Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Technologie Green od TRENDnet

Firma TRENDnet obrała sobie za cel tworzenie bardziej energooszczędnych produktów, które przyczynią się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Dlatego TRENDnet stworzył dwie unikatowe i pierwsze na rynku technologie, które znacznie zmniejszają codzienne zużycie energii, bez wpływu na wydajność produktu.


Wzrost gospodarczy, postęp technologiczny i przyrost populacji to czynniki przyczyniające się do wzrostu światowego zużycia energii i globalnej emisji dwutlenku węgla. Według rządowej agencji Energy Information Administration z USA, zużycie energii na całym świecie wzrośnie o 50% do 2030 roku, osiągając 33,3 bilionów kilowatogodzin (w 2005 r zużycie wynosiło 17,3 bilionów kilowatogodzin). Niezależne badania wykazały, że zwiększone zużycie energii ma negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Technologia GREENnet
GREENnet to technologia odnosząca się do switchy, które są głównymi elementami sieci. Pozwalają one łączyć się z siecią i komunikować ze światem, zużywając przy tym duże ilości energii. Technologia GREENnet została zaprojektowana, aby zmniejszyć zużycie energii nawet o 70% poprzez dostarczanie zasilania wyłącznie wtedy, gdy jest ono potrzebne. Tradycyjne switche działają z pełną mocą przez 24 godziny na dobę, niezależnie od obciążenia. Switche i routery TRENDnet z technologią GREENnet są wyposażone w następujące trzy podstawowe funkcje, które zmniejszają zużycie energii:

1. Wykrywanie nieużywanego portu
Switch z technologią GREENnet może automatycznie wykryć, czy port Ethernet jest w użyciu. Pobór mocy przez nieużywany port jest obniżany poprzez zmniejszenie częstotliwości sprawdzania stanu portu. Port może być uznany za nieużywany zarówno w sytuacji, gdy nie jest do niego podłączone żadne urządzenie, jak i w przypadku gdy podłączone urządzenie jest wyłączone lub przełączone w tryb czuwania.

2. Wykrywanie długości kabla
Do przesyłania danych na mniejszych odległościach potrzebne jest zdecydowanie mniej energii. Switch z technologią GREENnet automatycznie wykrywa długość przewodu łączącego switch z danym urządzeniem sieciowym i odpowiednio reguluje wartość zasilania. Technologia ta działa automatycznie i nie wymaga konfiguracji.

3. Tryb czuwania
Switch TRENDnet z technologią GREENnet redukuje ilość zużywanej energi poprzez automatyczne przełączanie się w tryb czuwania w sytuacjach, gdy nie jest używany.

Technologia GREENwifi
Technologia oszczędzania energii GREENwifi zmniejsza zużycie energii przez urządzenia bezprzewodowe na każdym etapie ich działania, co w efekcie przynosi duże korzyści.

Etap 1: Niepołączony
Jest to etap, kiedy routery lub adaptery sieciowe są aktywne i włączone, ale nie są podłączone do innego urządznia, takiego jak laptop czy router. Technologia GREENwifi zmniejsza zużycie energii podczas tego etapu nawet o 66%. Bezprzewodowe routery i adaptery są w trybie "niepołączony" przez średnio 19 godzin dziennie w przypadku umiarkowanego korzystania z sieci.

Etap 2: Połączony
Jest to etap, kiedy routery lub adaptery sieciowe są włączone i podłączone do innego urządzenia, takiego jak laptop, ale nie przesyłają one danych między sobą. Technologia GREENwifi wykrywa ten etap i zmniejsza zużycie energii średnio o 53% w porównaniu do tradycyjnych routerów. Czas pracy urządzenia w tym trybie zależy od użytkownika.

Etap 3: Pobieranie
GREENwifi zmniejsza zużycie energii średnio o 40%, gdy urządzenie jest włączone, podłączone i pobiera dane.

Etap 4: Wysyłanie
GREENwifi zmniejsza zużycie energii średnio o 26%, gdy urządzenie jest włączone, podłączone i wysyła dane.

Etap 5: Odległość / siła sygnału
(Etap ten odnosi się tylko do routerów)
Bezprzewodowy router z GREENwifi może wykryć siłę sygnału podłączonych kart i automatycznie dostosować moc nadawania. Jeśli do routera podłączonych jest kilka kart sieciowych, urządzenie zarządza mocą wyjściową dla każdej karty z osobna. Siła sygnału zależy od odległości karty sieciowej od routera. Im mocniejszy sygnał, tym mniej energii jest wymaganej do komunikacji z danym urządzeniem.

Źródło: TRENDnet