Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Ujednolicone systemy pamięci masowej od NetApp

NetAppFirmy wybierające rozwiązania w chmurze bez ograniczeń często mają problemy z zarządzaniem danymi rozsianymi w chmurach prywatnych i publicznych. W związku z tym firma NetApp wprowadza nowe, ujednolicone, skalowalne, innowacyjne produkty umożliwiające elastyczne i skuteczne zarządzanie danymi oraz ich kontrolowanie.


Coraz więcej firm w ramach realizacji strategii wdrażania rozwiązań w chmurze zaczyna stosować infrastruktury pamięci masowej z obsługą technologii flash. W związku z tym firma NetApp przedstawiła dziś nową linię korporacyjnych systemów pamięci masowej oraz ulepszone oprogramowanie, których zadaniem jest przyspieszenie działania jak największej liczby zwirtualizowanych aplikacji.

• Nowa seria produktów NetApp FAS8000 to pierwszy korporacyjny system pamięci masowej łączący w jednej macierzy hybrydowej rozwiązania SAN, NAS oraz wirtualizację. Jest to pierwsza platforma FAS firmy NetApp przeznaczona specjalnie na potrzeby skalowalnych środowisk pamięci masowej opartych na klastrowym systemie Data ONTAP.
• Nowa wersja klastrowego systemu Data ONTAP (8.2.1) zapewnia dłuższy czas działania bez zakłóceń, a także poprawia bezpieczeństwo danych i usprawnia zarządzanie w środowiskach CIFS.

Korporacyjne systemy pamięci masowej FAS8000 stanowią ujednoliconą, skalowalną platformę umożliwiającą firmom szybkie i skuteczne przystosowywanie się do zmiennych potrzeb biznesowych.

Rozwiązania z serii FAS8000 zapewniają obsługę dużych obciążeń pamięci masowej SAN i NAS w jednym systemie zoptymalizowanym pod kątem skalowalności wdrożeń. Nowe systemy pamięci masowej pozwalają uzyskać lepszą wydajność (nawet dwukrotnie) i szybkość działania dzięki technologii flash (do 3 razy więcej pamięci flash) niż wcześniej oferowane platformy FAS. Dodatkowe zalety rozwiązań FAS8000 to m.in. nowa, zoptymalizowana pod kątem operacji wejścia/wyjścia architektura oparta na chipsecie Intel, rozszerzona pamięć oraz ulepszona obsługa technologii flash w celu uzyskania doskonałej wydajności przy niskich opóźnieniach w zastosowaniach klasy korporacyjnej.

Klastrowy system Data ONTAP jako uniwersalna platforma danych na potrzeby chmury hybrydowej Platforma Data ONTAP umożliwia klientom wyeliminowanie planowanych przestojów i korzystanie z infrastruktury bez przerw w dostępie do danych użytkowników i aplikacji. Moduły pamięci masowej można dodawać i wymieniać, nie zakłócając działalności. Dodatkowymi korzyściami są ulepszone zabezpieczenia danych oraz możliwość zarządzania środowiskami Microsoft CIFS. Klastrowy system Data ONTAP upraszcza i automatyzuje świadczenie usług informatycznych użytkownikom i aplikacjom, dzięki czemu znakomicie sprawdza się jako podstawa chmur prywatnych, publicznych i hybrydowych.

W 2013 r. firma NetApp rozszerzyła ofertę rozwiązań z pamięcią flash oraz umocniła swoją pozycję lidera na rynku pamięci masowej z technologią flash dla przedsiębiorstw. Dysponując najszerszą i najpełniejszą w branży ofertą macierzy flash, NetApp udostępnia szeroki wachlarz produktów, w tym technologie inteligentnego buforowania i macierze typu all-flash, które zapewniają elastyczność i możliwość maksymalizacji wartości rozwiązań tego typu w sferze mocy obliczeniowej, sieci i pamięci masowej. Do chwili obecnej sprzedano niemal 75 PB pamięci masowej flash firmy NetApp.

Źródło: NetApp