Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetIQ wprowadza na rynek CloudAccess 2.0

NetIQFirma NetIQ wprowadziła na rynek nową wersję oprogramowania NetIQ CloudAccess 2.0 w postaci wirtualnego urządzenia (ang. software appliance), służącego do jednokrotnego logowania (SSO, Single Sign-On) i rozszerzającego procesy zarządzania tożsamością i dostępem (IAM, Identity and Access Management) na działające w chmurze aplikacje typu SaaS (Software as a Service - oprogramowanie jako usługa).


Dzięki CloudAccess 2.0 dział IT może z łatwością rozszerzyć kontrolę dostępu na działające poza firewallem aplikacje SaaS. Zapewni w ten sposób ochronę poufnych danych i zwiększy komfort pracy użytkowników, bez względu na to, czy korzystają oni z komputerów stacjonarnych, notebooków czy urządzeń mobilnych.

"Przedsiębiorstwa coraz intensywniej korzystają z chmur i aplikacji SaaS, gdyż chcą wykorzystać ich efektywność i ekonomię skali. Muszą jednak pamiętać o spełnianiu tych samych wymagań w stosunku do zarządzania tożsamością i dostępem, co w przypadku aplikacji pracujących na własnych serwerach firmy. Dlatego wdrażanie aplikacji SaaS stanowi kolejne wyzwanie dla informatyków" - twierdzą analitycy firmy Gartner.

W miarę wzrostu popularności korzystania z aplikacji SaaS, użytkownicy mają do czynienia z coraz większą liczbą loginów i haseł, co zwiększa zagrożenie, że źle zarządzane konta użytkowników umożliwią włamanie do systemów. Co więcej, owo rozproszenie tożsamości uniemożliwia informatykom prawidłowe przydzielanie i odbieranie dostępu do zasobów, co utrudnia spełnianie wymagań przepisów w stosunku do uprawnień użytkowników.

CloudAccess 2.0 rozszerza wygodę i bezpieczeństwo jednokrotnego logowania dostępnego dla wewnętrznych aplikacji firmy na aplikacje działające w chmurze, pomagając chronić cenne, poufne czy objęte szczególnymi przepisami informacje. Zapewnia także bezpieczny, a jednocześnie łatwy dostęp do zasobów użytkownikom mobilnym. Po wprowadzeniu swego kodu PIN zyskują oni natychmiastowy dostęp do sieciowych i rdzennych aplikacji na urządzeniach z systemem iOS lub Android, bez względu na czas i miejsce pobytu.

"Wykorzystanie aplikacji SaaS w świecie biznesu gwałtownie rośnie, zmuszając informatyków nadążania za tempem ich wdrażania przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb wysoce mobilnych użytkowników biznesowych i zapewnianiu ochrony firmowych danych. CloudAccess 2.0 ułatwia zapewnianie użytkownikom bezpiecznego dostępu do usług działających w chmurze z poziomu komputerów stacjonarnych i przenośnych, a także tabletów i smartfonów, pomagając uporać się z tym wyzwaniem" - zauważa Geoff Webb, Starszy Dyrektor ds. Strategii Rozwiązań w firmie NetIQ.

NetIQ CloudAccess 2.0 jest już dostępny na całym świecie. Oprogramowanie jest licencjonowane na użytkownika. Cena katalogowa wynosi 16 dolarów za użytkownika i obejmuje już roczne utrzymanie z priorytetową asystą techniczną.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem:
https://www.netiq.com/products/cloudaccess

Źródło: NetIQ