Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat dostarcza CERN platformę dla aplikacji krytycznych

Red HatRed Hat, czołowy światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował, że Europejska Agencja Badań Jądrowych (CERN) wdrożyła oprogramowanie Red Hat Enterprise Linux (RHEL), Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) i usługi Red Hat Technical Account Management, aby uzyskać niezawodną i stabilną platformę dla aplikacji krytycznych.


Projekt obejmuje niemal 600 serwerów działających pod kontrolą systemu Red Hat Enterprise Linux w genewskim centrum danych CERN, które służą do obsługi baz danych, udostępniania aplikacji oraz tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych.

W CERN system Red Hat Enterprise Linux odpowiada za pracę najważniejszych aplikacji, takich jak serwer dziennika Wielkiego Zderzacza Hadronów oraz centralne systemy finansowe i kadrowe dla personelu CERN i 11 000 użytkowników. Ze względu na naturę tych aplikacji stabilność systemu operacyjnego ma kluczowe znaczenie dla działalności organizacji, a Red Hat Enterprise Linux spełnia ten wymóg za sprawą niezawodności i wysokiej dostępności. Ponadto system wymaga minimalnych nakładów administracyjnych i oferuje dużą elastyczność oraz szybkie wdrażanie kluczowych aplikacji i usług CERN.

"Jesteśmy bardzo dumni z tego, że znana na całym świecie instytucja badawcza, taka jak CERN, nie tylko wybrała rozwiązania Red Hat, ale wykorzystuje je do tak kluczowych zadań. Jeśli chodzi o Red Hat Enterprise Linux, jest to kolejne świadectwo przydatności tej platformy do zastosowań krytycznych, bez względu na ich naturę lub cel. Oczywiście, liczymy na dalszą współpracę z CERN i jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze rozwiązania wnoszą pewien wkład do innowacyjnych inicjatyw badawczych" - powiedział Leonard Bodmer, krajowy dyrektor Red Hat na Szwajcarię.

Oprócz infrastruktury opartej na systemie Red Hat Enterprise Linux CERN używa też rozwiązania Red Hat Enterprise Virtualization w eksperymencie LHCb, który skupia się przede wszystkim na identyfikowaniu różnic między materią a antymaterią. Stabilna i niezawodna infrastruktura IT, jaką zapewniają rozwiązania Red Hat, ma kluczowe znaczenie dla LHCb, ponieważ obsługuje konfigurowanie, kontrolę i monitorowanie około miliona systemów i procesów, w tym detektorów, czujników temperatury i jednostek zasilania, a także całych procesów programowych.

Infrastruktura składa się z fizycznych serwerów dwugniazdowych i jest zwirtualizowana z wykorzystaniem Red Hat Enterprise Virtualization na serwerach Dell PowerEdge M610 (wyposażonych w procesory Intel Nehalem lub Ivy Bridge oraz 96-265 GB pamięci RAM na serwer) oraz sieci Brocade FC8 SAN z systemem pamięci masowej NetApp. Infrastruktura została zaprojektowana pod kątem wysokiej dostępności i jest w pełni redundantna, co jest niezwykle istotne w CERN, ponieważ przestój systemu kontrolnego niemal zawsze prowadzi do utraty danych.

CERN jest od dawna klientem firmy Red Hat i wykorzystuje jej inne rozwiązania w różnych dziedzinach IT. Używa na przykład Red Hat JBoss Fuse, niezawodnej i elastycznej korporacyjnej magistrali usług (ESB) do integrowania aplikacji, danych, usług i urządzeń. Platforma JBoss Fuse opiera się na popularnych technologiach open source i dostarcza usługi transformacji, routingu oraz rejestrowania komunikatów.

Poza technologiami newralgicznymi CERN korzysta również z subskrypcji Red Hat, która zapewnia dostęp do usług Red Hat Technical Account Management (TAM). W ramach TAM firma Red Hat przydzieliła CERN osobę kontaktową, która pomaga organizacji wykorzystać pełen potencjał inwestycji w rozwiązania Red Hat, oferując aktywne doradztwo i wsparcie w zakresie strategii oraz podejmowania decyzji operacyjnych.

Źródło: Red Hat