Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam ze 100-tysięcznym klientem i rekordowymi przychodami

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających wysoką dostępność nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center), poinformował o zdobyciu 100-tysięcznego klienta i odnotowaniu rekordowych przychodów za I kwartał 2014 r., zamykając go z 48-proc. wzrostem przychodów z nowych licencji.


Ponadto w I kwartale 2014 r. łączne przychody wzrosły o 56 proc., co oznacza, że Veeam odnotował 25. kwartał z rzędu, w którym wskaźnik ten wzrósł o ponad 50 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.

"Veeam nadal wypełnia lukę między wymaganiami firm, które muszą działać w sposób ciągły (Always-On Business), a zdolnością działu IT do zapewnienia ciągłości biznesowej i odporności na awarię.  Firmy zmagają się z takimi wyzwaniami, jak utrata danych, długi czas przywracania, zawodna ochrona i brak wglądu w środowiska IT. Zaawansowana ochrona danych oferowana przez Veeam, w połączeniu z wirtualizacją, chmurą i innymi technologiami, uzupełnia nowoczesne centrum danych. Gwarantuje jednocześnie, że krytyczne aplikacje ponad stu tysięcy naszych klientów są zawsze dostępne z dowolnego miejsca, o każdej porze i na dowolnym urządzeniu. Ostatnie partnerstwo z NetApp dotyczące  Veeam Backup & Replication v8 stanowi świadectwo naszej misji, którą jest gwarantowanie ciągłości biznesowej poprzez dostarczanie zaawansowanej ochrony dla współczesnych centrów danych" powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Inne ważne wydarzenia w I kwartale 2014 r.:
• Rosnąca liczba klientów. W 1. kwartale firma zdobyła 9400 nowych klientów i przekroczyła próg 100 000 klientów płacących za jej produkty. Veeam wciąż zdobywa 3000 nowych klientów miesięcznie. Ta dynamika wzrostu doprowadziła do zorganizowania pierwszej flagowej konferencji Veeam, Veeam ON: The World’s Premier Data Center Availability Event, która odbędzie się w dniach 6–9 października 2014 r. w Cosmopolitan w Las Vegas w Newadzie. Klienci Veeam spotkają się z czołowymi ekspertami branżowymi, aby dowiedzieć się, jak zapewnić ciągłość biznesową.
• Program Veeam Cloud Provider (VCP). Aby lepiej służyć coraz liczniejszym dostawcom usług zarządzanych (MSP), którzy używają Veeam Backup & Replication™, firma Veeam dołączyła do programu Kaseya Technology Alliance i wydała dodatek do Kaseya Virtual System Administrator (VSA).

"Jesteśmy podekscytowani faktem, że dołączyliśmy do ekosystemu Kaseya. Integracja dodatku Veeam radykalnie upraszcza zarządzanie wirtualnymi środowiskami naszych wspólnych klientów poprzez eksponowanie danych Veeam w konsoli administracyjnej Kaseya - powiedział Don LeClair, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Kaseya. - Kaseya skupia się na prostszym, scentralizowanym zarządzaniu środowiskami chmurowymi, lokalnymi, zwirtualizowanymi i rozproszonymi, a integracja z czołowym rozwiązaniem do backupu maszyn wirtualnych stanowi znaczne wzmocnienie naszej oferty".

W I kwartale Veeam dodał też dwóch nowych subskrypcyjnych integratorów VCP: Insight (Stany Zjednoczone) i ECS (Chiny).
• Nowe marże i rozwój partnerów. Jako organizacja, która w stu procentach opiera się na kanale partnerskim, Veeam zaoferował nowe instrumenty motywacyjne i większe wsparcie dla 25 000 partnerów zrzeszonych w programie ProPartner. Firma wprowadziła też certyfikat Veeam Certified Engineer (VMCE), umożliwiając resellerom opracowywanie profesjonalnych usług i rozwiązań związanych z produktami Veeam w ramach ich własnej działalności na polu wirtualizacji.
• Zespół ds. stanowego, lokalnego i wyższego szkolnictwa (State, Local and Higher Education, SLED). W odpowiedzi na stały wzrost w sektorze szkolnictwa w Ameryce Północnej, powołano specjalny zespół poświęcony wyłącznie temu segmentowi. Zespół ten rozumie specyficzne potrzeby, wyzwania oraz potencjał tego sektora. Będzie on blisko współpracował z sektorem administracji publicznej, aby wspierać szkolnictwo w sprostaniu wyzwań i zapewnieniu ciągłości biznesowej.  

W I kwartale 2014 r. Veeam otrzymał kilka prestiżowych wyróżnień branżowych, m.in.:
• InfoWorld 2014, produkty roku. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v7 zostało wymienione wśród najlepszego sprzętu, oprogramowania, narzędzi deweloperskich i usług chmurowych 2014 roku.  
• 2014 Virtualization Review - nagrody czytelników i poradnik dla kupujących. Veeam został finalistą w dwóch kategoriach: zarządzanie i optymalizowanie wirtualizacji (Veeam Management Pack) oraz ciągłość biznesowa (Veeam Backup & Replication).
• Nagroda CIO 50. ARGAS, klient Veeam z siedzibą w Arabii Saudyjskiej, zdobył nagrodę jako osiągająca doskonałe wyniki organizacja IT.
• Kanał Partnerski. Program Veeam ProPartner zajął niedawno pierwsze miejsce w porównawczych badaniach nad programami dystrybucji rozwiązań do backupu. Badania te zostały przeprowadzone przez firmę konsultingową Insalcon we współpracy z niemiecką publikacją Channel Partner.
• Storage Magazine, produkty roku. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v7 zostało produktem roku 2013 w kategorii „Oprogramowanie i usługi do backupu oraz usuwania skutków awarii”.
• CRN Data Center 100: Veeam trafił na doroczną listę CRN Data Center 100. Znajdują się na niej producenci, których rozwiązania mają kluczowe znaczenie dla współczesnych centrów danych.
• CRN 2014 Partner Program Guide. Veeam otrzymał pięć gwiazdek w przewodniku CRN po programach partnerskich na 2014 rok. Ten doroczny katalog oferuje dostawcom rozwiązań informatycznych ocenę producentów IT, z którymi współpracują lub zamierzają podjąć współpracę.

Źródło: Veeam