Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix zapowiada Workspace Services - chmurową platformę DaaS

CitrixNa konferencji Citrix Synergy, Citrix zapowiedział Citrix Workspace Services, pierwszą platformę do projektowania, budowy i dostarczania mobilnych środowisk roboczych, pozwalających partnerom, jak i klientom szybko budować i oferować „desktopy jako usługę” (desktops-as-a-service, DaaS), dostarczać wirtualne aplikacje oraz usługi zarządzania mobilnością w dowolnej chmurze.


Citrix jest obecnie jednym z kluczowych graczy na rynku DaaS - ma ponad 350 000 abonentów, których liczba rośnie z szybkością 50 proc. rocznie za sprawą ponad 1500 dostawców usług, którzy oferują hosting desktopów i aplikacji. Aby wykorzystać tę dynamikę wzrostu, Citrix wprowadza nowe możliwości dla partnerów i klientów. Citrix Workspace Services to chmurowa platforma pozwalająca partnerom, przedsiębiorstwom i niezależnym producentom oprogramowania (ISV) szybko i łatwo projektować oraz dostarczać mobilne środowiska robocze, które umożliwiają lepszą pracę oraz zwiększają produktywność, elastyczność i efektywność firm. Platforma Workspace Services wykorzystuje pełną gamę technologii Citrix, w tym otwartą architekturę rozwiązań Citrix XenApp i Citrix XenDesktop do dostarczania wirtualnych aplikacji i desktopów, technologie Citrix HDX zapewniające wysoki komfort pracy, niezawodne rozwiązanie Citrix XenMobile do zarządzania mobilnością, kompleksową infrastrukturę danych w postaci Citrix ShareFile oraz opcję globalnej obsługi klienta z wykorzystaniem Citrix GoToAssist.

Dostawcy usług i przedsiębiorstwa szukają szybszego sposobu na osiąganie korzyści biznesowych z wykorzystaniem kompletnych, mobilnych środowisk roboczych, w ramach których aplikacje, desktopy i dane są bezpiecznie dostarczane do dowolnego użytkownika, urządzenia i przez dowolną sieć. Platforma Citrix Workspace Services pozwala dostawcom usług i przedsiębiorstwom skupić się na kompleksowym spełnianiu potrzeb użytkowników w zakresie najdogodniejszej dla nich formy wykonywania pracy i środowiska roboczego, zamiast na zarządzaniu infrastrukturą. Platforma upraszcza tworzenie i dostarczanie mobilnych środowisk pracy, poprzez automatyzację instalacji, konfiguracji i zarządzania produktami Citrix.

Citrix Workspace Services może korzystać z zasobów szerokiej gamy chmur publicznych, a także chmur prywatnych i infrastruktury centrum danych. Dzięki temu platforma pozwala partnerom i klientom dostarczać mobilne środowiska pracy z wybranego środowiska cloud computing lub centrum danych. Platforma Citrix Workspace Services jest zbudowana w oparciu o Microsoft Azure, wykorzystuje takie mechanizmy, jak Azure App Services, Azure Active Directory i Azure Virtual Network, i została zaprojektowana pod kątem globalnej dostępności, wysokiej skalowalności, bezpieczeństwa oraz niezawodności. Umożliwia partnerom i klientom firmy Citrix ograniczenie wstępnych kosztów rozwiązania, przyspieszenie obsługi projektów oraz zarządzanie środowiskami w wielu chmurach.

Wybór. Wszechstronność. Rozszerzalność. Komfort pracy.
Platforma Citrix Workspace Services oferuje partnerom i klientom swobodę wyboru, wszechstronność, rozszerzalność i komfort pracy. Mogą oni korzystać z wielu chmur publicznych, chmury prywatnej lub infrastruktury korporacyjnego centrum danych oraz dostarczać szeroką gamę usług związanych z środowiskami roboczymi. Pozwala również partnerom budować zróżnicowane rozwiązania a także zapewnia komfort pracy w wysokiej rozdzielczości, do którego przyzwyczaili się klienci Citrix.

Platforma oferuje następujące funkcje:
Platforma dla partnerów Citrix. Workspace Services zaprojektowano jako rozszerzalną, platformę dla partnerów, w tym dostawców usług Citrix (Citrix Service Providers), integratorów systemów i dystrybutorów. Zapewnia ona koordynowanie w chmurze i dostarczanie technologii Citrix po to, by partnerzy mogli skupić się na potrzebach klientów i ich środowiskach roboczych.
Możliwość dostarczania kompletnego, mobilnego środowiska roboczego. Mobilne środowiska robocze wymagają czegoś więcej, niż hostowany desktop lub aplikacja. Użytkownicy potrzebują pełnej gamy usług, w tym desktopów, aplikacji oraz rozwiązań do zarządzania mobilnością i współdzielenia danych, by efektywnie wykonywać swoje zadania. Usługi te stają się platformą, która umożliwia partnerom dostarczenie kompletnej mobilnej przestrzeni roboczej, a dostawcom usług - stworzenie wyróżniającej się oferty.
Dostarczanie środowisk roboczych z chmur. Platforma Workspace Services integruje się z najefektywniejszymi chmurami, aby spełnić wszystkie potrzeby w zakresie przestrzeni roboczych. Obejmuje przydzielanie zasobów w chmurach publicznych, u dostawców chmur prywatnych, a także możliwość integracji z infrastrukturą korporacyjnego centrum danych.
Dostarczanie z wykorzystaniem technologii Citrix HDX. Mobilne środowiska robocze muszą zapewniać najwyższy komfort pracy na szerokiej gamie urządzeń i w różnych warunkach sieciowych. Technologie Citrix HDX optymalizują obsługę dowolnych urządzeń i dostosowują się do zmiennych warunków sieciowych.
Jednolite doświadczenia z użytkowania w środowiskach hybrydowych. Poprzez integrację Workspace Services z zasobami korporacyjnymi i istniejącymi wdrożeniami klienci oraz partnerzy mogą ujednolicić pracę użytkowników i sposób zarządzania w środowisku chmury hybrydowej.
• Analityka skupiona na użytkowniku. Platforma Workspace Services umożliwia analizę doświadczeń użytkowników, wykorzystania zasobów, stanu środowiska i wydajności usług we wszystkich lokalizacjach i chmurach. Dzięki temu partnerzy i klienci mogą użyć analityki chmurowej do monitorowania zarówno nowych wdrożeń chmurowych, jak i istniejących wdrożeń lokalnych oraz korelować problemy w skali całego środowiska.
Wygodne usługi doradcze. Łatwy dostęp do usług doradczych z poziomu dowolnego urządzenia lub aplikacji pozwala użytkownikom szybko uzyskać wymaganą pomoc. Usługi doradcze są oparte na platformie wsparcia na żądanie Citrix GoToAssist.

Platforma Citrix Workspace Services będzie dostępna jako demonstracja technologiczna (technology preview) z desktopami ulokowanymi w chmurze od drugiej połowy 2014 r.

Źródło: Citrix