Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam ze 100-tysięcznym klientem i rekordowymi przychodami

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających wysoką dostępność nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center), poinformował o zdobyciu 100-tysięcznego klienta i odnotowaniu rekordowych przychodów za I kwartał 2014 r., zamykając go z 48-proc. wzrostem przychodów z nowych licencji.


Ponadto w I kwartale 2014 r. łączne przychody wzrosły o 56 proc., co oznacza, że Veeam odnotował 25. kwartał z rzędu, w którym wskaźnik ten wzrósł o ponad 50 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.

"Veeam nadal wypełnia lukę między wymaganiami firm, które muszą działać w sposób ciągły (Always-On Business), a zdolnością działu IT do zapewnienia ciągłości biznesowej i odporności na awarię.  Firmy zmagają się z takimi wyzwaniami, jak utrata danych, długi czas przywracania, zawodna ochrona i brak wglądu w środowiska IT. Zaawansowana ochrona danych oferowana przez Veeam, w połączeniu z wirtualizacją, chmurą i innymi technologiami, uzupełnia nowoczesne centrum danych. Gwarantuje jednocześnie, że krytyczne aplikacje ponad stu tysięcy naszych klientów są zawsze dostępne z dowolnego miejsca, o każdej porze i na dowolnym urządzeniu. Ostatnie partnerstwo z NetApp dotyczące  Veeam Backup & Replication v8 stanowi świadectwo naszej misji, którą jest gwarantowanie ciągłości biznesowej poprzez dostarczanie zaawansowanej ochrony dla współczesnych centrów danych" powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Inne ważne wydarzenia w I kwartale 2014 r.:
• Rosnąca liczba klientów. W 1. kwartale firma zdobyła 9400 nowych klientów i przekroczyła próg 100 000 klientów płacących za jej produkty. Veeam wciąż zdobywa 3000 nowych klientów miesięcznie. Ta dynamika wzrostu doprowadziła do zorganizowania pierwszej flagowej konferencji Veeam, Veeam ON: The World’s Premier Data Center Availability Event, która odbędzie się w dniach 6–9 października 2014 r. w Cosmopolitan w Las Vegas w Newadzie. Klienci Veeam spotkają się z czołowymi ekspertami branżowymi, aby dowiedzieć się, jak zapewnić ciągłość biznesową.
• Program Veeam Cloud Provider (VCP). Aby lepiej służyć coraz liczniejszym dostawcom usług zarządzanych (MSP), którzy używają Veeam Backup & Replication™, firma Veeam dołączyła do programu Kaseya Technology Alliance i wydała dodatek do Kaseya Virtual System Administrator (VSA).

"Jesteśmy podekscytowani faktem, że dołączyliśmy do ekosystemu Kaseya. Integracja dodatku Veeam radykalnie upraszcza zarządzanie wirtualnymi środowiskami naszych wspólnych klientów poprzez eksponowanie danych Veeam w konsoli administracyjnej Kaseya - powiedział Don LeClair, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Kaseya. - Kaseya skupia się na prostszym, scentralizowanym zarządzaniu środowiskami chmurowymi, lokalnymi, zwirtualizowanymi i rozproszonymi, a integracja z czołowym rozwiązaniem do backupu maszyn wirtualnych stanowi znaczne wzmocnienie naszej oferty".

W I kwartale Veeam dodał też dwóch nowych subskrypcyjnych integratorów VCP: Insight (Stany Zjednoczone) i ECS (Chiny).
• Nowe marże i rozwój partnerów. Jako organizacja, która w stu procentach opiera się na kanale partnerskim, Veeam zaoferował nowe instrumenty motywacyjne i większe wsparcie dla 25 000 partnerów zrzeszonych w programie ProPartner. Firma wprowadziła też certyfikat Veeam Certified Engineer (VMCE), umożliwiając resellerom opracowywanie profesjonalnych usług i rozwiązań związanych z produktami Veeam w ramach ich własnej działalności na polu wirtualizacji.
• Zespół ds. stanowego, lokalnego i wyższego szkolnictwa (State, Local and Higher Education, SLED). W odpowiedzi na stały wzrost w sektorze szkolnictwa w Ameryce Północnej, powołano specjalny zespół poświęcony wyłącznie temu segmentowi. Zespół ten rozumie specyficzne potrzeby, wyzwania oraz potencjał tego sektora. Będzie on blisko współpracował z sektorem administracji publicznej, aby wspierać szkolnictwo w sprostaniu wyzwań i zapewnieniu ciągłości biznesowej.  

W I kwartale 2014 r. Veeam otrzymał kilka prestiżowych wyróżnień branżowych, m.in.:
• InfoWorld 2014, produkty roku. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v7 zostało wymienione wśród najlepszego sprzętu, oprogramowania, narzędzi deweloperskich i usług chmurowych 2014 roku.  
• 2014 Virtualization Review - nagrody czytelników i poradnik dla kupujących. Veeam został finalistą w dwóch kategoriach: zarządzanie i optymalizowanie wirtualizacji (Veeam Management Pack) oraz ciągłość biznesowa (Veeam Backup & Replication).
• Nagroda CIO 50. ARGAS, klient Veeam z siedzibą w Arabii Saudyjskiej, zdobył nagrodę jako osiągająca doskonałe wyniki organizacja IT.
• Kanał Partnerski. Program Veeam ProPartner zajął niedawno pierwsze miejsce w porównawczych badaniach nad programami dystrybucji rozwiązań do backupu. Badania te zostały przeprowadzone przez firmę konsultingową Insalcon we współpracy z niemiecką publikacją Channel Partner.
• Storage Magazine, produkty roku. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v7 zostało produktem roku 2013 w kategorii „Oprogramowanie i usługi do backupu oraz usuwania skutków awarii”.
• CRN Data Center 100: Veeam trafił na doroczną listę CRN Data Center 100. Znajdują się na niej producenci, których rozwiązania mają kluczowe znaczenie dla współczesnych centrów danych.
• CRN 2014 Partner Program Guide. Veeam otrzymał pięć gwiazdek w przewodniku CRN po programach partnerskich na 2014 rok. Ten doroczny katalog oferuje dostawcom rozwiązań informatycznych ocenę producentów IT, z którymi współpracują lub zamierzają podjąć współpracę.

Źródło: Veeam