Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology prezentuje Surveillance Station 6.3 Beta

SynologySynology udostępnia wersję beta aplikacji Surveillance Station 6.3. Kolejne udoskonalenie oferuje wydajność monitoringu, prostotę i niezawodność oraz wspiera różne scenariusze implementacji.


Cechy oprogramowania Surveillance Station 6.3 Beta:
- Solidny i niezawodny monitoring: zaprojektowana dla zapewnienia wszechstronnych zabezpieczeń aplikacja Surveillance Station 6.3 obsługuje pamięć typu Edge, gwarantując nieprzerwane nagrywanie w przypadku awarii sieci. Podczas korzystania z monitoringu w ruchu, wliczając pociągi/autobusy i lotnictwo, zapisane nagrania zostaną automatycznie scalone w momencie odzyskania dostępu do sieci.
- Optymalny podgląd: Surveillance Station 6.3 umożliwia użytkownikom równoczesny podgląd na żywo i odtwarzanie do 64 kanałów o rozdzielczości 720p za pomocą jednego interfejsu; ściana monitorów jest bardziej wydajna i elastyczna. Ponadto, aplikacja Surveillance Station pozwala strumieniować podgląd na żywo na urządzenia mobilne, z automatyczną regulacją liczby klatek oraz rozdzielczości, zapewniając sprawny i inteligentny monitoring w drodze.
- Bezproblemowa praca z różnymi przeglądarkami: wtyczka Synology Surveillance Web, zaprojektowana dla zastąpienia aplikacji Java w celu zwiększenia wydajności, teraz wspiera także przeglądarkę Safari dla Mac, w dodatku do obsługiwanych wcześniej przeglądarek Internet Explorer, Chrome i Firefox. Może zapewnić aż 6-krotny wzrost wydajności.
- Usprawniona nawigacja i zarządzanie: Dla wysokiej klasy instalacji zabezpieczeń obejmujących duże ilości kamer, wsparcie joysticków może znacznie zwiększyć produktywność. Z drugiej strony, wzbogacenie opcji wykonywania operacji na ekranie, wliczając edycję kamer oraz natychmiastowe odtwarzanie dla podglądu na żywo, jeszcze bardziej usprawniają pracę i pozwalają osiągać lepszą wydajność. Ponadto, zarządzanie uprawnieniami jest bardziej dopracowane dla „Kierownika” oraz „Widza”.
- Opłacalne wdrożenia z wysokim wskaźnikiem rentowności (ROI): Surveillance Station obsługuje natywną korekcję zniekształceń obrazu kamer wieloobiektywowych i panoramicznych. Otrzymany widok panoramiczny może generować jednocześnie kilka unikalnych punktów widzenia w jakości HD, aby pokryć cały monitorowany obszar bez konieczności zakupu dodatkowych kamer, znacznie redukując całkowite koszty.

Dodatkowo, Surveillance Station 6.3 posiada preinstalowane 2 darmowe licencje do obsługi kamer, pozwalając użytkownikom aktywować więcej kamer w ramach usługi monitoringu wizyjnego.

Synology Surveillance Station 6.3 Beta Reward Program
Synology przekaże Pakiety licencji do obsługi kamer (dla 4 kamer) trzem użytkownikom, którzy dostarczą najbardziej cenną pomoc oraz opnie.

Więcej informacji:
www.synology.com/pl-pl/surveillance/surveillance_beta_63

Źródło: Synology