Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Chmura w rękach resellerów

ExeaPerspektywy dynamicznego rozwoju modelu SaaS wymagają od dostawcy rozwiązań Cloud skutecznej dystrybucji oferowanych aplikacji. Toruńskie Exea Data Center stawia na współpracę z resellerami. Jak przekonuje się ich, by włączyli chmurę do swoich ofert?


Oferta
Cloud Computing i model udostępniania oprogramowania w formie usługi (SaaS) uznaje się powszechnie za przyszłość większości sfer aktywności biznesowej. Nie oznacza to jednak, że SaaS wypiera wszystkie dotychczasowe elementy oferty sprzedażowej resellera z branży informatycznej. Jako nowe, coraz popularniejsze narzędzie IT, stanowi jej dopełnienie, które stopniowo staje się „must have” w aktualnej ofercie. Coraz więcej podmiotów oczekuje łatwego dostępu do przydatnych aplikacji, a kompleksowo zaopatrzony dystrybutor może zaproponować im rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb (również z uwzględnieniem tradycyjnych usług).

Zaplecze
Centrum przetwarzania danych dysponuje infrastrukturą zapewniającą funkcjonalne i bezpieczne środowisko do udostępniania nowoczesnych usług IT. Dzięki temu odbiorca końcowy od razu otrzymuje do dyspozycji odpowiednią bazę technologiczną, w którą ani on, ani reseller nie muszą inwestować. Sam wybór określonego wirtualnego rozwiązania wygląda tak, jak w przypadku zakupu tradycyjnego sprzętu pod klienta. W rzeczywistości jednak wyposażenia nie trzeba nabywać, a elastyczne formy płatności za korzystanie z niego (np. co miesiąc, co rok) czynią ofertę sprzedażową atrakcyjniejszą.

Wsparcie
Jak każda forma współpracy, również partnerstwo z data center wiąże się z określonymi udogodnieniami w realizacji własnego programu sprzedażowego. To nowy przedstawiciel branży w portfolio, wsparcie w negocjacjach biznesowych czy dostępność ogromnego zaplecza do wdrażania również małych projektów informatycznych, które trudno finalizować własnym sumptem. W ramach rozwiązań SaaS jest dla nich miejsce tuż obok oprogramowania znanych producentów.

Zabezpieczenie
Zawansowana infrastruktura specjalistycznego centrum przetwarzania danych chroni zasoby, ale też interesy podmiotów odpowiedzialnych za ich dystrybucję. - Opierając się na zapleczu technicznym dostawcy Cloud, reseller zabezpiecza się skutecznie przed ewentualnymi skutkami niepowodzenia przedsięwzięcia - podkreśla Elżbieta Zdrojewska z Exea - Nie ponosi bowiem kosztów zakupu sprzętu, gdy np. zleceniodawca się wycofa.

Funkcjonalność
- Z założenia chmura umożliwia klientom końcowym i samym resellerom szybkie i skuteczne uruchomienie oraz sprawdzenie gotowej, pożądanej aplikacji - wskazuje Kamil Krzywicki z firmy Veracomp, dystrybutora rozwiązań IT - Bez zbędnych, dodatkowych zabiegów otrzymujemy kompletny, praktyczny, a przede wszystkim odpowiadający naszym  potrzebom,  „produkt”.

Aplikacje w praktyce
I właśnie ten „produkt” wydaje się istotą potencjału tkwiącego w modelu SaaS. W chmurze znaleźć można zarówno proste edytory, jak i zaawansowane systemy analityczne czy programy usprawniające pracę na różnych poziomach funkcjonowania przedsiębiorstw. Dlatego dylematy związane z wejściem na ten rynek najlepiej rozstrzygnąć, sprawdzając jakie konkretnie narzędzia są na nim oferowane. A ich liczba stale rośnie.

Co daje SaaS:
- oszczędność na sprzęcie i licencji
- płatność tylko za wykorzystane zasoby
- zawsze aktualne oprogramowanie
- kompatybilność z innymi użytkownikami
- obsługa z każdego urządzenia z przeglądarką www
- możliwość korzystania z dowolnej lokalizacji
- bezpieczeństwo

Źródło: pointb