Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Serwery PRIMEQUEST 2000 - nowy poziom wydajności i elastyczności

FujitsuFirma Fujitsu przedstawiła nową serię serwerów klasy wyższej PRIMEQUEST 2000, które pod względem wydajności i możliwości rozbudowy pamięci znacznie przewyższają inne serwery oparte na architekturze x86, oferujące dostępność porównywalną z systemami UNIX przy znacznie niższych kosztach typowych dla architektury x86.


Serwery PRIMEQUEST 2000 wyznaczają nowe poziomy wydajności i elastyczności, którym nie dorównują żadne inne systemy x86. Stanowią one solidną podstawę infrastruktury centrum przetwarzania danych. Są przeznaczone głównie dla firm, które chcą przekształcić swój system teleinformatyczny w rozwiązanie do inteligentnej analizy danych poprzez wdrożenie aplikacji wykorzystujących technologię przetwarzania w pamięci, takich jak platforma SAP HANA.

Ta nowa seria obejmuje serwery 8-procesorowe z pamięcią o pojemności nawet 12 TB. Model PRIMEQUEST 2800B idealnie się nadaje do obsługi aplikacji o dużym zapotrzebowaniu na pamięć. Najlepszy z serii model Fujitsu PRIMEQUEST 2800E ustanowił nowy światowy rekord wydajności serwera ośmioprocesorowego w systemie operacyjnym Windows w teście wydajności SAP Sales and Distribution (SD) Standard Application Benchmark w konfiguracji dwuwarstwowej.

Serwery PRIMEQUEST 2000 udowodniły, że rozwiązanie oparte na architekturze x86 może osiągnąć wydajność i elastyczność systemu Unix przy znacznie korzystniejszym wskaźniku cena/wydajność. Fujitsu oferuje przedsiębiorstwom alternatywną ścieżkę wdrażania rozwiązań o znaczeniu krytycznym, eliminującą nieplanowane przestoje. Jako uzupełnienie proponuje usługi profesjonalne „pod klucz”, dzięki którym migracja ze starszych systemów jest prosta i bezproblemowa. Sieć Fujitsu Global Delivery Center może zdalnie monitorować systemy i zarządzać nimi przez całą dobę.

Projektując nową serię serwerów PRIMEQUEST, Fujitsu na pierwszym miejscu postawił czas pracy bez przestojów aplikacji o znaczeniu krytycznym. Serwery te zostały wyposażone w zaawansowane komponenty zwiększające niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania, z funkcją samonaprawy. Mechanizmy wbudowane w te komponenty chronią przed awariami, które mogą się pojawić w trakcie pracy i w innym przypadku zatrzymałyby system. Serwery PRIMEQUEST wykrywają te awarie i automatycznie usuwają ich skutki, dzięki czemu systemy działają bez przerwy.

Nowa funkcja Dynamic Reconfiguration umożliwia wymianę płyt systemowych w trybie online, a tym samym repartycjonowanie systemu w trakcie jego pracy. Obciążenia można przesuwać między partycjami na działającym serwerze, co pozwala uniknąć konieczności wprowadzania planowanych przestojów, a nawet ponownego uruchamiania systemu.

"Od chwili wprowadzenia na rynek serwerów PRIMEQUEST, co miało miejsce w roku 2005, firmy Red Hat i Fujitsu wspólnie pracują nad rozwiązaniami dla przedsiębiorstw działającymi w środowisku Red Hat Enterprise Linux. Rezultatem tych prac jest elastyczna i niezawodna platforma, na której można uruchamiać i obsługiwać środowiska operacyjne o znaczeniu krytycznym. Serwery serii PRIMEQUEST 2000 stanowią rozwiązanie do partycjonowania sprzętowego, działają w środowisku Red Hat Enterprise Linux i oferują nowe podejście do maksymalizacji czasu pracy bez przestojów. Funkcje takie jak Dynamic Reconfiguration zapewniają elastyczność puli zasobów obliczeniowych. Pojemność infrastruktury można zwiększać podczas pracy systemu w zależności od aktualnych wymagań firmy. Świadczy to o tym, że obu firmom udało się stworzyć solidne, skalowalne i niezawodne rozwiązanie dla systemów biznesowych o znaczeniu krytycznym" - mówi Jim Totton, wiceprezes i dyrektor generalny działu platform w firmie Red Hat.

Źródło: Fujitsu