Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ujednolicone systemy pamięci masowej od NetApp

NetAppFirmy wybierające rozwiązania w chmurze bez ograniczeń często mają problemy z zarządzaniem danymi rozsianymi w chmurach prywatnych i publicznych. W związku z tym firma NetApp wprowadza nowe, ujednolicone, skalowalne, innowacyjne produkty umożliwiające elastyczne i skuteczne zarządzanie danymi oraz ich kontrolowanie.


Coraz więcej firm w ramach realizacji strategii wdrażania rozwiązań w chmurze zaczyna stosować infrastruktury pamięci masowej z obsługą technologii flash. W związku z tym firma NetApp przedstawiła dziś nową linię korporacyjnych systemów pamięci masowej oraz ulepszone oprogramowanie, których zadaniem jest przyspieszenie działania jak największej liczby zwirtualizowanych aplikacji.

• Nowa seria produktów NetApp FAS8000 to pierwszy korporacyjny system pamięci masowej łączący w jednej macierzy hybrydowej rozwiązania SAN, NAS oraz wirtualizację. Jest to pierwsza platforma FAS firmy NetApp przeznaczona specjalnie na potrzeby skalowalnych środowisk pamięci masowej opartych na klastrowym systemie Data ONTAP.
• Nowa wersja klastrowego systemu Data ONTAP (8.2.1) zapewnia dłuższy czas działania bez zakłóceń, a także poprawia bezpieczeństwo danych i usprawnia zarządzanie w środowiskach CIFS.

Korporacyjne systemy pamięci masowej FAS8000 stanowią ujednoliconą, skalowalną platformę umożliwiającą firmom szybkie i skuteczne przystosowywanie się do zmiennych potrzeb biznesowych.

Rozwiązania z serii FAS8000 zapewniają obsługę dużych obciążeń pamięci masowej SAN i NAS w jednym systemie zoptymalizowanym pod kątem skalowalności wdrożeń. Nowe systemy pamięci masowej pozwalają uzyskać lepszą wydajność (nawet dwukrotnie) i szybkość działania dzięki technologii flash (do 3 razy więcej pamięci flash) niż wcześniej oferowane platformy FAS. Dodatkowe zalety rozwiązań FAS8000 to m.in. nowa, zoptymalizowana pod kątem operacji wejścia/wyjścia architektura oparta na chipsecie Intel, rozszerzona pamięć oraz ulepszona obsługa technologii flash w celu uzyskania doskonałej wydajności przy niskich opóźnieniach w zastosowaniach klasy korporacyjnej.

Klastrowy system Data ONTAP jako uniwersalna platforma danych na potrzeby chmury hybrydowej Platforma Data ONTAP umożliwia klientom wyeliminowanie planowanych przestojów i korzystanie z infrastruktury bez przerw w dostępie do danych użytkowników i aplikacji. Moduły pamięci masowej można dodawać i wymieniać, nie zakłócając działalności. Dodatkowymi korzyściami są ulepszone zabezpieczenia danych oraz możliwość zarządzania środowiskami Microsoft CIFS. Klastrowy system Data ONTAP upraszcza i automatyzuje świadczenie usług informatycznych użytkownikom i aplikacjom, dzięki czemu znakomicie sprawdza się jako podstawa chmur prywatnych, publicznych i hybrydowych.

W 2013 r. firma NetApp rozszerzyła ofertę rozwiązań z pamięcią flash oraz umocniła swoją pozycję lidera na rynku pamięci masowej z technologią flash dla przedsiębiorstw. Dysponując najszerszą i najpełniejszą w branży ofertą macierzy flash, NetApp udostępnia szeroki wachlarz produktów, w tym technologie inteligentnego buforowania i macierze typu all-flash, które zapewniają elastyczność i możliwość maksymalizacji wartości rozwiązań tego typu w sferze mocy obliczeniowej, sieci i pamięci masowej. Do chwili obecnej sprzedano niemal 75 PB pamięci masowej flash firmy NetApp.

Źródło: NetApp