Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Baramundi software na CeBIT 2014

Baramundi SoftwareJuż 10 marca w Hanowerze rozpoczną się Międzynarodowe Targi Teleinformatyczne CeBIT - największa w Europie i jedna z najważniejszych na świecie imprez IT, przyciągająca firmy technologiczne z całego świata. Jednym z wystawców będzie baramundi software AG.


Niemiecki producent oprogramowania po raz pierwszy zaprezentuje podczas targów swoje nowe rozwiązanie do automatycznego zarządzania lukami bezpieczeństwa.

Luki w oprogramowaniu to istotny czynnik ryzyka występujący w przedsiębiorstwach. Nowy moduł firmy baramundi software AG do zarządzania lukami bezpieczeństwa, działający w ramach pakietu baramundi Management Suite jest skuteczną pomocą dla administratorów przy odpieraniu tego typu zagrożeń. Oprogramowanie automatycznie i regularnie skanuje komputery w sieci firmowej, a następnie wyświetla panel, w którym przejrzyście prezentuje odnalezione słabe punkty. Ewentualne luki administrator może eliminować poprzez zainstalowanie brakujących aktualizacji i łatek za pomocą pakietu baramundi Management Suite.

"Osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo IT, niedysponująca odpowiednimi narzędziami, nie jest de facto w stanie znać wszystkie słabe punkty i regularnie kontrolować wszystkie stacje robocze. Nasz zautomatyzowany system zarządzania lukami bezpieczeństwa rozwiązuje ten problem i skutecznie wspiera administratorów. Zaktualizowane oprogramowanie to dla firm rzecz równie nieodzowna, co sprawny zamek w drzwiach wejściowych" - mówi Armin Leinfelder, menedżer produktu w baramundi software.

Najważniejsze propozycje na CeBIT
Nowy moduł firmy baramundi software AG pojawi się na rynku wraz z wersją baramundi Management Suite 2014, której wydanie planowane jest na pierwszą połowę roku. Nowa wersja oprogramowania to także rozbudowany moduł Mobile Device Management, który już obecnie posiada test zgodności dla urządzeń mobilnych. Ujednolicony formularz wprowadzania danych ułatwia przypisywanie ustawień konfiguracyjnych urządzeniom mobilnym, niezależnie od tego, czy pracują one na systemie iOS, Android czy Windows Phone. Całe oprogramowanie Client Management otrzyma zoptymalizowany pod kątem ergonomii interfejs użytkownika, co powinno umożliwić jeszcze bardziej wydajną pracę.

W związku z dobiegającym końca wsparciem Microsoftu dla systemów Windows XP, jednym z priorytetów baramundi software jest automatyczna migracja systemu operacyjnego. Rozwiązanie Client Management firmy z Augsburga pozwala na sprawną i bezpieczną migrację komputerów w sieci firmowej na aktualną wersję Windows. Korzyści dla administratora: procesy przebiegają automatycznie i w sposób kontrolowany, a ewentualne problemy z kompatybilnością są zgłaszane z wyprzedzeniem.

Opisane powyżej rozwiązania zostaną zaprezentowane przez baramundi software AG na targach CeBIT. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest idea Datability, czyli zdolność efektywnego przetwarzania i szybkiego analizowania ogromnych zbiorów danych (Big Data). W 28 edycji CeBITu weźmie udział 3500 wystawców z 70 krajów.

Więcej informacji o firmie baramundi software można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: www.baramundi.com.

Źródło: baramundi software AG