Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix zapowiada Workspace Services - chmurową platformę DaaS

CitrixNa konferencji Citrix Synergy, Citrix zapowiedział Citrix Workspace Services, pierwszą platformę do projektowania, budowy i dostarczania mobilnych środowisk roboczych, pozwalających partnerom, jak i klientom szybko budować i oferować „desktopy jako usługę” (desktops-as-a-service, DaaS), dostarczać wirtualne aplikacje oraz usługi zarządzania mobilnością w dowolnej chmurze.


Citrix jest obecnie jednym z kluczowych graczy na rynku DaaS - ma ponad 350 000 abonentów, których liczba rośnie z szybkością 50 proc. rocznie za sprawą ponad 1500 dostawców usług, którzy oferują hosting desktopów i aplikacji. Aby wykorzystać tę dynamikę wzrostu, Citrix wprowadza nowe możliwości dla partnerów i klientów. Citrix Workspace Services to chmurowa platforma pozwalająca partnerom, przedsiębiorstwom i niezależnym producentom oprogramowania (ISV) szybko i łatwo projektować oraz dostarczać mobilne środowiska robocze, które umożliwiają lepszą pracę oraz zwiększają produktywność, elastyczność i efektywność firm. Platforma Workspace Services wykorzystuje pełną gamę technologii Citrix, w tym otwartą architekturę rozwiązań Citrix XenApp i Citrix XenDesktop do dostarczania wirtualnych aplikacji i desktopów, technologie Citrix HDX zapewniające wysoki komfort pracy, niezawodne rozwiązanie Citrix XenMobile do zarządzania mobilnością, kompleksową infrastrukturę danych w postaci Citrix ShareFile oraz opcję globalnej obsługi klienta z wykorzystaniem Citrix GoToAssist.

Dostawcy usług i przedsiębiorstwa szukają szybszego sposobu na osiąganie korzyści biznesowych z wykorzystaniem kompletnych, mobilnych środowisk roboczych, w ramach których aplikacje, desktopy i dane są bezpiecznie dostarczane do dowolnego użytkownika, urządzenia i przez dowolną sieć. Platforma Citrix Workspace Services pozwala dostawcom usług i przedsiębiorstwom skupić się na kompleksowym spełnianiu potrzeb użytkowników w zakresie najdogodniejszej dla nich formy wykonywania pracy i środowiska roboczego, zamiast na zarządzaniu infrastrukturą. Platforma upraszcza tworzenie i dostarczanie mobilnych środowisk pracy, poprzez automatyzację instalacji, konfiguracji i zarządzania produktami Citrix.

Citrix Workspace Services może korzystać z zasobów szerokiej gamy chmur publicznych, a także chmur prywatnych i infrastruktury centrum danych. Dzięki temu platforma pozwala partnerom i klientom dostarczać mobilne środowiska pracy z wybranego środowiska cloud computing lub centrum danych. Platforma Citrix Workspace Services jest zbudowana w oparciu o Microsoft Azure, wykorzystuje takie mechanizmy, jak Azure App Services, Azure Active Directory i Azure Virtual Network, i została zaprojektowana pod kątem globalnej dostępności, wysokiej skalowalności, bezpieczeństwa oraz niezawodności. Umożliwia partnerom i klientom firmy Citrix ograniczenie wstępnych kosztów rozwiązania, przyspieszenie obsługi projektów oraz zarządzanie środowiskami w wielu chmurach.

Wybór. Wszechstronność. Rozszerzalność. Komfort pracy.
Platforma Citrix Workspace Services oferuje partnerom i klientom swobodę wyboru, wszechstronność, rozszerzalność i komfort pracy. Mogą oni korzystać z wielu chmur publicznych, chmury prywatnej lub infrastruktury korporacyjnego centrum danych oraz dostarczać szeroką gamę usług związanych z środowiskami roboczymi. Pozwala również partnerom budować zróżnicowane rozwiązania a także zapewnia komfort pracy w wysokiej rozdzielczości, do którego przyzwyczaili się klienci Citrix.

Platforma oferuje następujące funkcje:
Platforma dla partnerów Citrix. Workspace Services zaprojektowano jako rozszerzalną, platformę dla partnerów, w tym dostawców usług Citrix (Citrix Service Providers), integratorów systemów i dystrybutorów. Zapewnia ona koordynowanie w chmurze i dostarczanie technologii Citrix po to, by partnerzy mogli skupić się na potrzebach klientów i ich środowiskach roboczych.
Możliwość dostarczania kompletnego, mobilnego środowiska roboczego. Mobilne środowiska robocze wymagają czegoś więcej, niż hostowany desktop lub aplikacja. Użytkownicy potrzebują pełnej gamy usług, w tym desktopów, aplikacji oraz rozwiązań do zarządzania mobilnością i współdzielenia danych, by efektywnie wykonywać swoje zadania. Usługi te stają się platformą, która umożliwia partnerom dostarczenie kompletnej mobilnej przestrzeni roboczej, a dostawcom usług - stworzenie wyróżniającej się oferty.
Dostarczanie środowisk roboczych z chmur. Platforma Workspace Services integruje się z najefektywniejszymi chmurami, aby spełnić wszystkie potrzeby w zakresie przestrzeni roboczych. Obejmuje przydzielanie zasobów w chmurach publicznych, u dostawców chmur prywatnych, a także możliwość integracji z infrastrukturą korporacyjnego centrum danych.
Dostarczanie z wykorzystaniem technologii Citrix HDX. Mobilne środowiska robocze muszą zapewniać najwyższy komfort pracy na szerokiej gamie urządzeń i w różnych warunkach sieciowych. Technologie Citrix HDX optymalizują obsługę dowolnych urządzeń i dostosowują się do zmiennych warunków sieciowych.
Jednolite doświadczenia z użytkowania w środowiskach hybrydowych. Poprzez integrację Workspace Services z zasobami korporacyjnymi i istniejącymi wdrożeniami klienci oraz partnerzy mogą ujednolicić pracę użytkowników i sposób zarządzania w środowisku chmury hybrydowej.
• Analityka skupiona na użytkowniku. Platforma Workspace Services umożliwia analizę doświadczeń użytkowników, wykorzystania zasobów, stanu środowiska i wydajności usług we wszystkich lokalizacjach i chmurach. Dzięki temu partnerzy i klienci mogą użyć analityki chmurowej do monitorowania zarówno nowych wdrożeń chmurowych, jak i istniejących wdrożeń lokalnych oraz korelować problemy w skali całego środowiska.
Wygodne usługi doradcze. Łatwy dostęp do usług doradczych z poziomu dowolnego urządzenia lub aplikacji pozwala użytkownikom szybko uzyskać wymaganą pomoc. Usługi doradcze są oparte na platformie wsparcia na żądanie Citrix GoToAssist.

Platforma Citrix Workspace Services będzie dostępna jako demonstracja technologiczna (technology preview) z desktopami ulokowanymi w chmurze od drugiej połowy 2014 r.

Źródło: Citrix