Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam ze 100-tysięcznym klientem i rekordowymi przychodami

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających wysoką dostępność nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center), poinformował o zdobyciu 100-tysięcznego klienta i odnotowaniu rekordowych przychodów za I kwartał 2014 r., zamykając go z 48-proc. wzrostem przychodów z nowych licencji.


Ponadto w I kwartale 2014 r. łączne przychody wzrosły o 56 proc., co oznacza, że Veeam odnotował 25. kwartał z rzędu, w którym wskaźnik ten wzrósł o ponad 50 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.

"Veeam nadal wypełnia lukę między wymaganiami firm, które muszą działać w sposób ciągły (Always-On Business), a zdolnością działu IT do zapewnienia ciągłości biznesowej i odporności na awarię.  Firmy zmagają się z takimi wyzwaniami, jak utrata danych, długi czas przywracania, zawodna ochrona i brak wglądu w środowiska IT. Zaawansowana ochrona danych oferowana przez Veeam, w połączeniu z wirtualizacją, chmurą i innymi technologiami, uzupełnia nowoczesne centrum danych. Gwarantuje jednocześnie, że krytyczne aplikacje ponad stu tysięcy naszych klientów są zawsze dostępne z dowolnego miejsca, o każdej porze i na dowolnym urządzeniu. Ostatnie partnerstwo z NetApp dotyczące  Veeam Backup & Replication v8 stanowi świadectwo naszej misji, którą jest gwarantowanie ciągłości biznesowej poprzez dostarczanie zaawansowanej ochrony dla współczesnych centrów danych" powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Inne ważne wydarzenia w I kwartale 2014 r.:
• Rosnąca liczba klientów. W 1. kwartale firma zdobyła 9400 nowych klientów i przekroczyła próg 100 000 klientów płacących za jej produkty. Veeam wciąż zdobywa 3000 nowych klientów miesięcznie. Ta dynamika wzrostu doprowadziła do zorganizowania pierwszej flagowej konferencji Veeam, Veeam ON: The World’s Premier Data Center Availability Event, która odbędzie się w dniach 6–9 października 2014 r. w Cosmopolitan w Las Vegas w Newadzie. Klienci Veeam spotkają się z czołowymi ekspertami branżowymi, aby dowiedzieć się, jak zapewnić ciągłość biznesową.
• Program Veeam Cloud Provider (VCP). Aby lepiej służyć coraz liczniejszym dostawcom usług zarządzanych (MSP), którzy używają Veeam Backup & Replication™, firma Veeam dołączyła do programu Kaseya Technology Alliance i wydała dodatek do Kaseya Virtual System Administrator (VSA).

"Jesteśmy podekscytowani faktem, że dołączyliśmy do ekosystemu Kaseya. Integracja dodatku Veeam radykalnie upraszcza zarządzanie wirtualnymi środowiskami naszych wspólnych klientów poprzez eksponowanie danych Veeam w konsoli administracyjnej Kaseya - powiedział Don LeClair, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Kaseya. - Kaseya skupia się na prostszym, scentralizowanym zarządzaniu środowiskami chmurowymi, lokalnymi, zwirtualizowanymi i rozproszonymi, a integracja z czołowym rozwiązaniem do backupu maszyn wirtualnych stanowi znaczne wzmocnienie naszej oferty".

W I kwartale Veeam dodał też dwóch nowych subskrypcyjnych integratorów VCP: Insight (Stany Zjednoczone) i ECS (Chiny).
• Nowe marże i rozwój partnerów. Jako organizacja, która w stu procentach opiera się na kanale partnerskim, Veeam zaoferował nowe instrumenty motywacyjne i większe wsparcie dla 25 000 partnerów zrzeszonych w programie ProPartner. Firma wprowadziła też certyfikat Veeam Certified Engineer (VMCE), umożliwiając resellerom opracowywanie profesjonalnych usług i rozwiązań związanych z produktami Veeam w ramach ich własnej działalności na polu wirtualizacji.
• Zespół ds. stanowego, lokalnego i wyższego szkolnictwa (State, Local and Higher Education, SLED). W odpowiedzi na stały wzrost w sektorze szkolnictwa w Ameryce Północnej, powołano specjalny zespół poświęcony wyłącznie temu segmentowi. Zespół ten rozumie specyficzne potrzeby, wyzwania oraz potencjał tego sektora. Będzie on blisko współpracował z sektorem administracji publicznej, aby wspierać szkolnictwo w sprostaniu wyzwań i zapewnieniu ciągłości biznesowej.  

W I kwartale 2014 r. Veeam otrzymał kilka prestiżowych wyróżnień branżowych, m.in.:
• InfoWorld 2014, produkty roku. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v7 zostało wymienione wśród najlepszego sprzętu, oprogramowania, narzędzi deweloperskich i usług chmurowych 2014 roku.  
• 2014 Virtualization Review - nagrody czytelników i poradnik dla kupujących. Veeam został finalistą w dwóch kategoriach: zarządzanie i optymalizowanie wirtualizacji (Veeam Management Pack) oraz ciągłość biznesowa (Veeam Backup & Replication).
• Nagroda CIO 50. ARGAS, klient Veeam z siedzibą w Arabii Saudyjskiej, zdobył nagrodę jako osiągająca doskonałe wyniki organizacja IT.
• Kanał Partnerski. Program Veeam ProPartner zajął niedawno pierwsze miejsce w porównawczych badaniach nad programami dystrybucji rozwiązań do backupu. Badania te zostały przeprowadzone przez firmę konsultingową Insalcon we współpracy z niemiecką publikacją Channel Partner.
• Storage Magazine, produkty roku. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v7 zostało produktem roku 2013 w kategorii „Oprogramowanie i usługi do backupu oraz usuwania skutków awarii”.
• CRN Data Center 100: Veeam trafił na doroczną listę CRN Data Center 100. Znajdują się na niej producenci, których rozwiązania mają kluczowe znaczenie dla współczesnych centrów danych.
• CRN 2014 Partner Program Guide. Veeam otrzymał pięć gwiazdek w przewodniku CRN po programach partnerskich na 2014 rok. Ten doroczny katalog oferuje dostawcom rozwiązań informatycznych ocenę producentów IT, z którymi współpracują lub zamierzają podjąć współpracę.

Źródło: Veeam