość macierzy pamięci masowej flash jest zoptymalizowana pod kątem obciążeń określonych typów lub zastosowań niszowych. Często mają one niską niezawodność, zwłaszcza w przypadku początkujących dostawców. ETERNUS DX200F natomiast to sprawdzone rozwiązanie klasy korporacyjnej oparte w całości na technologii flash, które doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach, takich jak wydajne bazy danych, analiza danych w czasie rzeczywistym, VDI czy przetwarzanie wsadowe. Co ważniejsze, oferując możliwości tej technologii w cenach rozpoczynających się od jednocyfrowych kwot euro w przeliczeniu na gigabajt, Fujitsu daje klientom silny argument za wprowadzeniem rozwiązań flash jako głównego elementu planowanej infrastruktury pamięci masowej" - powiedział Frank Reichart, dyrektor działu marketingu rozwiązań pamięci masowej w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Wysoka niezawodność zapewnia ciągłość biznesową
W nowym systemie ETERNUS DX200F zastosowano sprawdzone technologie zwiększające niezawodność, pochodzące z platformy ETERNUS DX S3, jednej z dostępnych obecnie na rynku platform macierzy pamięci masowej klasy korporacyjnej. Wszystkie najważniejsze elementy, w tym zasilacz i kontroler pamięci masowej, są nadmiarowe, co umożliwia nieprzerwaną pracę oraz wymianę elementów podczas pracy w przypadku awarii.

Wysoka wydajność pamięci masowej
Za pomocą funkcji zdalnej replikacji, zapożyczonej z dyskowych systemów pamięci masowej FUJITSU ETERNUS DX, można łatwo utworzyć kopię zapasową pamięci ETERNUS DX200F na urządzeniu z serii ETERNUS DX, które wykorzystuje dyski twarde typu nearline. Ponadto model DX200F w konfiguracji standardowej obsługuje dynamiczne przydzielanie zasobów (ang. thin provisioning), co umożliwia administratorom określenie pojemności wirtualnej niezależnie od pojemności fizycznej napędów SSD. Pozwala to dodawać dyski fizyczne w miarę wzrostu zapotrzebowania na pamięć masową bez zmiany ustawień pojemności. Dzięki temu rośnie efektywność wykorzystania zasobów pamięci, wskutek czego można łatwiej optymalizować inwestycje.

Eliminowanie wąskich gardeł we-wy
ETERNUS DX200F skraca czas przetwarzania wsadowego i eliminuje problem opóźnień w przetwarzaniu wynikających z dużej częstotliwości uzyskiwania dostępu do danych w środowisku wirtualizacji serwerów lub wirtualizacji desktopów. Otwiera też przed użytkownikami nowe możliwości biznesowe, ponieważ umożliwia analizowanie dużych ilości danych w czasie rzeczywistym oraz znacznie płynniejszą obsługę ruchu w sieci w godzinach szczytu.

Tak doskonałą wydajność uzyskano przez połączenie napędów SSD z interfejsami SAS 12 Gb/s o wyjątkowych możliwościach przesyłania danych. Opóźnienia w modelu DX200F są niezwykle małe - poniżej 0,5 ms - co jest wielką zaletą w środowiskach intensywnie wykorzystujących podsystem wejścia-wyjścia. Architektura systemu jest zoptymalizowana pod kątem wysokiej wydajności najważniejszych aplikacji i infrastruktur, takich jak bazy danych i środowiska zwirtualizowane, które na ogół wykorzystują bloki o długości 8 kB lub większej.

Maksymalna pojemność pamięci flash może wynosić 38,4 TB. Urządzenie oferuje elastyczne możliwości połączeń z hostem przez dowolną kombinację interfejsów iSCSi 10 Gb/s i FibreChannel 16 Gb/s (niedługo będzie także dostępna technologia Infiniband).

Źródło: Fujitsu