Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC wyznacza nowe standardy ochrony danych środowisk SDDC

EMCFirma EMC Corporation poinformowała o nowych produktach i technologiach, które umożliwiają spełnianie wymagań obecnych i przyszłych użytkowników, związanych z przejściem na centra przetwarzania danych definiowane programowo (Software-defined data center, SDDC).


W centrach przetwarzania danych infrastruktura jest zwirtualizowana i udostępniana jako usługa. Aby możliwa była efektywna ochrona w trakcie przechodzenia na środowiska nowej generacji, modelem udostępniania w formie usługi muszą także zostać objęte strategie i technologie ochrony danych.

EMC oferuje rozwiązania do ochrony danych zaspokajające pełną gamę potrzeb klientów, od archiwizacji po ciągłą dostępność, w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz w środowiskach przetwarzania w chmurze. Obecnie EMC wprowadza nowe elementy integracji z platformami pamięci głównej i ochrony danych oraz hiperwizorami i aplikacjami biznesowymi, a jednocześnie rozszerza obsługę środowisk przetwarzania w chmurze i wprowadza nowe technologie, które umożliwiają realizację modelu „ochrona danych jako usługa”. Innowacje te zwiększają efektywność dotychczasowych środowisk klientów EMC oraz ułatwiają im bezpieczne przejście na centra przetwarzania danych definiowane programowo.

Pakiet oprogramowania EMC Data Protection Suite na nowo określa model posługiwania się oprogramowaniem do ochrony danych, umożliwiając elastyczne stosowanie zintegrowanych produktów w celu optymalizacji zmieniających się środowisk tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji, zarówno lokalnych, jak i działających w chmurze. Pakiet składa się z modułów EMC Avamar, NetWorker, Data Protection Advisor, Mozy i SourceOne.

"Dzięki innowacjom takim jak zaawansowana obsługa pakietu VMware vCloud Suite i nowej wirtualnej wersji produktu VPLEX rozwiązania EMC do ochrony danych zwiększają ochronę infrastruktury chmury zgodnie z wizją VMware w zakresie zarządzania chmurą i zgodnie z planami przejścia na przedsiębiorstwo definiowane programowo" - powiedział Sanjay Katyal, Vice President, wiceprezes działu globalnych aliansów strategicznych w firmie VMware.

Wprowadzając nowy system operacyjny EMC Data Domain Operating System, firma EMC kontynuuje umacnianie w branży pozycji Data Domain jako otwartej platformy bezpiecznej pamięci masowej o możliwościach zdecydowanie większych niż tylko tworzenie kopii zapasowych. Platforma ta stanowi podstawę modelu „ochrona danych jako usługa”.

"W okresie ostatnich kilku lat dokonaliśmy wielu integracji, co w połączeniu z niezależną od obciążenia platformą bezpiecznej pamięci masowej jako kotwicą doprowadziło do powstania systemu Protection Storage Architecture. Obecnie prezentujemy nowe produkty i procesy integracji, które umożliwiają klientom zaspokojenie pełnej gamy potrzeb dotyczących ochrony i dostępności danych w ramach całościowej, łatwej do wykorzystania usługi. Ochrona danych jako usługa to kluczowy element umożliwiający efektywną ochronę w centrach przetwarzania danych definiowanych przez oprogramowanie, podstawa niezbędna do bezpiecznego przejścia na infrastruktury oprogramowania trzeciej platformy" - powiedział Guy Churchward, prezes działu ochrony i dostępności danych w firmie EMC (EMC Data Protection and Availability Division).

Uzupełnieniem tych nowych produktów i rozwiązań do ochrony danych jest usługa EMC Blueprint for Backup Architecture™. Za jej pomocą dział usług globalnych EMC tworzy kompleksowy obraz aktualnych możliwości danej firmy w zakresie ochrony danych, umożliwiający wgląd w aspekty strategiczne i konstrukcyjne jej środowiska i procedur oraz formułowanie zaleceń dotyczących poprawy. Dzięki temu klienci otrzymują program działań mających na celu przejście na model „ochrona danych jako usługa” zapewniający niższe koszty, mniejsze ryzyko i lepszą wydajność, co pozwala im skupić się na innowacyjności i zwiększaniu przychodów.

Źródło: EMC